• kaçan balık sonradan büyük olurmuş tabi
  • ispanyol fındık üreticileri türk hükümetinin fındık piyasasını düşürmesinden şikayet ettikleri zaman bizim fındık ürericisi seçimde mührü akp'ye basıyordu. avrupada 7 euro olan fındık burada 10 tl ise çok da sikimde.hem oy verip hem yakınmak yok amk.
    (bkz: hıyar tarlasını kim alırsa hıyarlar götüne girsin)
    (bkz: o zaman oy vermeyeceksin)
  • malum partiye oy vermemiş olan çiftçi kardeşler,
    reisin kesin talimatı var.
    analarınızı da alıp şu başlığa, yanımıza buyurun:

(bkz: türkiye'den siktir olup gitmek)

(bkz: ananı da al git)
  • fındığa ezelden beridir mal muamelesi yapan, beyaz ekmek yiyen manavdan sebze alan güruhun kampanya çağrısı.

önce fındığın kıymetini üretici bilsin. onlar bilirse diğerlerinin sahip çıkmasına gerek kalmaz. ülke fındığının %90'ı zehirli. sağlam olanları da ferrero'ya iteliyorlar zaten. önce toprağın, yer altı sularının anasını neden nasıl siktiniz ona kafa yorun.
  • of deme oh de lipton ic oh de
  • o herkesin küfür ettiği ferrero bir sezon için, ben türk fındığı kullanmayacağım derse görürüm ben fındık piyasasını.
  • o kadar sahip çıkıyoruz ki son yıllarda fındık ocaklarını mahvedip hasatı azaltan kül hastalığı için italyan firma nutella gelip çözüm arıyor, fındık borsası almanların elinde.

edit

başlığa yazılanlara hızlıca baktım iktidara oy veren karadenizli muamelesi çekilmiş fındıkçı bizlere. o kadar da uzun boylu değiliz arkadaşlar yavaş gelin eleştirirken.
  • bazı süserler de demişler ki 'fındık çok zahmetli, gelip bir çalışsanız görürsünüz ebenizinkini' manasında bir şeyler karalamışlar. işi eğer sadece fındıksa kişinin en fazla 4 aylık bir iş gününe tekabül edecek kadar çalışır. bu durum makinayla çalışanlar için daha kısadır.

yahu arkadaş ne kadar zor olabilir ki? ne kadar iş çıkar ki? dik ağacı, ver gübreyi, arada buda. böcek ilacı yap. zaten toplama işini de işçiler yapıyor. bu kadar çok fındık ağacı olmasının sebebi de bu değil mi?
  • allah ediy
hesabın var mı? giriş yap