• arkasinda fbi varmis gibi duran firma.
  • adapazari organize sanayi bölgesinde fabrikasi bulunan firma. federal mermer, federal makina, federal sudur budur denilen bir cok irili ufakli firma ile federal grubu olusturur. sirket sahibi mustafa nurdogan ve kayincolari tarafindan kurulmus bir aile sirketidir.
  • sayesinde ampulü çok ucuza aldığımız, ampul üretme kabiliyetine sahip tek türk firması. sahibi bir mühendistir.

fabrikası adapazarı' ndadır.
  • yillardan beri salter-sigorta ureten firma. ic piyasanin yabanci markali urunlere meraki yuzunden daha cok ihracat yapmaktadir.
  • general elektrik - federal elektrik esprisiyle yetinemeyen bide türkiye den dünya yadiye altbaşlık atan elektrik şeysi...
  • izmir'den manisa'ya dogru yola ciktiktan biraz sonra tabelasi gorulebilen, ismiyle kler'le ikimizi yerlere du$urmu$ firma..

(bkz: general electric)
  • elektrik taahhüt sektöründe çalışırken firmalara iki farklı teklif hazırlardım. biri uluslararası markalardan oluşan siemens, schneider, eaton gibi markalar, diğeri yerli üretim federal içerirdi.

tabi federal içeren teklifi gören firmaların gözleri açılırdı, zira çok ucuzdu. maliyetleri yer yer %50 düşürüyordu. kullandığım hiçbir ürününde hiçbir sorunla karşılaşmadım. bence ürünlerinde biraz daha estetiğe dikkat etmeliler. örneğin bir siemens şalter ile bir federal'i yan yana koyunca bariz bir estetik fark kendini belli ediyor, federal diğerinin gösterişi yanında sönük kalıyor. bu konuya biraz daha çalışıp müşteri gözüne "kaliteli" hissi verdirebilirler.

yine ürünlerini tüketecek olan mühendis ve ustalara bir şekilde ürünlerinin en az uluslararası rakipleri kadar kaliteli ve güvenilir olduğunu aşılasalar bence iç piyasayı iyice domine ederler. zira gerçekten bu ürünlerin kalitesi rakiplerinden o kadar da aşağı değil.
hesabın var mı? giriş yap