• hasiktir facia lan bu. bizim kesmeşekerci gitarcı abinin çaresizliğine üzüldüm. onun dışında mükemmel performans.
  • my chemical romance, system of a down gibi gruplardir. konserleri genellikle vasat olur.
  • feridun abi naapmışın amua koymuşun.o değil orkestra da tüy dikmiş bi yerden sonra.
  • sistemde ciddi bir problem olduğu çok belli olan performans. feridun muhtemelen kimseyi duymadığı için kafasına göre söylemiş, yoksa başka bir açıklaması yok böyle söylemesinin.

yani kimse kimseyi duymuyor sahnede. onun harici gitarist tamamen felaket. klavye enfes leş. bas bi iyi geliyor kulağa sadece.

neyse olur öyle şeyler.
  • canlı performans videolarını daha önce izlemiş biri olarak söyleyebileceğim şu ki; sadece biraz kafa dumanlıyken çıkmış sahneye bence. ben bu şarkıyı kendisinden daha önce -biri canlı olmak üzere- çok kez dinledim. öyle bir detone şarkıyla kimse fd'nin sanatçılığına laf edemez, şu ülkede sayılı sanatçı denilebilecek insanlardandır kendisi. ses tellerini komple alsalar dahi yazdığı şarkılarla havada karada alır sanatçı sıfatını.

edit: sistemsel sorun mu diye videoyu tekar izleyecektim ki link uçmuş. sebebi neydi ki?
  • nakaratı seyircilere söyleterek akıllıca bir tercih yapılmış performanstır.
  • tek bir canlı performansla sanatçıya bak hükmünü neye göre veriyorsun merak ettim? o gün boğazında problem olabilir, arkadaki ekipte problem olabilir -ki öyle görünüyor- sonuçta canlı performans. sen o kadar kişinin önüne çıkıp leylek leylek havada söyle de seni de dinleyelim.

detone oldu diye adamın sanatçılığına laf etmiş ya tövbeler olsun. bundan sonra dinleme sen, git aleyna tilki demet akalın falan dinle.
  • o değil de, şuradaki çocuğun içler acısı durumu yürekleri dağlıyor resmen. fahri yolla bir haz elde etmek isteyen gencin hazin sonu.

ortak duyguların insanı men rabbuke'den gelsin
  • maalesef fd'nin bazen böyle abuk performansları olabiliyor. bi keresinde ebruli'yi o kadar kötü söylemişti ki anlatamam. ama tek bi şarkı üzerinden değerlendirmek yanlış. konserlerinin geneli enerjik ve kaliteli olur. kötü bi gününe denk gelmiş oradaki arkadaşlar maalesef.
  • biri çıkıyo ve türkiye'nin en başarılı sanatçılarından birine "kimler sanatçı oluyor şu ülkede" diyebiliyo. komik duruma düşen başlığı açan bence.
hesabın var mı? giriş yap