• canlı yayın sırasında yakalanan ekran görüntülerine bakılırsa var olan ihtimaldir

https://twitter.com/…etic/status/960981664934526978
  • araba canlı yayında uzay boşluğundayken bir anda studio (kapsül) içerisinde görünüyor ve ardından parlama geliyor. anında canlı yayın kesiliyor.

bu olayın üzerine canlı yayın ekibi aralarında teknik bir sorun olabileceği yönünde konuşmaya başlıyor.

bu işte bir terslik var altan.

edit: kapsüle studio diyorsun vs diyenler var. kapsül'ün içine studio kurulmuş işte o görüntüleri selfie çubuğuyla mı çekiyorlar?

edit: olay videonun 28. saniyesinde gerçekleşiyor. link
  • taşıyıcı kapsülü stüdyo zanneden beyinleri ortalığa döken ihtimaldir. he amk, arabayı çıplak şekilde ses hızının 10 katı süratle atmosferden çıkaracaklardı. dikkat edersen aerodinamik konusuna hiç girmiyorum.
  • kivrak zekali, kül yutmayan eksiciler yine cözdü olayi sip diye; gipta ediyorum.
  • adamlar bu sene falcon heavy ile iki gerçek uçuş için sözleşme yaptılar. taşıyacakları yük, uydu. anlaşılan firmalar büyük ihtimalle devlet kuruluşları ya da devlet büyüklüğünde şirketler.

gerizekalı olmayın.
  • havacılık hakkında bi sik bilmeyen cahilleri ortaya çıkarmıştır. cahil diyorum çünkü ortada olaya hemen bok atma, yalan olduğunu öne sürme var.

taşınan yük hava sürtünmesini azaltmak için fairing denilen kapsüllerin içerisinde fırlatılıyor. içeride de aracın kamerada daha rahat görünmesi için spot lambalar var büyük ihtimal. fairing ayrılmadan önce kamera içerisini de gösterdiği için videoda öyle gözüküyor.

fairing
  • ahmak eğlendirir.

roketin 3. aşaması:
    buradan

2 kamera aksamı netçe görülebiliyor.
  • bazı sivri zekalı arkadaşlarımız korucuyu bir kapsül olmadan, o aracın atmosferin 5 katmanını da geçebileceğini düşünüyor... atmosferden çıkıldığı anda aracın cevresindeki kapsülün bir kısmı ayrıldı muhtemelen... sizin gördüğünüz parıltı odur.
  • hayatında hiç bir baltaya sap olamayan fakat üstün zekalı ekşi yazarları nasıl dakikalar içinde çürüttü görüyorsunuz. şimdi nutellalarını bırakıp ufak tefek cinayetleri izleyecekler.
hesabın var mı? giriş yap