• 2006'dan beri düzenlenen ve en prestijli yelken yarışı olarak nitelenen organizasyon. bu sene bir ayağı da türkiye'de yapılacak. 27-29 mayıs 2011 tarihleri arasında haliç'te yarışacaklar.

resmi sitesi için;

http://www.extremesailingseries.com/
  • kardeşim bugün gittik gördük pek bir nanesi yok gibiydi.yedi sekiz tane takım bir o şamandıranan etrafından dönüyor sonra gidip öbürünün etrafında dönüyor hoppala bakmışsın bitmiş.
    bir tane vip tribün gibi birşey yapmışlar ağa ne kadar zengin godoş varsa toplanmış büyük ihtimal içeride şampanyalarını yudumlayıp karşı takımın patronuna nasıl geçtik lan sizi ibne der gibi hareket çekiyorlardır.
    yarışma sırasında etrafta o kadar çok yabancı insan vardı ki kendi mi bir an türkiyede hissedemedim doğrusu.nihat doğan gibi bayrağımı özledim, milletimi özledim diye haykırmak istedim .
    organizasyonun en çok beğendiğim tarafı yarış aralarında sahnede canlı performans sergileyen grup ve yarışmayı ingilizce olarak anlatan şahsın aksanıydı.
  • 2012 istanbul etabı 8-10 haziran 2012 tarihleri arasında ahırkapı'da.

http://www.youtube.com/watch?v=8gckgk0yzfa
  • 13 eylul tarihinde yarislardan oturu butun bogaz trafiginin karsilikli durdurulacagi duyurulmustur.
  • 2015 yarışlarında ilk kez ülke olarak takımımızın bulunacağı yarış. ilk etabı singapur'da 5 şubatta start alacak.

(bkz: team turx)
  • bu sene 1-4 ekim tarihleri arasında istanbulda gerçekleşecek yarış. bu sene istanbulda ilk kez bir türk takımı da yarışacak. (bkz: team turx)
    şubattan bu yana gerçekleştirilen 6 etap sonunda team turx 7.sırada. organizasyonda 8 takım yer alıyor. ve 8 ayrı ülkede yarış gerçekleşiyor. sıralama kötü diye bakılmamalı. türkiye'nin bu seviyede gayet iyi şekilde temsil edilmesi bile büyük başarı.
  • bu yılki istanbul ayağı, kadıköy'deki deniz otobüsü iskelesinin oradan izlenebilir. sadece rüzgarı kullanarak deniz otobüsüne kafa tutan hızlara çıkan bu yelkenliler gerçekten adları gibi ekstrem. bu tekneleri bu kadar yakından, hem de iş üstünde görme şansı ise dünyada çok fazla şehrin sakinlerine nasip olmuyor.
hesabın var mı? giriş yap