• madem öyle, biz de misilleme yapıp pound'a saldıralım. ingiltere ekonomisini bir güzel alt üst edelim. ha, ne didin?
  • egonomi super yoksa dolar şu an 1 liraydı diye de ekleseler daha inandırıcı olurmuş kitleleri için..artık izleyenleri bile inanmıyor meddahlik yapıp duruyorlar
  • bu teknoloji caginda yerel piyasalara yabanci erisimin azaltilmasinin olumlu bir sey olmadigini herkesin bilmesi gerek, zamanin ekonomisinde totaliter davranmak pek hos sonuclar vermiyor, maalesef para birimimize olan da bu.
  • vay be, birkaç sene öncesine kadar hürriyet takip ettiğim başlıca haber siteleri arasında geliyordu. şu an bakınca bu köklü gazetenin bile aciz bir hale geldiğini üzüntüyle görüp kapattım haberi.

yazık.
  • ya yeter be yeter kardeşim, hep mi dış mihrak hep mi korku senaryosu, bu nasıl bir hayalgücü? çok basit soru sen paranın değerini yükseltecek hangi katma değeri üretiyorsun? cevap boş küme. ama hep saldırı hep dış güçler, yersen.
  • ybsg
  • her tür döviz ile mi saldırıyorlar. birbirlerine bağlı olmayan paralarda artıyor. neredeyse tüm dünya paraları karşısında değer kaybediyor türk lirası. bulgar levası bile 4 lira yahu.

bence bu işin arkasında başka bir bir iş var diye düşündürtendir.

edit : yanlış anlamama düzeltmesi yapayım. " bence bu işin arkasında başka bir bir iş var" demek, süper - hiper dış güçler filan değildir tabiki. ülkenin üretim, eğitim, adalet, hukuk, yönetim sorunlarının tümü anlamındadır.
  • öyle bir haber ki, nereden talimat geldiyse bütün haber siteleri, anadolu ajansının bu haberini benzer vakitlerde direkt manşetten girmişler. acıyorum medyanın bu haline.

haberturk
    hürriyet
    milliyet
    sabah
    ntv
    cnnturk
  • güçlü ekonomi sahibi ülkeler dış güçlerin saldırılarıyla yıkılmaz. (bkz: çin)
    güçlü ekonomisi olan ülkeler "ne oluyor lan" endamındaki ren geyikleri gibi sürekli arkasını kollamaz.

ekonominiz zayıfsa bu ve benzer çok şekilde örnek verilebilir. eğer ekonominiz güçlü olursa bu ve benzer şekilde bir örnek verilemez.
hesabın var mı? giriş yap