• ing. ekstra siradan.. siradanligin dibine vurmu$..

(bkz: extraordinary)
  • aynı zamanda everwood ikinci sezon ikinci bölümünün adı.
  • sevdiğim bir söz öbeği.

extraordinary deyince sıradışı, araya bir boşluk koyunca ekstra sıradan oluyor. bu sebepten ötürü.
  • aynı zamanda irlanda yapımı 2019 korku/komedi filmi. ne ekşi sözlükte ne de internette bu filmle ilgili yorum görmeyince acaba hayalet bir film mi izledim diye düşünmedim.

filme gelirsek de bu türde çok daha kaliteli ve güzel yapımlar izledim. filmi izlemeseniz de olur. 10 üzerinden 5
  • gerçekten sıradışı bir film. ismi gibi. kara mizah türünde. korku dendiğine bakmayın. bir çok filme gönderme var. göndermeden kastım bildiğin dalga geçiyor.

adamların mizah anlayışı da, dünya görüşü de güzel. irlanda'dan çıkan filme bak.
  • isminin hakkını veren ve korkuyla komediyi çok iyi harmanlamış olan irlanda filmi. imdb notu, hak ettiğinin bir tık altında. çeşitli korku klasiklerine göndermeler yapan filmin bu anlamda beslendiği en güçlü kaynak the exorcist olmuş. haliyle the exorcist sevenlerin daha fazla güleceği ve eğleneceği bir film demek yanlış olmaz.

oyunculuklara gelirsek ismine nazire yaparcasına sıradan oyunculuklar bizi karşılıyor. başroldekiler günlük hayatta karşımıza çıkan tipler ve onların evrenine dahil oluveriyoruz.

son olarak sıradan bir irlanda kasabasını kuşbakışı kamera açılarıyla önümüze getirerek güzel bir seyir zevki sunan yönetmenini tebrik etmek istiyorum. "hem kafam boşalsın hem de dört başı mamur bir korku/komedi filmi izleyeyim." diyorsanız öneririm.
  • ortalama ustu, keyifli bir yapim. biraz zorlama da olsa, sik sik insani sirittiran eglenceli bir film. ınaniyorum ki yazarken seyrederkenden daha fazla eglenmislerdir. cogu dusunce iyi olmasina ragmen sanki iyi yansitilamamis gibi geldi bana.

--- spoiler ---

cagrilan demon astaroth'un standart carsafli hayalet seklinde sunulmasini cok begendim. her eve boyle iblisler lazim.

--- spoiler ---
hesabın var mı? giriş yap