şükela:  tümü | bugün
24876 entry daha
  • sadece derbilerde top oynayan diğer hiçbir maçta başka numarası olmayan takım.bir günlük sevinçlere alışmıştır.şampiyonluk hayaldir.
  • fenerbahçe aleyhine hakem hatası olunca:

- oynadığınız oyuna bakın öyle konuşun, zaten yenilecektiniz vs. vs.

fenerbahçe lehine hakem hatası olunca:

- hakkımızı yediniz, ofsayt, penaltı, gol değil ühü ühü ühü :(

siktirin gidin lan orul orul orospu çocuğu tinerciler.

babanız fener, kocanız kocaman!
  • en kötü yıllarında bile derbilerde rakipleri param parça eden takımım. son tinerci sikici.
  • fenerbahçe ile tanışmam babamın beni çocukken ilk seyrettirdiği maç ile başladı.
    önceleri çok anlamıyordum tabi ama canım babam seviyordu ya birlikte maç
    izlemek çok keyifliydi. böyle bir iki derken fırsat bulduğumuz her maçı izlemeye
    başladık. tabi izliyoruz dediysem öyle statta falan değil televizyondan.işçi aile
    statta maç izlemek lüks bize.

gel zaman git zaman en sevdiğim iki renk belliydi artık.bu iki rengi
    nerede görsem anlamsızca gülümseme oluşurdu yüzümde ve 27 yaşımdayım hala
    yaşarım bu duyguyu.ilk maçıma üniversitede ancak gidebildim. bucaspor'u
    yendiğimiz o maç tabiki izlediğim en harika maçlardan biri oldu.babam
    tabi artık maç takip edemez durumdaydı çünkü heyecanlanıyordu. bizim
    ailenin belalısı kalp ve dedemi de bu yüzden kaybettik zaten.

neyse uzatmıyım fazla bugün fb-bjk maçı sırasında biz hastanedeydik.
    babam anjiyo oldu ve babamın yanında beklerken maçı falan unuttuk.
    babamın şükür ciddi bir şeyi çıkmadı ve ilaçlarla devam edecek tedavisi.
    eve geldik. bugün fenerin maçı vardı noldu dedi. tabi biz futbol mu
    düşünüyoruz. hemen baktım internetten 2-1 kazanmış. maç içeriğini falan
    sallamıyorum (insanlar yine konuşuyor hakkında). bunu diyince gülümsedi.
    sonra özetini falan izledik. onu böyle bir günde gülümseten yine sarı lacivert
    oldu.

kısacası diyeceğim şu fenerbahçe öyle bir takım ki en berbat günlerde bile
    insanı bir nebze gülümsetebilen bir takım. ben babama teşekkür ediyorum.
    iyi ki beni fenerbahçeli yapmış o gün.

insanlar gelir geçer, maçlar, şampiyonluklar gelir geçer ama bu iki renge
    sevgimiz hiç geçmeyecek hiç bitmeyecek..
  • beşiktaşlı taraftarlar fanatikliği bir kenara bırakıp maça objektif baktıklarında, kartlar ya da penaltılar olmasa da bu maçı kaybedeceklerini bilmeleri lazım. ayrıca hakemin en net hatası negredo'nun ofsayt pozisyonu. bunun dışında net bir hatası yok.

maç 11'e 11 devam ederken ilk 5 dakika beşiktaş geldi fener kalesine. üst üste kornerler kullandı falan. ancak daha sonrasında gole kadar fenerbahçe oyunun tek hakimiydi. kimse bunu reddedemez. önde basan, dikine oynayan, pozisyon yaratan bir fenerbahçe vardı. beşiktaş bu süreçte fenerbahçe ceza sahasına gelemedi. ardından penaltı geldi -ki doğru karar- golü buldu fenerbahçe.

golden sonra beşiktaş sinirlendi. oyunu hemen sertleştirdi. özellikle quaresma'nın düdük çalınmayan 2 tekmesi var. düşünün kırmızı kart yemeden önce herif tekmeleyerek girmeye başladı. sonra da atıldı zaten. kırmızı karttan sonra her iki takımda oyun disiplininden koptu. her iki takımda sisteminden uzaklaştı ve ortaya tam bir kaos futbolu çıktı. 11'e 11 oynanan sürede fenerbahçe net daha üstün olan taraftı.

kırmızıdan sonra fenerbahçe rehavete kapıldı ve konsantrasyon eksikliğiyle gereksiz bir pozisyonla 10 kişi kaldı. bu noktadan sonra maç iyice fantastik bir noktaya doğru gitmeye başladı.

ki bu durumda bile fenerbahçe'nin sadece ozanla 2 tane bomboş kaleye kaçırdığı pozisyon var. beşiktaş'ın ise net diyebileceğimiz sadece cenk'in kornerde kafa vuruşu var. bunun dışında net pozisyonları yok.

yani beşiktaşlılar hiç kendilerini kandırmasınlar eyyamdı şuydu buydu diye. bugün kötü oynayan bir beşiktaş ve iyi oynayan bir fenerbahçe vardı. beşiktaş mağlubiyeti hazmedeyip hakeme saldırıyor ama durum bu.

fenerbahçe'ye gelirsek. bu takım bu sene şampiyon olabilir. özellikle 11'e 11 oynanan sürede ben fenerbahçe'yi çok beğendim. 3 senenin en iyi futbolunu oynamış olabilir. iyi ve disiplinli bir alan savunması, rakibin kilit adamlarına top aldırmama, zone pres, hücumlarda giuliano'nun daha fazla sorumluluk alarak dikine oynaması, kanat beklerin bindirmeleri ve janssen gayet iyiydi. tek hata gol bulduktan sonra takımın geri çekilmesi. aykut hoca şu inadından vazgeçerse bu takım iyi şeyler yapabilir.
  • büyük maçları kazanıp küçük maçları kaybeden takım.
    ne yazık ki bu yılki hikaye bu.
  • federasyon fenerbahçe,galatasaray,beşiktaş ve trabzon'dan oluşan mini bir lig kursa ve 10 yıl böyle oynayın dese 10 yıl üst üste şampiyon olur.
  • derbi sonrası kaç maç ceza alacaklarını merak ettiğim takım.

- koro halinde canere edilen küfürler.
    - her köşe noktasında oyuncuya yabancı madde atmalar.

beklemedeyim tff ne kadar yüreğin varmış adalet için.
  • yeni mottosu "ama biz beşiktaş'ı yendik" olan cumhuriyet.

(bkz: ama biz beşiktaş'ı yendik)
  • 2005 yılından bu yana ev sahibi olduğu 43 derbi maçında yenilmeyen takım. ama gel gör ki tinercilere kalsa bu maçların hepsinde hakem, federasyon onları mağdur ediyor.

burada söven tiplere en son ne zaman kadıköy’de galibiyet gördün diye sorsan ortaokul zamanına denk geldiği için hatırlamayacaktır bile.
3 entry daha