• kocaelispor un 92 93 kadrosunun kalecisi. siyah renkli kaleci forması ve izmit'te akan kireçli su ile devamlı suretle banyo yaptığı için kelleşmesi ile akıllarda kalan bir kalecidir.

bu arkadaş türk olmuştu. zaten bizden birisiydi ama ismi de fahrettin ömerli oldu. yani adama izzet altınmeşe diyecek halleri yoktu. hakettiği ismi almıştı.
    1993-94 sezonunda uefa kupasında kocaelispor sporting lizbon ile eşleşmişti.. o, '' gotteeeborrrg kim, maaaaancchasstarr united'i ezmedik mi, barcelonaaaaaaa'dan neyimiz eksikkk, moskovaaaayııı saymıyorummmmmmmmmmm bileee '' diyerek umut tacirliği yapan talay erker bile imana gelmiş, sporting'in kocaelispor'u elek edeceğinden bahsetmişti.
    işte bu ömerovic kardeş izmit'te ilk maçta gerçekten efsane oynamıştı. adamlar ne vursa cıkardı, vurmadılar onu da çıkardı. o maçta gol yemedi mamafih gol de atamadık maç 0 - 0 bitti.. 15 gün sonra artık zaruri ihtiyaçtan iki gol yedik ve elendik.

sonraları istanbulspor'a gitti. paralı dönemleri de gördü parasız dönemleri de. ne elbiseler gördü içinde adam yok, ne adamlar gördü üzerinde elbisesi yoktu. asla vadeli mevduat hesabından vazgeçmedi. tırnaklarıyla kazıdı ve önce kalecilik sonra yardımcı antrenörlük yaptığı yere patronluk yapmaya başladı sessiz görünümlü birisidir. evinin arka bahçesini toplu mezar olarak kullanan kasabanın sevdiği john usta'ya benzer. selamlar burdan kendisine.
  • bugün yeşilköy'de marketin karşısında kendisini görünce aniden çocukluğuma dönmeme neden olmuş eski kaleci yeni antrenördür. beni çocukluğuma götüren olay panini'nin italya 90 çıkartma kitabında kendisinin yugoslavya milli takımının 2. kalecisi olarak gözükmesidir. ancak bu olayla ilgili kesin bir bilgim yoktu bugüne kadar. çünkü kitaptaki bilgiler yanlış olabilirdi. gittim merhaba dedim sordum "abi gittin mi italya ya dedim" güldü , "gittim, ama oturdum" dedi... her zamanki gibi güleryüzlüydü...
  • aykut kocaman'ın ekibinin en önemli parçası olduğunu düşündüğüm antrenör. konya'ya gidecek haberleri çıkınca çok korkmuştum allahtan mehmet özdilek ile anlaştılar. aykut hoca maçta, antrenmanda sürekli ömeroviç ile fikir alışverişi yapıyor. ekibe katkısının büyük olduğunu düşünüyorum.
  • malatyaspor'un ardından sezon başında tekrar ankaraspor yardımcı antrenörlüğüne getirilmiştir.
    oğlu dino, galatasaray alt yapısında top koşturmaktadır...
  • bir zamanlar böyle bir kaleci vardı kocaelispor'da... aynı zamanda 1992 avrupa futbol şampiyonası'nda yugoslavya milli takımının 1. kalecisi olacaktı, eğer iç savaş nedeniyle turnuvaya katılamamış olmasalardı... sonraları türk oldu, adı fahrettin ömerlimi oldu ne oldu bilemiyorum... son olarak aykut kocaman'dan boşalan istanbulspor'un başında gördük kendisini antrenör sıfatıyla, mazi canlandı gözümüzde birden.
  • 1992 de avrupa sampiyonasinin cikartma kitabinda 1. kalecisi olarak gozuken futbolcu.
  • kendisi şuan malatyaspor'un teknik direktörüdür. kocaelispor'un efsane kadrosunun başarılı 3 yugosundan** biriydi...
  • dış görünüş ve kalecilik özellikleri bakımından claudio taffarel ile arasında benzerlik kurduğum bir oyuncuydu kendisi.. taffarel ile aynı zaman diliminde kalecilik yapması bunun nedeni olabilir. daha sonra kaderin cilvesi, taffarel türkiye'ye geldi, ancak ömeroviç bu dönemde düşüş yaşadı. en son stingaciu'nun yedeği olarak hafızada yer etmiş..
  • aykut kocaman kontenjanından fenerbahçe'de antrenörlük yapan kişi. normal şartlar altında en fazla bir anadolu veya 2. lig kulübünde görev alabilir.
  • bir an önce gitmesi gereken antrenman(?) koçu.
hesabın var mı? giriş yap