şükela:  tümü | bugün
 • reklam üretimi ve medya satın alma süreçlerinde, kitle segmentasyonu konusunda mevcutlar içerisinde en detaylı alt grupları oluşturabileceğiniz reklam modeli.

  bu model ile bir marka; nişantaşı'nda yaşayan, 28-32 yaşları arasında yer alan, iphone5 kullanıcısı, üniversitelerin medya ile ilgili bölümlerinden mezun olmuş, 0-3 yaş arası çocuğu olan, eşinden ayrılmış bir kadına özel reklam yapabiliyor. bu ve bunun gibi binlerce değişken segment mevcut.

  facebook advertising, tüm reklamcılık dünyasını değiştiren yeni medya düzeninin, kitle segmentasyonu açısından mevcut en iyi örneği. işlevi önemli, temsili daha da önemli.
 • (bkz: #37420188)
 • bugünlerde bikaç türk'ün fena çakallık yaptığı araç. kesin görenler vardır, mesela bot parfüm falan satıyolar ama site olarak milliyet.com, amazon.com falan görünüyor. reklamı gizlemek istediğinizde de "hide all ads from hurriyet.com" diyor. birkaç güne düzeltir facebook ama vay anasını.
 • faydası bir hayli tartışmalıdır.

  (bkz: https://youtu.be/ovfhewtkjag)
 • iyi yapılan optimizasyonlarla çok iyi maliyetler elde ediliyor. bir kaç örnek için:
  http://i.hizliresim.com/ynmx2n.jpg
 • yapacağınız işi sikeyim.
  ne helplerden sonuç çıkıyor ne aramalarında çözüjm üretiyorlar. ekran görüntüsü çekin dediler. 4 ağustosta video gönderdim. daha izlenmedi bile. aylık 18bin tl harcıyoruz. her adımda sorun çıkıyor.
  ancak şu çok kesin ki ads manager admin atamalarında çok ciddi yetki sorunu var. admin atuyorsunuz. ig'dan reklam verirken o kişi görünmüyor. reklam veremiyorsunuz. pcden vereyim bari diyorsunuz. kendi sayfalarındaki videoları anlatıma istinaden sadece ig seçtiğinizde hiç bir reklam şekli kabul etmiyor. hepsinde ana seçenek "facebook" seçili olmalı diye uyarıyor.
  mobil uygulaması (android) reklam veriyorsunuz. ig reklamını facebook cover page boyutlarına kesiyor. pcye geçip düzeltiyorsuuz reklam onaylanıyor. bir bakıyorsunuz ig sayfasını tanıtımı altında profile yönlenmesi gereken yerde www.instagram.com/reklamsayfam linki var. bu yüzden ig içinden çıkıp browsera geçiyor.
  4 kez mail attım arayan soran yok. bi kız aradı 2-3 kez. en son "benden çıktı" diye aradı. bir daha da aramadı. arayacağınız numara da yok zaten. google'da en azından o var...
 • aynı kullanıcının instagram business hesabı ve facebook sayfası arasındaki mevcut linki yok sayan, reklam için ödeme alan ama reklamı yayınlamayan, dakikada 61 ayrı hata veren aşırı sikindirik servis.

  destek fasilitesi de var ama yok. bugüne dek bir kez bile işe yaramadı.