şükela:  tümü | bugün
 • bugün itibariyle, ulaştırma bakanlığı müstşarlığı görevine atanmış bürokrat.

  1964 yılında sivas’ta doğan feridun bilgin, 1985 yılında istanbul teknik üniversitesi, elektrik elektronik fakültesi, elektrik mühendisliği bölümü’nden mezun olmasının ardından 1985-1987 yılları arasında yıldız üniversitesi fen bilimleri enstitüsü elektrik mühendisliği bölümü’nde yüksek lisans yaptı. iş hayatına 1986 yılında devlet planlama teşkilatı teşvik ve uygulama genel müdürlüğü’nde uzman yardımcısı olarak başladı ve 1991 yılında planlama uzmanı, 1992 yılında ise aynı yerde grup başkanı olmasını takiben aynı sene hazine ve dış ticaret müsteşarlığı teşvik ve uygulama genel müdürlüğü’nde şube müdürü görevine atandı. 1996-1999 yılları arasında t.c. üsküp büyükelçiliği’nde ekonomi müşaviri görevinde bulundu. 15 ekim 2003 tarihinde hazine müsteşarlığı teşvik ve uygulama genel müdür vekili görevine, 2 kasım 2007’de ise aynı göreve asaleten atandı. 30 haziran 2010’da hazine müsteşarlığı müsteşar yardımcısı vekili görevine atanan feridun bilgin, 30 temmuz 2010 tarihinden bu yana hazine müsteşarlığı müsteşar yardımcısı görevini yürütmektedir. iyi derecede ingilizce bilen feridun bilgin evli ve iki çocuk babasıdır.

  http://www.milliyet.com.tr/…tay/1874380/default.htm

  http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/26316166.asp
 • bilmiyorum farkında mi ama başbakanlık müsteşarlığından sonra en önemli icracı makama layık görülmüştür. hayırlı olsun.
 • yeni atanan ulaştırma, denizcilik ve haberleşme bakanıdır. aşağıdaki özgeçmişinden de gördüğümüz gibi elektrik mühendisliğinden başka birçok işi yapmıştır. denizcilik bakanlığına deniz, coğrafya ve gemiler hakkında uzmanlığı olmayan birinin getirilmesini uygun bulmamaktayım:

  1964 yılında sivas'ta doğan feridun bilgin, 1985 yılında istanbul teknik üniversitesi, elektrik elektronik fakültesi, elektrik mühendisliği bölümü'nden mezun olmasının ardından 1985-1987 yılları arasında yıldız üniversitesi fen bilimleri enstitüsü elektrik mühendisliği bölümü'nde yüksek lisans yaptı.

  iş hayatına 1986 yılında devlet planlama teşkilatı teşvik ve uygulama genel müdürlüğü'nde uzman yardımcısı olarak başladı ve 1991 yılında planlama uzmanı, 1992 yılında ise aynı yerde grup başkanı olmasını takiben aynı sene hazine ve dış ticaret müsteşarlığı teşvik ve uygulama genel müdürlüğü'nde şube müdürü görevine atandı.

  1996-1999 yılları arasında t.c. üsküp büyükelçiliği'nde ekonomi müşaviri görevinde bulundu.

  15 ekim 2003 tarihinde hazine müsteşarlığı teşvik ve uygulama genel müdür vekili görevine, 2 kasım 2007'de ise aynı göreve asaleten atandı.

  30 haziran 2010'da hazine müsteşarlığı müsteşar yardımcısı vekili görevine atanan feridun bilgin, 30 temmuz 2010 tarihinden bu yana hazine müsteşarlığı müsteşar yardımcısı görevini yürütmektedir.

  iyi derecede ingilizce bilen feridun bilgin evli ve iki çocuk babasıdır.
 • bir zamanlar dijital binali'nin* başında olduğu ulaştırma, denizcilik ve haberleşme bakanlığı'nın feridun bitir'i.
 • istanbul-kartal’daki son derece değerli, denize sıfır konumdaki dört yüz bin metrekarelik cevizli tekel fabrikası arazisinin ”bedelsiz” olarak, zamanın akp’li başbakanı ahmet davutoğlu’nun vakfına ait istanbul şehir üniversitesine tahsis eden ‘şebeke’nin arasında yer aldığı akp’li cumhurbaşkanı recep tayyip erdoğan tarafından açıklanmış olan şahıs. daha önce türkiye’de hiçbir üniversiteye tapu devriyle mülkiyet devri olmamış. ve o üniversite (istanbul şehir üniversitesi) bugün akp’li cumhurbaşkanı recep tayyip erdoğan tarafından kapatıldı.

  feridun bilgin, 7 haziran 2015 genel seçimleri öncesi ‘bağımsız’ ulaştırma, denizcilik ve haberleşme bakanı olarak atanmıştı. seçimlerde akp tek başına hükümet kuramadığından, cumhurbaşkanı recep tayyip erdoğan tekrar seçim yapılmasına karar verince, ‘bağımsız’ ulaştırma, denizcilik ve haberleşme bakanlığına1 kasım 2015 türkiye erken genel seçimleri ile kurdurulan yeni akp hükümetine kadar (6 mart 2015-24 kasım 2015 tarihleri arasında) devam ettirilmişti. daha sonra da (ocak 2016’da) akp’li başbakan binali yıldırım’ın başdanışmanı yapıldı.

  eski akp’li başbakanlardan ahmet davutoğlu, akp’den ayrılıp gelecek partisi’ni kurunca, feridun bilgin de gelecek partisi’nin politika izleme kurulu koordinatörü olarak partinin genel başkan yardımcısı yapıldı (aralık 2019).

  feridun bilgin, 1964, sivas-kangal doğumludur.