• sabah sabah böyle bir videoyla güne başlamak hiç hoş değil ama iş güvenliği dediğimiz şeyin çok da hafife alınmaması gerektiğini gözler önüne sermesi bakımından ibretlik bir video. ne olursa olsun önce can güvenliği.
    şurada
  • kadının kendi kusurudur. bir insan ağırlığı ile forkliftin kıç kaldırması önlenemezdi.
    <<5>>
  • izlenilmemesi gereken +18 hatta +25 video.
  • insanın içiniz sızlatan ve bir anlık dikkatsizliğin nasıl sonuçlar doğurabileceğini gösteren kaza videosudur.

o küçük, sevimli, çarpışan araba görünümündeki forkliftler, sıradan bir otomobilin yaklaşık 4 katı ağırlığındadır ve taşınan malzemenin ağırlığına göre çok dikkatli kullanılması gereken iş makineleridir.

videoda muhtemelen taşınan malzeme forklift kapasitesinin üzerinde. arka kısımda oturan vatandaş muhtemelen ağırlığı dengelemek(?) için orada.

malzeme herhangi bir şekilde kasa veya aparat ile sabitlenmemiş.gerçi sabitlense bile ağırlık çok faza görünüyor.

maalesef kadın bir anlık dalgınlık/iyi niyet kurbanı oluyor ama ağırlığı dengelemek için üstte birinin duruyor oluşu ve kadının anlık refleksi, bu durumu sık uyguladıklarını ve ciddi bir iş güvenliği ihlali olduğunu gözler önüne seriyor.
  • son durak filmlerini aratmayan bir olaya dahil olmuştur.
  • kendi hatasının bedelini çok ağır ödemiştir maalesef.
  • ilk seyrettiğimde kadın ezilirken kafamı çevirdiğim ve hala tamamını çok zor seyrettiğim video.çok kısa süre evvel bu videoya rastgeldim ve bir kaç gün evvel yaptığım bir iş güvenliği eğitiminde de kullandım.işçilerin tepkileri korkunçtu.
    a sınıfı bir iş güvenliği uzmanı olarak bir seri hatanın olduğunu görebiliyorum. ağır yük,arkaya denge için bir işçi koymak,kadının yaptığı hareket,olaydan sonra gene forklifti hareket ettirip bir kez daha ezmek.

forkliftde ışık göremediğim gibi kemer gibi bir ayrıntıya bile bakmak gereği görmedim.

insan hayatı bu kadar ucuz işte...
  • aynı zamanda ölümün ne kadar yakın olduğunu kanıtlayan iç burkan video.
  • eceline asılan kadın içeren videodur.
  • bariz şekilde ölümü önlenebilecek bir kadındır. boşu boşuna ölmüştür. türkiye'de tüm otobüs duraklarında "loop"(döngü) şeklinde gösterilmesi gereken videodur. bizim halk bilgiyi kabul eder, ama tekrar etmek gerekir.
hesabın var mı? giriş yap