• öyle bir haber ki, nereden talimat geldiyse bütün haber siteleri, anadolu ajansının bu haberini benzer vakitlerde direkt manşetten girmişler. acıyorum medyanın bu haline.

haberturk
    hürriyet
    milliyet
    sabah
    ntv
    cnnturk
  • vay be, birkaç sene öncesine kadar hürriyet takip ettiğim başlıca haber siteleri arasında geliyordu. şu an bakınca bu köklü gazetenin bile aciz bir hale geldiğini üzüntüyle görüp kapattım haberi.

yazık.
  • ya yeter be yeter kardeşim, hep mi dış mihrak hep mi korku senaryosu, bu nasıl bir hayalgücü? çok basit soru sen paranın değerini yükseltecek hangi katma değeri üretiyorsun? cevap boş küme. ama hep saldırı hep dış güçler, yersen.
  • "aa muhabirinin bankacılık kaynaklarından edindiği bilgilere göre, "

diye başlayan kaynakla verilen haberdir
  • hala anlamadılar. yalanlar bu ülkeyi bataklığa sürüklüyor. koltuk ve güç sevdaları yüzünden bir gemiyi komple batırıyorlar. yazık gerçekten. allah kimseyi doyumsuz ve bu kadar hırs sahibi yapmasın.
  • her tür döviz ile mi saldırıyorlar. birbirlerine bağlı olmayan paralarda artıyor. neredeyse tüm dünya paraları karşısında değer kaybediyor türk lirası. bulgar levası bile 4 lira yahu.

bence bu işin arkasında başka bir bir iş var diye düşündürtendir.

edit : yanlış anlamama düzeltmesi yapayım. " bence bu işin arkasında başka bir bir iş var" demek, süper - hiper dış güçler filan değildir tabiki. ülkenin üretim, eğitim, adalet, hukuk, yönetim sorunlarının tümü anlamındadır.
  • tam bir yıl önce ysk’dan veri akışını durduran anadolu ajansı diyorsa kesin doğrudur.
  • aa içimi rahatlattı. biz de, ülkede üretim var, istihdam var ve işsizlik oranı neredeyse sıfır; "neden ve nasıl dolar 7.20'yi gördü?"diye üzülüyorduk. bu akşam rahat uyuyacağım.

tanım: gerçekten çok ciddi bir durum söz konusu düşüncesini tetikleyen haberimsi... hiç haber yapmasalardı daha iyiydi.

edit:anlam bozukluğu düzeltildi...
  • güçlü ekonomi sahibi ülkeler dış güçlerin saldırılarıyla yıkılmaz. (bkz: çin)
    güçlü ekonomisi olan ülkeler "ne oluyor lan" endamındaki ren geyikleri gibi sürekli arkasını kollamaz.

ekonominiz zayıfsa bu ve benzer çok şekilde örnek verilebilir. eğer ekonominiz güçlü olursa bu ve benzer şekilde bir örnek verilemez.
  • --- spoiler ---

aa muhabirinin bankacılık kaynaklarından edindiği bilgilere göre
    --- spoiler ---
    haberin zırva olduğunu buradan bile anlarsınız.
hesabın var mı? giriş yap