39 entry daha
  • ege üniversitesi arazisi üzerinde kurulmuş, arabayla ulaşımı dayatmasına rağmen mimarisini beğendiğim ve gezmekten zevk aldığım tüketim köyü.
    buradaki mağazaların en göze çarpan özelliği, sattıkları malların kocaman etiketleri üzerinde fiyatların gözün göremeyeceği kadar küçük yazılması veyahut hiç yazılmamasıdır. "bu kaça, ya bu kaça" diye sormamızı, gözlerimizi iyice kısıp fiyatı bulana kadar etiketi incelememizi istiyormuş gibi yapıp bizi istemiyorlar sanırım. anladım ben kendilerini, kitapları tişörtleri fiyatına bakmadan atayım sepete istiyorlar ama üzgünüm, imkansız.
    minnacık yazılmış fiyatı görünce gözleri değirmen taşı gibi açabilen mağazalar kadar, babamın "ucuza kalitesiz mal alacak kadar zengin değilim ben" anlayışına uygun markaları barındıran bir yer burası. kaliteyi öne çıkaran da gelmiş, tasarımı öne çıkaran da..

adı hep yanlış söyleniyor ve yazılıyor. ben de borum fornova diyorum hep. etrafımda "tencere kaparlanmış yuvarlağnı" bulmuş izmirliler olmasıyla ilgili olabilir bu.
    ayrıca, ege üniversitesi'nin zenginden alıp fakire (öğrenciye, araştırmacıya) verdiğini umuyorum buradan aldığı kira ile.
88 entry daha
hesabın var mı? giriş yap