• patlamış mısır ve içeceğimle seyirci olarak katılacağım olaydır.
  • patlamış mısırımı alıp izleyeceğim kapışma.

uzun zamandır cinemaximum'u kişisel olarak boykot ediyor ve salonlarına gitmiyordum. yarım saat reklam dayamaları çileden çıkartıyordu. seyirci toplu olarak tepki göstermediği için, benim gibi bireysel tepkiler pek etkili olmuyordu. şimdi işin içine yapımcılar da girmiş bakalım olumlu gelişmeler olur belki...
  • detaylardan anlaşıldığı kadarıyla son kullanıcıya uygun fiyata film izletmek değil, fiyatları artıran sinema işletmecisinden daha fazla pay almak için yapılan boykot.
  • içimin yağlarını eriten durumdur. devlet sağdan (reklam düzenlemesi) filmciler soldan (fiyat düzenlemesi) yapıştırsın.
  • "yapımcılar sinema salonu işletmecilerden bilet başı paylarının artırılmasını istiyor..."

izleyiciyi düşünen falan yok yani, niye uzun uzadıya reklam gösteriyorsunuz, niye yiyecek içecek pahalı diyen yapımcı yok. herkes cebine bakıyor.
  • işletme korelilere geçtiğinden beri kötüye gidiyor. bize uymadı.
    sinemayı çok seven birisi olduğum halde uzun zamandır sinemaya gitmedim.
    ha film yapımcılarının seyirci ne kadar umursadıkları da tartışılır. kendi ceplerine bakarlar bence. yoksa seyirci 30 dakika reklam izlemiş falan pek umurlarında değil.
    ken watanabe amcanın godzilla'da söylediği gibi "let em fight"
  • yapımcıya bilet başı 5 lira gibi bir şey düşüyor diye biliyorum. aşağı yukarı bu fiyatlarda. e salon 50 tl'ye bilet satıp bunun 5 lirasını yapımcıya geri kalanını cebine atıyor. yapımcıların istediği daha fazla pay. belki bilet başına 10 tl. kimsenin seyirciyi düşündüğü yok yani aslında herkes kendi cebinin derdinde.
  • yıllardır kazık bize girerken sesi çıkmayan sevgili film yapımcısı arkadaşlarımızın, kazığın ucu artık kendileri rahatsız etmeye başlayınca ses çıkarmaları hadisesi.

yıllardır size asıl parayı kazandıran insanlar ayaküstü ayıklanırken ses çıkarma, çok para kazanıyorsunuz bize daha fazla pay verin söylemleriniz boşa çıkınca size film yok diye şarla.

gram umurumda değilsiniz.
  • beklediğim durum.

ben de bir süredir başka sinema harici herhangi bir sinemaya gitmemiş biri olarak geçen gün fark ettiğim durum. sinemaya gidelim dedik gittik. historya max. du sanırım. sonra en makul film ata'nın filminydi, bilet aldık. kadın bileti verirken 'mısır kola ..' gibi birşeyler dedi. eskiden promosyon olunca böyle söylerlerdi, öyle birşey sandım. mısır almayı zaten düşünüyordum, düşünene kadar 60 lirayı verdim sinema bileti ve mısır biletini elime tutusturmuşlar. la ben de dedim ''biz mısır istedik mi alla alla garip'' girişteki elemana sordum o da birşeyler geveledi falan. dedim mısıra bunlar bize kilitledi galiba... neyse zaten alacaktık. mısır mevzusu bi tekrar aklıma geldi falan, canımı sıkmaya değmez diyerek devam ettim.

muhtemelen o an olayı fark edip karşı çıksam -mısır almak istemediğim bi film olsa- kesin girmezdim. bilet fiyatlarının bokunu çıkardıklarını biliyordum da mısır falan yerleştirmek neymiş. ülkede mecbur kalmayacaksın hemen sikiveriyorlar. oç bunlar.
hesabın var mı? giriş yap