• crash dump hatasi alanlar directx 11 yüklü olup olmadigini kontrol etsin
  • oynamayı özlediğim serinin en son çıkan oyunu.
  • bi kere oyun çok komplike. öyle oyuncularım sakatlanıyo mal gibi oyun diyip gecmiceksin, benim bildiklerim dısında da zilyon tane sebebi olabilir. bildiğim sebepler,

- antrenörlerin iyi mi? antreman sahan iyi mi? antreman yoğunluğunu, maç sonrası dinlenmeleri vs'leri doğru ayarlayabiliyor musun? özellikle antreman yoğunluklarını ayarlamakta zorlandığım için özellikleri çok yüksek bir asistan alıp onun ayarlamasını istiyorum. gerçekten fayda ediyor.

- bir oyuncuyu almadan önce %100 bilgi seviyesine kadar scouting yapıyor musun? her oyuncunun sakatlığa yatkınlık derecesi var. takımını bu tarz oyunculardan kurarsan sakatlıklar da kaçınılmaz.

- oyuncuların maç kondisyonu ve fiziksel kondisyonlarını dikkate alıp rotasyon yapıyor musun? condition'ı düşük ya da dayanıklılığı gücü 10 ve altındaki oyuncularına pres yaptırıyor musun? sert oynatıyor musun? rakibin sertlikleri de burda belirleyici olabiliyor.

bunlara dikkat ettiğim sürece hiç bir oyunumda 1-2'den fazla sakatlık yaşamadım.
  • bir de oyunda en belirleyici konu maç içi talimatları. inanılmaz önem taşıyor. her maçta, her dakika rakibe ve sonuca göre değiştirmek gerekiyor. dizilişten vs'den çok çok önemli. burda asistanın feedback'lerini de dikkate almak gerekiyor.

mesela en cok yakınılan konulardan 60'dan sonra 90'a kadar hiç pozisyon olmadan maç bitti konusu. bu aslında rakip sizi çözmüş ve kitlemiş demek. mutlaka talimatları değiştirip rakibi şaşırtmak gerekiyor.

kısa pas oynarken sizi presle kitlemiş bi takımı, talimatı topu kanatlara yollayı ya da ceza sahasına gönder seçerek orta saha baskısından kurtarabilir, bi anda gidişatı değiştirebilirsiniz. defansta size karşı üstünlük sağlamış takımı dar alandan geniş oynaya çevirerek oyunu açabilirsiniz. vs.vs.

talimat konusunda internetten ne anlama geldiklerini mutlaka araştırın. insan yanlış yorumlayabiliyor.
  • sadece manager olarak değil de sportif direktör olarak da oynamak istediğim oyundur. oyuncuları ve personel transferlerinden ben sorumlu olayım. istedigim taktiği oynatacak manager'ı da ben seçeyim. antremanı maçları o idare etsin. başarıyı da başarısızlığın da hesabını başkana ben vereyim istiyorum. tatile çıkarak denedim ama keyif vermiyor.

(bkz: giuliano terraneo) olmak istiyorum..
    çok şey mi istiyorum?

edit: isim düzeltmesi
  • (bkz: #53829556)
  • yeter amk yeter lan hayatımı sikti bu oyun. bu oyuna emeği geçenleri doğrudan götünden sikilmek üzere sadistlere havale ediyorum. sizin yapacağınız oyunun da yapay zekasının da içine edeyim e mi si games. beni duy si games! topunuzun anasını avradını sikeyim yavşak orospu çocukları, götverenler, anası sikikler.

yeter amına koyim öldüm. sene başında bilgisayara 4bin lira saymasam yemin ediyorum tuttuğum gibi duvara masaya bulabildiğim her şeye çarpıp çırpıcam ama para verdim tutuyorum kendimi bir nevi engel oluyorum ama gencecik yaşımda saçlarım ağardı bu oyun yüzünden ya harbi panik atak sahibi oldum. eşim, dostum arkadaşlarım öfke kontrolü için doktorlara yolluyor beni. kafayı yeddiiiiiiiiiiiiiiiiim.

tüm bunlar neden mi? tabii ki oyunun sikik yapay zekası yüzünden. yapay zeka o kadar zeki ki amına koyim adam gol atma ihtimalinin olmadığı aut çizgisinden şut vuruyor, ceza sahasında boşa kaçan o kadar adama rağmen gidip vuruyor topa. dur bir içeri çevireyim bak orda takım arkadaşlarım var burdan ben atamam ama takım arkadaşlarım atsın golü bulalım diye bir düşüncesi yok çünkü bencil orospu çocuklarında alayı vuruyor sonuç hep aynı. bir başka mal gidiyor aman top auta çıkmasın diye kendini harap ediyor topu uzaklaştırıyor ondan sonra o top geliyor iki pasta benim kalemde gol oluyor ben harap oluyorum, bereket hala biraz olsun kendimi kontrol edebiliyorum da sikmiyorum bilgisayarın gelmişini geçmişini.
  • o kadar şikayet edip hala bu oyunu oynayanlar oyunun yapay zekasına gıpta etmelidir.
  • bu oyunu oynarken hırslanmayı anlarım da insan nasıl çıldırabilir?

futbolun ana mantığı kazanmak/berabere kalmak/kaybetmek gibi üç sonuçtan ibaret. üçü de var yani. bu oyunda bizlere bunu veriyor. kaybetmeyi hazmetme, beraberliği sindirme ve kazanmayı ise normal karşılama gibi bir düşünceniz yok ise ne futboldan ne de bunun oyunlarından bir bok anlamaz, isyan etmeye ve başarısızlığa devam edersiniz.
  • hiçbiri fm 2005 tadı vermiyor, vermeyecek. o futbolcuların değerleri sarılardan kırmızıya doğru dönerdi nar gibi olurdu cafercan, fredy guarin, freddy adu, robinho, evandro roncatto bizi en çok etkileyendi :( oyuncuları türk statüsünde oynatmak için sözleşmesi biten italyan, ispanyol futbolculara saldırırdık türk olduğunda çocuk gibi sevinirdik türk takımları gelişsin diye dağıtırdık fazlalıkları, yormuyordu arayüzü hiçbir sürüm bu kadar sade ve düzgün olmamıştı..
hesabın var mı? giriş yap