• taraftarının fenerbahçe'ye tamamen küsmemesi için medyanın elinden geleni yaptığı takım. rakip takım taraftarıyım, ama bu yazıda galatasaray'la ilgili bir şey yazmayacağım.

öncelikle bu haber servis edildi;
    http://www.hurriyet.com.tr/…por/futbol/22535627.asp

fenerbahçe aklandı adı altında, eca'nın fenerbahçe'yi akladığı iddia edildi (hadi canım). altında "o büyüklük başka bir büyüklüktür, hani öyle büyük ki" diye gaza geldi ergen taraftarlar. birkaç gün sonra işin aslı ortaya çıktı.

http://www.trtspor.com.tr/haber.aspx?id=46231

adam sadece fenerbahçe'nin şimdilik birlikten çıkarılmayacağını söylüyor. onun dışında başkanın hapise atıldığını, bütün bir davanın tff tarafından yok sayılmasını eleştiriyor.

uefa tüm şike olaylarını spordan çıkarıp adını biraz olsa temizleme derdinde, çünkü bochum'da ve yakın zamanda ortaya çıkan iki skandal ile sporun tamamen kirli olduğu ortaya çıktı. amerikan sporları gibi bir organize federasyon olmadığından bunları durdurmak çok daha zor. şampiyonlar liginde bile şike yapmış adamlar. 7+ olması için 7 penaltı attırılan bir maç var zaten raporda, birçok şeyi açıklıyor.

fenerbahçe'yi ve şikeye karıştığı iddia edilen tüm takımları uefa bu sebepten dolayı tekrar gözden geçirecek. aziz yıldırım'ın kendini taraftarın öfkesinden korumak için kullandığı aykut kocaman kalkanı da çökmek üzere. adamı seversiniz ya da sevmezsiniz, bana göre yeteneksiz bir teknik direktör ama fenerbahçe'yi seviyor. en sonunda sürekli istifa etmeye çalışmasının sebebi bu. aziz yıldırım kendisine hayran değil, ama kendisine ihtiyacı var. fenerbahçe'nin şu haline (ki beni bile üzüyor diyebilirim belki) rağmen kendisi gereken tepkiyi görmüyorsa bunun tek sebebi aykut.

rekabet var sonuçta, ve uzun bir süre bu duygu schadenfraude'dan ibaretti, ama şu rekabetin bir yarısının taraftarı bomboş işlerle uğraşınca ben de üzülmüyorum değil. keşke 2000'ler başındaki haline dönse mesela, bir maçın 6-0, bir maçın 5-1 bittiği, bir maç tamamen fener'in totalde beş kere yarı sahadan çıkıp johnson'ın attığı frikik golüyle 1-0 yendiği, aslında 6-0 ile bu maç olmasın dileğimiz ama öyle daha keyifliydi sanki ya. fenerli bir arkadaşı maç sonrası arayıp dalga geçince söz alakasız şeylere gelmezdi. ülke olarak delirdik çünkü.

edit: fizboz şunu gönderdi: http://sportsillustrated.cnn.com/…ru.583/index.html

bunu da ekleyelim başka bir kaynak olarak. si hürriyet'ten daha güvenilir, orası kesin, ama bu gibi yabancı gazeteler türkçe kaynaktan alıp direkt çevirebiliyorlar, hem de amerikan gazetesi internasyonel futbol hakkında yazınca. ben uefa'nın eylemlerinin başta yazdığım olayla ilgili gerçek sonucu göstereceğini düşünüyorum, ama bu kaynak da bulunsun eğer görüşlerinizi etkileyecekse.
  • su andaki yonetimi ve tescilli $ikeci baskaniyla turk sporunun gelisiminin onundeki en buyuk engel!

fenerbahcelilerin cogu hala farkina varamiyor ama alacaginiz en buyuk ceza ikinci lige dusmek ve sampiyonlugu trabzonspor'a vermek degildi; en buyuk ceza bugunleri yasayan kisilerin onumuzdeki onlarca yil boyunca fenerbahce'ye $ikeci diyecek olmasi, en buyuk ceza sampiyonlar liginden ihrac edilen tek kulup olmaniz, en buyuk ceza internette yabanci bir dilde $ike diye aratinca cikan sitelerin hep fenerbahce ile ilgili olmasi!

ne yazik ki fenerbahceli cogu taraftarin akli yeni yeni basina geliyor ve aziz yildirim'in kendilerini nasil kullandigini alex'i kovmasi, mikrofonla kadinlari azarlamasi, protesto eden taraftarlara dayak attirmasi, vs. olaylar sayesinde anliyorlar.

biliyorum ki cogu fenerbahceli dostum su anda cezalarini cekip aklanmadiklari icin pisman. kulubun basindaki tescilli $ikeci ise son cirpinislarini yaparken camiasini iyice batiriyor, hapisten ciktiktan sonra yaptiklariyla yine taraftarlar arasina nefret ekiyor!

fenerbahceli taraftarlarin bir an once "tek onemli olan sey kazanmaktir, kazanmak icin de hersey mubahtir" mantigindan kurtulup kendi kuluplerinde bir devrim yapmalari sarttir. yoksa boyle devam eden her gun hem fenerbahceden daha cok nefret edilmesine, hem de gelecekte silinmesi iyice imkansiz hale gelen lekelerin eklenmesine yol acacaktir.
  • hala ısrarlar hakkında deliller var diyerek çamur atılmaya çalışılan kulüptür.
    ulan göt veren şu delilleri buraya koy da görelim. işiniz gücünüz boktan kağıt parçalarını buraya koyup durmak.

hani görüntüler? hani ses kayıtları?

şimdi gerçekten operasyonu yapanların elinde video ve ses kaydı olsa servis etmeyeceklerini mi düşünüyorsunuz? enayi misin? geri zekalı mısın? oradan bakınca aptal olarak mı görüyorsun bizi?

amaaaa mahkeme sizi suçlu buldu. bizi suçlu bulan mahkeme türkiye cumhuriyeti devleti tarafından güvensiz ve tarafsızlığını yitirdiği için kapatılan bir mahkeme.

işine gelince bu mahkemeler tukaka ama fenerbahçe hakkındaki kararları harika.

hassiktir oradan. sen git bu masalları bebelere anlat.
  • normal şartlar altında aykut kocaman'la 17'de 16 yapmış takımdır diyolla
  • türkiye'de hukuk, yargı sistemleri dahil herşey çok temiz, bir tek fenerbahçe kirlidir. evet anam siz öyle düşünmeye devam edin aklı selim fenerbahçe'liler görüyor zaten doğruyu.
  • ben resmi ses kayıt dökümüne dahi inanmam çünkü işime gelmiyor diyebilenler için şöyle bir video var. adam tapelerdeki konuşmayı ilk ağızdan doğruluyor:

https://www.youtube.com/watch?v=quvth6pkip8

zaten o tapeleri yalanlayan tek bir kişi bile çıkmadı. doğru olduğu için ve yalanları ortaya çıktığında mahkemeyi yanıltmaya çalıştıkları gerekçesi ile yaptırımla karşılaşabilecek durumda oldukları için göt korkusundan inkar edemedi kimse. kısacası okuduğunuz tüm o şike görüşmeleri, hakem atamaları, manipülasyonlar doğru gençler. takımınız, başkanınız, bazı yöneticileriniz şikeci :(

tanım: şikeci spor kulübü.
  • taraftarının küfürbaz olduğunu söylenen kulüptür.
    burada bazıları var ki küfürün en ağırını hak ediyorlar.

bir tane göt lalesi gelmiş aykut kocaman'ın 17 maçta 16 galibiyet alamayacağını söylemeye çalışıyor. lan amcık ağızlı bebe , şenol güneş nasıl aldı o galibiyetleri? o alabilir ama aykut kocaman alamaz öyle mi? trabzonspor'un kadrosu fenerbahçe'den daha güçlü öyle mi?

he canım sen de haklısın. beyin özürlülüğü böyle bir şey olsa gerek.
  • operasyonun bir parçası olan kancık ve çakma bir fenerbahçeli'nin video'sunu buraya taşıyan malları ortaya çıkaran kulüptür.
    youtube'de gezerken biraz daha araştır bak bakalım o referans verdiğin kişi kimmiş.
  • yıllardır bok atılıyor, atılmaya devam edilecek olan kulüptür.

sen önce bana bu yazının cevabını ver aslanım. sonra seninle mahkeme kararlarını ayrıca konuşuruz ;)
    bu adamın futbolla ne ilgisi olur allah aşkına? :)) http://zaman.com.tr/…-bu-federasyondan_1169904.html

sahi lan ne oldu şu meşhur uefa sopasına?
  • sahibinin paralı iti geri zekalı taraftarlarına laf anlatmanın mümkün olmadığı şikeci spor kulübü. kancık dediği adamı arayan kendi yöneticisi, yalan haber yapmasını isteyen kendi yöneticisi ama karşısındaki adama kancık diyerek hemen olayı kapatabileceğini zannediyor gerzek.

hem asıl cevaplanması gereken şeye dönelim: o tapeler gerçek miymiş değil miymiş beyinsiz kardeşim ondan bahsetsene biraz.
hesabın var mı? giriş yap