• caciki sosu harika. 5 cesit sostan birini seciyorsunuz (barbecue, caciki, garlic, hot ve tahini). 60 veya 90 gram et ya da 70 veya 100 gram tavuk doner, durum ya da tombik secenekleri var. icine kasar isterseniz 1 tl vermeniz gerekiyor ama fiyatlar cok uygun. ayrica patatesi hazir degil ve cok iyi. profiloya giderken gold bilgisayarin bir altinda.
  • mecidiyeköyden profiloya giden yol üzerinde, dereboyu caddesinde, iki kafadarın ortaklaşa açtıkları, tahini , caciki, garlic gibi değişik sosları deneyenileceğiniz sıpsıcak restorant. caciki soslu et döneri tavsiye ederim, enfesti. patatesleri hazır değil, dikkatimi çekti. fiyat açısından da oldukça uygun. 4.5 liraya doymanız mümkün. 10 döner yiyene de 1 tane bedava veriyorlar. asıl güzelliği tatlısı lakin. ismini çıkaramadığım limonlu tatlı cidden çok çok iyi. tekrar yemek için gidilir.

şurdan da bakılabilir: https://www.facebook.com/frangodoner/info
  • enfes sosları ile "bildiğimiz döner"i başka bir yemeğe çevirmeyi başarmış dönerci demeye dilimin varmadığı dönerci. "alt tarafı döner işte, ne kadar farklı olabilir?" diyenlere tek tavsiyem var: "konuşma, git ve ye". pek büyük olmayan ama içi çok şık döşenmiş mekana girer girmez sıradan bir dönerciye gelmediğinizi farkedeceksiniz. ikisi de üniversite mezunu olan (biri itü işetme mühendisliği mezunuymuş, yanlış olmasın) sahipleri çok sıcaklar ve yakından ilgileniyorlar. mekan sahibi gibi değil de pikniğe gidildiğinde mangaldan sorumlu olan arkadaş gibi bir tavırları var.
    dönerlik eti sağlam bir yerden aldığı belli, yumuşak ve lezzetli. tavuk dönerinde de tavuk tadını gayet iyi alıyorsunuz. dürüm ve tombikte kullandığı ekmek de güzel, maya kokusu gelmiyor. gelelim soslara...beş farklı sos var, dördünü denedim. aslına bakacak olursanız çok ilginç, inanılmaz tarifleri olan soslar değil. cacık, barbekü, sarımsak vs. ama bu sıradan soslar dönere o kadar yakışmış ki sanki döner hep böyle olmalıymış da, biz hep eksik, yavan bir döner yiyormuşuz gibi geldi. diyebilirim ki sossuz döner benim için bundan sonra son derece sığ bir tat. hele bir de tahin sosu var. ilk duyduğumda "tahinli döner mi olur lan, ööghhh..." demiştim ki, tadına bakınca ağzımın payını aldım. genelde et döner yememe rağmen şefin tavsiyesi ile tavuk dönerle birlikte yedim bu sosu. bu kadar yakışabilir. çerkes tavuğu gibi adeta, şefin söylediğine göre çıkış noktası da oymuş. velhasıl yolu mecidiyeköy'e düşünlerin sıklıkla uğraması, hatta dadanması gereken bir yer.
  • nedense 100 gr. et koydurmama rağmen iki tanesiyle doymadım ki normalde doyarım, porsiyonlar büyük mü küçük mü diye gözle bakmak aklıma bile gelmedi yerken, maç izleyip hayvanlar gibi acıkmışlığımı gideriyordum. lezzetli dönerler yapıyorlar, farklı şeyler güzel olur zaten genelde. beni en çok etkileyen şey yanına gönderdikleri tuz oldu, adamlar şekilli tuz göndermişler. fiyatlar da oldukça makul, deneyin derim.
  • güzel bir işletme. ytü mezunu muhabbeti hoş beşiktaşlı çalışanlar. frango kart sayesinde 10 döner yedikten sonra 1 dönerin bedava olması. ilgi alakalı ve sıcakkanlı olmaları bunlar güzel şeyler. gidip yenilmeli.
  • tavuk döner yiyebildiğim tek yer. eti de tavuğu da gayet lezzetli. şube açmaları yakındır diye düşünüyorum.
  • calisanlarin acayip samimi oldugu, kucuk, sicak, daha birkac aylik bebek mekan. normalde sos olayina karsiydim, cunku bu zamana kadar hep igrenc soslarla igrenc tavuk donerlerini bize kakalayan cirkin mekanlarla karsilasmistim.
    bu adamlar donerleri kotu oldugu icin sosla ortmeye calismamis, donerin guzelligine guzellik katmislar cidden cok begendim. eve de yakin olmasi sebebiyle bagimlisi olucam muhtemelen. subeleri acilir da daha cok insan haberdar olabilir umarim.

ps: hemen bitisigindeki tavukcunun pilic cevirme makinesinden gelen igrenc kokuyu her onunden gecisimde buraya ait saniyordum. siz de sanmayin mis gibi mekanmis efendim.
  • çok lezzetli dönerler yapan mekan. şu sıralar favorim barbekü soslu tavuk döner.
  • yemeksepeti'nden gelen joker indirimi vasıtasıyla tanıştım bu mekanla.

fiyat verim eğrisinde çok iyi bir yerdeler.

caciki sos kesinlikle başarılı. patatesi enfes. tatlısı idare eder. kepekli lavaş iyi düşünülmüş. velakin söylediğim 2 dürümden birine diğerinin 2 katı et gömdürdüm. en fazla 1,4 katı et vardı içinde. bu ayrıntıya feci takıldım.
  • bugün tanıştığım enfes lezzet. caciki soslu dürümünü yedim ve bayıldım. diğer sosları da denemek için sabırsızlanıyorum. bunun yanında limonlu tatlı oldukça başarılıydı. eve dönüp yorumlara baktığımda patatesinin de çok iyi olduğunu okuyup yemediğime pişman oldum ama bundan sonraki seferde kesin patatesinden de tadacağım.

mecidiyeköy'den profilo'ya doğru inerken sol tarafta kalıyor, yolunuz düşerse mutlaka uğrayın, şiddetle tavsiye ediyorum.
hesabın var mı? giriş yap