• ülkede asgari ücretli, memur ve emekli sayısı ortalama %80 iken bunların fakir fukara olduğunu olduğunu beyan eden bir açıklama olmuş.
    asgari ücretli ve memurlar kazançlarını çalışarak elde ederken emekliler de yıllarca maaşlarından kesilen kesintilerle devletten emekli aylıkları alıyor. tüm bunları göz ardı eden sayın bakan bu insanlara sanki ceplerinden (bkz: sadaka) veriyormuş gibi konuşuyor.

peki biz bunları hak ediyor muyuz, evet sonuna kadar hak ediyoruz. çünkü her halk layık olduğu şekilde yönetilir.
  • işçinin hakkını verirken neden sadaka verdiklerini düşünüyorlar anlamak güç.

t: türkiye cumhuriyeti maliye bakanı nureddin nebati'nin profesyonel(!) açıklamaları.
  • üniversite mezunlarını asgari ücrete mahkum et, bir de utanmadan karşılarına geçip "fakir, fukara" de. yatacak yeriniz yok be sizin, hiçbirinizin!
  • nasıl bir zenginlik içerisinde yaşıyor olduklarını siz tahmin edin. milyonlarca insanın geçim kaynağını fakir fukara durumu olarak görüyorlar. günün sonunda ne desek boş, inanan ve destekleyen kitle için bu söylemler pek ifade etmiyor. onlar alışmışlar.
  • halktan alınan vergiler ile halka zekat vermek. işte budur.
  • bir açıklama. lan yeminle başlığı okuyunca çok yanlış anladım mevzuyu, tövbe tövbe.
  • memleketin nerdeyse tamamımın fakir, fukara olduğunun beyanıdır.
  • gündem olması gereken cümledir. sen kimsin asgari ücretliye, emekliye fakir fukara diyorsun yahu? ekonomi bakanı mısın kahvehanedeki cahil dayı mısın? bu ülkenin yarısı asgari ücretle çalışıyor, bunlar hala işverene yaranma çabasında.
  • çoban bile olamayacak adam bizimle çok güzel taşşak geçiyor. help amk help
  • alın terimizin karşılığı hiç bu kadar düşmemişti.. fakir fukara he.. senin allah belanı versin be. bıktım bizi aşağılamızdan hor görmenizden bize yüksekten bakmanızdan. ben asgari ücretli değilim maaşım çift haneli çok şükür ama yeter be abi yeter onuruma gururuma yediremiyorum amına koyim ya
hesabın var mı? giriş yap