şükela:  tümü | bugün
 • firefox'ları google chrome gibi sync etmeye yarayan zamazingo. şu an add-on şeklinde. gelecek versiyonda ise firefox'a gömülü olacak.

  https://addons.mozilla.org/…us/firefox/addon/10868/
 • yıllardır beklediğim süper-über-incredible eklenti.

  senelerdir iş ile ev bilgisayarındaki profillerin uyuşmamasından dolayı çektiğim sıkıntıları ben bilirim.

  bookmarks, passwords, preferences, history, tabs seçiyorum sync diyorum, tek tıkla senkronize ediyorum, gerekeni yapıyorum, niye hamallık yapayım?

  tabii ya!
 • xmarks'in servisini sonlandiracak olmasindan oturu kullanmaya basladim. benzer isleri yapiyor gibi gorunse de xmarks'in sundugu bazi ozellikler bunda yok. misal bagimsiz bir site uzerinden bookmarklari gorme, eski zamanlardan herhangi bir yedege geri donebilme vs.
  yine de is gorecektir tahminimce. keske xmarks servis vermeye devam etseydi...
 • opera linkin uzun zamandır sunduğu fakat pazarlama sıkıntısı yüzünden kimseye duyuramadığı bir hizmet. bir sonraki versiyonu bekleyen firefox kullanıcılarına da sunulacakmış. bunu yenilik gibi kabullenenler var ona şaşarım.

  not: opera fanıyım.
 • baştan ayarları yanlış mı yaptım bilmiyorum ama berbat çalışıyor

  ilk kurduğum bilgisayardaki firefoxu master, ikinci kurduğum bilgisayardakini slave belledi. slave'deki değişiklikler kesinlikle master'da gözükmüyor

  başlarım böyle add-ona. sonradan ikisini de master yapmama izin verip her ikisindeki son değişiklikleri de birbirine aksettirse sorun falan kalmayacak ama yok öyle bi ayar

  hala babalar gibi çalışan xmarks'a devam (xmarks'ı alan olmaz da harbiden kapanırsa ayvayı yedim)
 • ağzıma sıçmış eklentidir.. haftasonu bilgisayara format attım bugün firefoxu tekrar kurdum ve ilk indirdiğim eklenti oldu ama maalesef çalışmadı formattan önceki 1 tek yer imini bile geri getiremedi. hay amk derken bikaç gün önce xmarks tan gelen maili hatırladım.

  evet 2011 ocakta hizmet vermicez artık diyen xmarksı kaldırmıştım ama 3 ay öncesinin halini kurtarıyım bari diye xmarksı tekrar kurdum ve 3 gün önce yerine 3 ay önceye döndü firefox.

  neyse hiç yoktan iyidir diyor ve firefox sync'e otur sıfır diyorum.
 • nasıl kullanışsız. nasıl zor. nasıl üzücü.
 • sadece ilk kurduğumda kullanabildiğim firefox özelliği. şimdi tekrar kurmaya çalışıyorum diğer aygıtı bul getir falan diyor. mal mısın arkadaşım? verileri internette sakla diye kurduk seni. niye diğer aygıtı istiyorsun? kod falan soruyorsun?
 • dikkatli kullanilmasi okunmasi gereken ozellik. bunu kurmadan once size bir recovery key veriliyor. bunu html olarak sabitdiske kaydedin. sifrenizi resetleyebiliyosunuz ama o kod sync'i tamamlayabilmek icin gerekli oldugu icin yine diyorum o kodu saklayin. bugun attigim formattan sonra iki dakika sonra ah hepsinin backup'ini almayi unuttum derken bu beni kurtardi. her seyi eskisi gibi oldu. sadece biraz okuma yazma bilmek lazim bunun nasil isledigini cozebilmek icin.
 • firefox 11 sürümü ile birlikte eklentileri de yedeklemeye başlamıştır. tabi performansını zaman belirleyecek.