• türkçe altyazısını aradığım muthiş bir seri.
  • blu <3<3<3
  • cartoon network'un en iyi yapımlarından birisidir. çocukken başına geçtiğimde bir şeyler yiyerek seyrederdim, gece bir daha verirlerdi onu da izlerdim. ahh good old days.
  • animasyon filmde shrek çizgi filmde ise bu yapımı tek geçerim.

eskiden çok severek izlediğim sıkı hayranı olduğum bu çizgi diziyi şuan hiç bir yerde bulamıyorum bu çok kötü bi durum.

burdan yetkililere sesleniyorum yapın bi güzellik.

yaklaşık bi on sene kadar önce cartoon network'de yayınlanan çizgi film.
  • foster'ın hayali dostlar mekanı biz müptelaları sayesinde bir anlamda gerçektir.

cartoon network'ün türkiye'de test yayını yaptığı ilk dönemlerde sabah lazlo camp'ı izlerken reklam arasında verilen tanıtımı sayesinde varlığından haberdar olmuştum. farklı dünyası ve merak uyandıran ve cezbeden karakterleriyle zaten bir bölümünü izleyince kendini sevdirdi.

tema müziği de çok güzeldir ve mutsuz zamanlarımda da telefon melodimdir.
  • tam adı foster'ın hayali dostlar mekanı olan, foster adında teyzenin, frankie adında bir bakıcının, bay herriman, mac denilen çocuğun ve battaniye arkadaşı bloo'nun kısacası her türlü yaratıcının bulunduğu karakterleri barındıran çizgi filmi. hayali yaratıklar dedik, bana kalırsa bir hayalden ibaret olan çizgi dizi. rutin olayların döndüğü çizgi dizi. bir teoriye göre bunlar frankie adında otizm birinin hayali olması durumu.
  • küçükken izlediğim çizgi filmlerden biri. çok eğlenceliydi ama pek hatırlamıyorum doğrusu. bir ara tekrar izlicem.
  • 8 yaşında, akıllı ve utangaç bir çocuk olan mac ve onun hayali arkadaşı bloo'yla yaşadığı maceraları anlatan çizgi dizi. bu iki ayrılması güç arkadaş, hayatlarının en güzel dönemini yaşarken, mac'in annesi onun artık hayali bir arkadaşa sahip olmak için çok büyüdüğünü söyler ve mac, bloo'yu foster'ın hayalî dostlar mekânı'na bırakmak zorunda kalır.foster'ın hayalî dostlar mekânı hayalî karakterlere bakmak ıçin yaşlı madam foster tarafından kurulmuş bir evdir. genellikle mac ve bloo arasında geçen hikayelere yer veren çizgi dizi 6 sezon 79 bölüm sürmüştür.
  • "15 dakika 2 saat gibidir." sözünün sahibi karakteri barındıran çizgi film.

foster'in mekanından bahsetmem gerekirken ben bloo'dan bahsedeceğim.

ayrıca bloo adındaki bu karakterin alter egosu olan orlando bloo karakterini çok severim.

basit, mavi, bazen kıskanç, bazen aptal, bazen cin fikirli ama her daim sevimli, foster evinin baş karakteri. o kadar muzip bir karakter ki yaptıkları yanlış bile olsa kızamıyorsunuz.

bu arada bloo'nun gerçek adı: blooregard q. kazoo. kısaca bloo derler.

ayrıca türkçe dublajı da harikadır.

üfff. yeniden izleyeceğim.
  • bloo candir bee)
hesabın var mı? giriş yap