şükela:  tümü | bugün
  • counter-strike global offensive'in 2018'de yapılacak 2. majör turnuvası. faceit tarafından düzenlenecek turnuvada mekan londra sse arena. 24 takımlık yeni format devam ediyor. space soldiers new challengers stage aşamasından direkt katılacak.
    ayrıca faceit, minör elemeleri dahil bütün turnuvayı kendi organize edecek.
  • heyecanla beklediğim turnuvadır. bu yılın 2. majör turnuvası olacaktır.
  • turnuva yarın oynanacak space soldiers vs rogue maçı ile başlayacak sanırım. öncelikle geliyor gönlümüzün efendisi diyelim. son yıllarda cs go artık oynamaktan çok izlenen bir oyun oldu. mevcut kötü durumların* giderilmemesinden dolayı böyle bir akım başladı. şahsen ben de artık çoğu zaman izlemeyi tercih ediyorum. profesyonel turnuvalar gerçekten zevk veriyor.

neyse gelelim bu senenin ikinci majorüne. aslında ben ilk değerlendirmemi sadece ilk maçlar için yapacağım. çünkü uzun bir turnuva süreci var. duruma göre editlerim veya yeni entry girerim. turnuvanın işleyişi hakkında yararlı bir yazı için burayı okuyabilirsiniz.

ilk aşamada 16 takımdan 8 tanesi üst tura geçip. hali hazırda orada bekleyenlerle buluşacaklar. ben açıkçası öncelikle sallantılı dönemden geçen milli gururumuz space soldiers'ın 3 galibiyet alamayıp eleneceğini düşünüyorum.

en son stockholm finalinde karşılan astralis veya north ise kayıpsız çıkabilir üst tura. bakalım yarın ilk maçların sonunda daha iyi bir şekilde görürüz önümüzü. ama ben hiç değilse üst tura çıkacak tahminlerimi yazayım:

astralis, north, liquid, nip, big, hellraisers, gambit, optic.
  • (bkz: space soldiers) desteklerimizi bizi dünya çapında temsil eden bu çocuklardan esirgemeyelim. bakarsınız bir gün bu sayede istanbul major 2020 bile olabilir. ne kadar küçükmüş gibi görünse de, ülkemizin itibarı için çok önemli turnuva bunlar. adamlar bizi arap sanıyorlar yemin ederim. cs go oynayan yazar dostlarım hak verirler buna. yıl olmuş 2018 hala türklere arap diyorlar, ha pek bir farkımız kaldığı söylenemez ama o konulara hiç girmeyelim şimdi. dediğim gibi, ülke olarak böyle organizasyonlara katılmak çoook önemli.

oyun içinden çıkartmalarını alarak destek vereceğim bende. şansları bol, attıkları hs olsun. dilerim finale kadar giderler.

bu arada saat belirtmemiş kimse. yarın tsi ile sabah 10 gibi başlayacak sanırım. çünkü cs go'da 12 saat 20 dakika kaldığını söylüyor. yarım saat falan sarksa tahminen de 12:30 gibi başlar.

turnuva hakkında ayrıntılı bilgi için

steam hesabınızı twitch ile ilişkilendirin ki size turnuva hatırası kutulardan atıyor.

düzeltme : saat farkı olduğu için yanlış bilgilendirme olmasın diye düzeltiyorum. ilk maç bizim çocukların

spave soldiers vs rogue
  • (bkz: #80986502)
  • şu anda oynanmakta olan 2018 yılının counter-strike:global offensive dalında son major turnuvası.

space soldiers'in ngin'in vize sorunları sebebiyle coachla oynamasının ardından rogue ekibine 16-10 yenilmesiyle başladı. burada küçük bir not düşeyim rogue ekibi o kadar kötü ki 5-4 oynadıkları maçta resmen 10 round verdiler ss'e acınacak haldeler.

nip deyim yerindeyse vp'nin 16-5 ile resmen içinden geçerek seriyi 1-0'a getirdi. bir süredir sallantılar yaşayan ve eski formuna kavuşmaya calışan vp bu majordan sonra tahminimce tamamen dağılacak byali denilen salak ayrıldıktan sonra sadece pasha ve neo kalacak orijinal 5'liden pasha da 1 seneye kalmaz emekli olur sadece neo kalır ondan sonra gg wp.

eski şampiyonlardan gambit güzel bir comeback atarak ve baskın bir ct side oynayarak maçı uzatmalar götürdü fakat tyloo uzatmalarda gambit'i 19-17 yenmeyi bildi (tylor ve yaverofgod'a yanlışımı söyledikleri için teşekkürler)

1 hafta boyunca cs'ye doyucaz gibi duruyor.

edit1: berlin international gaming (big) avustralyalı reneganes'in 16-5 ile resmen tokat manyağı yaparak seriyi 1-0'a getirdi.bu arada herkesi tizian'ın azr'a yaptığı insanlık dışı usp one tap'i için 1 dakikalık saygı duruşuna davet ediyorum.

edit2: zamanında nip'i major turnuvaya katılmasını onları döverek engelleyen vega squadron, team spirit'i 12-3'den geri gelerek t side iken ikinci yarıyı 13-2 yendiler ve efsane bir geri dönüşe imza atarak durumu 1-0'a getirdiler

edit3: şu anda bana göre türkiye'nin xantares ile beraber en yetenekli cs:go oyuncusu olan woxic'in takımı hell raisers , dreamhack stockholm şampiyonu north'la overpass haritasında karşılaşıyor. tahminim yakın bir maç geçeceği ve woxic'in yine dominant bir awp oyunu ile north'a kabus olacağı yönünde bakalım görücez. bastır woxic bastır hr.

edit4: tahmin ettiğim gibi north vs hellraisers maçı çok çekişmeli ve yakın geçti. canımız ciğerimiz özgür "woxic" eker'imiz ve takımı hellraisers maçı kazanmayı bildi. burada bir dip not geçmek istiyorum; otoriteler ıssaa ve woxic'in takıma katılacağını öğrendiğinde bu takımdan bir bok olmaz bu adamlar çöp ikisinde pug oyuncusu bunlardan prof olmaz diye diye ağız ishaline tutulmuşlardı. fakat gelin görün ki bu ikili takıma katıldığından beri hr'nin top 2 fragger'ı bu adamlar çılgın atıyorlar resmen ve çok çok daha iyi bir iş başaracaklarından eminim. lets go hr , lets go ss.

edit5: bir sonraki maç ise team liquid ve optic gaming arasında geçti , north america'nın tartışmasız en iyi takımı kazanmasını bildi ve 16-4'lük skorla optic'e bi selam çaktı. bu arada brezilyalı çingene piçlerden bu oyunda hiç haz etmeme rağmen tac0'nun sik kırığı sk line-up'ına bi dayak atmasını istiyorum adamı yok yere şutladılar ya piçler.

şimdilik öptüm yarın yine görüşmek üzere. esen kalın efenim
  • evet perşembe gününün ilk maçı çarşamba gününden sarkan astrails ve complexity tarafından oynandı herkesin tahmin ettiği üzere astrails rahat bir galibiyet aldı 16-4 ile.

şu anda 1-0 olan grubta, tyloo nip ile train haritasında kapışıyor, tahminim nip biraz zorlansada bu mapide alıp seriyi 2-0'a getireği ve tyloo'nun 1-1 bandına düşeceği yönünde bakalım görücez.

edit1: tahmin ettiğim gibi nip biraz zorlandı ama seriyi 2-0'a getirmeyi başardı tyloo ise 1-1 skoruna düştü. güzel maç oldu gg wp.

edit2: çok yakın geçen günün ikinci maçında vega squadron big'i uzatmalarda 19-16 geçerek seriyi 2-0'a getirdi. cidden her iki takımda bazen bot gibi bazen de tam bir beast gibi oynarak değişik maç izlettiler bize. gönül isterdi ki gob b'li big kazansın ama yapcak bişey yok gg wp. bu arada uzatmalarda choper'ın yaptığı 4k olağan üstüydü maçı vega'ya o round getirdi tebrikler.

edit3: canımız ciğerimiz woxic'li hellraisers şu anda en iyi kuzey amerika takımı olan team liquid ile karşılaşıyor tahminim bu maçın da yakın geçeceği fakat tl'in maçı kazanacağı yönünde. umarım yanılırım yardır özgürrrrrr.veee malesef yanılmadım tl , hr'yi zorlanmadan
    geçti desek yeridir skor 16-9. tl bireysel olarak çok iyi oyunculardan oluşan bir takım bu majorda bir legens statüsü bekliyorum bakalım. hr 1-1'e düştü umarım bundan sonraki 2 maçınıda kazanıp challenger statüsüne ulaşırlar.

edit4: günün 4. maçı astrails ve ss'i yenen rogue ekibiyle devam ediyor. rogue süpriz bir şekilde pistol round'u kazandı ve şu anda 2-0 önde ama maçın skorunu 16-3 olarak astrails olarak tahmin ediyorum. danish'li kardeşlerimiz deyim yerindeyse rogue'u havaya atıp yere düşene kadar bacısını sırtlayacak gibi duruyor....... yalnız çok fena göt oldum 4 kişilik ss ekibine 10 round veren rogue ekibi astrails'a soğuk terler döktürdü. maç 16-13 bitti astrails zorlandı bunda şüphe yok fakat 28. ve 29. round'da ef-sa-ne bir oyun ortaya koydular bombayı resmen 0:00 saniyede kurdular ve maçı kazandılar tebrikler danish kankalarım benim.

edit5: kazakistanlı kankalarım , avustralyalı kankalarıma trainde nasıl ct side oynanır gösterdiler ve 16-10 ile maçı kazanmayı bildiler. x god yine yakıyorsun ortalığı amına koyayım ya o seksapalitenden ve cool'luğundan biraz bana da verir misin teşekkürler.

edit6:dışarı çıktığım için north-spirit maçını takip edemedim ama sonuca baktığımda resmen şoke oldum dreamhack masters stockholm'ü astrails'i yenerek kazanan north, team spirite'e 16-13 kaybetmiş ve major main stage'e gitmelerini çok büyük zora sokmuşlardır ee tabi senin götünü kaldırırlarsa elin oğlu gelir şamarı atar gider. north'dan bu kadar nefret etmemin sebebi aralarında en iyileri magisk olmasına rağmen onu gereksiz yere şutlamalarıydı hak ettiğiniz yaşıyorsunuz ibineler.

edit7: şu anda optic gaming-virtus pro maçı oynanıyor. artık şu vp'nin tamamen silinmesi lazım bu sahneden siktirin gidin aq dinazorları o takımdan sadece papa'yı seviyorum. biceps with u pasha , no homo my friend. optic adamdır umarım onlar kazanır ve tahminime göre pek zorlanmadan 16-9 ve ya 16-10 onların mapi alacağını düşünüyorum. yine göt oldum ama yine de tahminime yakın bir skorla bitti maç optic kardeşlerimiz polonyalı neo-nazilere iyi dayak attı 16-13 yendiler.

edit8: biraz sonra canımız ciğerimiz ss'imizin maçı var complexity ile karşılaşıcaklar fakat tek bir sorun var hardstyle ile olucak iş değil adam oyuncu değil bir kere coach o yüzden yenebileceğimizi düşünmüyorum karşı ekip agresif bir tarzı var ve rüzgarı arkalarına alırlarsa bizi kevgire çevirirler. ama majer'in dün attığı tweet'lere göre hardstyle kardeşimiz dün çok kötü performansından sonra ağlamış ve 8-9 saat antreman yapmış diye söyledi, sen canını sıkma reyiz sen prof bir oyuncu değilsin hepimiz elinden gelenin en iyisini yaptığını biliyoruz. umarım kazanırız ama zor gözüküyor, gl hf. uyudum aq sikerim maçını dedim. redditten baktım post match başlığına xantares yine amerikan piçlerine karın ağrısı olmuş ama paz sadece 9 adam vurarak pek bir iş başaramamış zaten 4 kişi oynuyoruz majordan elendik desek yeridir şimdiden. diğer maçları kazanmalarına imkan yok keşke ngin kekosu vizesini ayarlasaydı.
  • gelmis gecmis en kotü major olmaya aday. devamli teknik ara veriliyor. maclar bu sebeple devamli sarkiyor.

ayrica yayin yonetmeni izledigim en kotusu, devamli aksiyon kaciriyor. yorumculari da aşırı çöp geldi bana, salak salak sakalar yapip kafa sikiyorlar devamli.

kisaca izledigim en boktan organizasyon.
  • 21 ekim'de canli izlemeye arenaya gidecegim turnuva. ısten izin alip buraya giden 30+ tek insan evladi olabilirim sanirim. smart casual giyinmis, yalniz bir adam ararsiniz seyirciler arasinda artik.
  • birazdan (bkz: space soldiers) ın maçı başlayacak umarım kazanırlar bu saate kadar onu bekledik değsin hadi aslanlar ...