şükela:  tümü | bugün
 • türkiye'de de kullanılan telefon dinlemeleri için kullanılan yazılım.

  ayrıntılar
 • türkiye'de de kullanıcısı bilinmeksizin çalışmakta olduğuna ilişkin bir haber çıkan ve hükümetlerce kullanıldığı belirtilen bir casusluk yazılımı.
 • ortadoğu hükumetlerince gazetecileri ve muhalifleri dinlemek için kullanıldığına dair belgeleri sızdırılmış olan yazılım.

  http://np.reddit.com/…p/gamma_international_leaked/
 • yazılımların kendileri, tanıtım doasyaları ve bir kısım müşterileri wikileaks tarafından halka açılmış durumda an itibariyle: https://wikileaks.org/spyfiles4/
 • sadece devletlere/hükümetlere satilan bir casus yazilim suiti. alman mali.
  yasal virus de diyebiliriz. korkunc bir dijital silah.
  turk telekom sayesinde tum ulkedeki windowslara bulastirildi yillarca. 2013 den bugune kadar. resmen vatandasa virüs bulastirdi devlet. silmeyi basarsaniz dahi turkiye'den internete girdiginizde hemen tekrar bulasiyordu. kafayi yedirtmisti bana vaktiyle. ayrica antivirus programlarinin 'virus listesi'nden kendini siliyordu. guncellemeleri internetten yapiyorsunuz, internete de turk telekom altyapisiyla baglisiniz, turk telekom size modifiye 'virus listesi' gonderiyor, icinde finfisher olmayan virus listesi. isterseniz 50 tane antivirus kurun hicbiri farkedemiyordu bunu.
  nihayet microsoft 10 gun once bu duruma bir son verdi. windows defender artik engelliyor bu ajani. ve bu da devletimizin resmen turktelekom altyapisi sayesinde her windowsa finfisher bulastirdiginin kaniti oldu.
  hic hos seyler degil bunlar. skandal.