• ayda bir kere yaptığını yine yaptı ve bu gece takımı 6 sayı gerideyken ikisi üçlük 9 sayılık bir solo yaptı ve takımını öne taşıdı. ondan sonrasını da kyrie bok etti zaten ve phila kazandı.

kötü oynuyor. düşük yüzdeli oynuyor. savunamıyor ve istikrar gösteremiyor ama nadiren gösterdiği bu patlayıcı özelliği sayesinde türkiye’ye dönüşü epey gecikecek gibi.

şunu iki maç üst üste yapsan ya evlat?
  • her maçtan sonra , libertyballers.com'da, maçın adamı oylaması olur. oylamaya, o maçta iyi oynayan 3-4 oyuncu katılır.

bunu da ''bell ringer'' diye anons yaparlar. oylamayı kazanan oyuncu, bir sonraki maçta, soyunma odasında o çanı çalar.

furkan daha önce (portland maçındaki 3'lüğü sayesinde) 1 kere kazanmıştı.

atın bir omuz, bu maçta da kazansın.

bell ringer
  • bu gece attığı ikinci 3 lük bench in hatası yüzünden piç oldu. çokda güzel başlamıştı maça. o üçlüğü gönderdiğinde sahada 6 tane oyuncuları vardı şaka gibi.
  • şu anda bulls macında 6 üçlüğe ulaştı. 4 tanesi üst üste. ben simmons her topu ona atıyor. fena bir havaya girdi. hadi bakalım hayırlısı
  • şu an oynananmakta olan bulls maçının üçüncü çeyreğinde çıldırmış gibi şut atan oyuncu. dört üçlük arka arkaya attı ve son ikisi gerçekten zor şutlardı. 7’de 6 isabet ile 18 sayıda.

edit: 6’sı üçlük olmak üzere 11’de 8 saha içi, 2’de 2 serbest atış isabeti ile 24 sayı bularak kariyer rekorunu kırdı. bununla birlikte son çeyreğin başlarındaki bir pozisyon hariç savunmada çok iyiydi. resmen maçı kırdı üçüncü çeyrekte, bulls bir daha geri dönemedi.

her maç bu performansının yarısını sergilese yeterli. takımda üçlük atan birisi olduğunda oyun o kadar akıcılaşıyor ki herkes rahatlıyor. bir ara kendisini iki kişi savunuyordu şut atmasın diye, resmen alan boşalttı. umarım bundan sonra hep buna yakın performans verir.
  • akıyor bu gece maşallah. bütün gece öve öve bitiremedikleri ben simmons'un attıgı sayıyı tek çeyrekte attı bizim vatandaş ama pek de yaranamadı yine, pek bahsi geçmedi. olsun lan tek ceyrekte 15 yetmezse bi dahakine 20 at, ske ske bahsedecekler sonunda.

bir de geçen haftalarda highlight'ları izleyip burda biraz yağdırmıştım furk'a ama bu gece canlı izleyince ve özellikle şikago'nun çöplerini görünce anlıyorum ki furk en olmadı orta sıra ya da zayıf bir nba takımında hayli hayli oynar.
  • bugünkü chicago maçının net yıldızı. birkaç maçtır iyi gidiyor umarız devamı gelir.

aman dostlar maşallah dediğimize ertesi gün bişey oluyor, yorumlardan sonra üç kere duvara falan vurun elinizi.
    edit: ms: 24 sayı 4 ribaund 6/9 üç sayı isabeti
    (kariyer rekoru)
  • bugun oynanan bulls macinda kariyer rekorunu kirarak 24 sayi atmistir.
  • bayadır maçlarını takip ediyorum bu sezon çoğu maçta sahada acayip sırıtıyordu. bu üçüncü sezonum ama bakın hala acemiyim dercesine. ama bu maçta bırakın sırıtmayı geceye ciddi bir şekilde ağırlığını koydu ve maçı takımı adına koparttı. böyle değişik bir oyuncu işte.
  • 24 sayı atarak career high yaptı az önce. hem de öyle boş değil. kafa kafaya giden maçın 3. periyotunda delirmiş gibi üçlükleri ardarda sokarak maçı kopardı. yamulmuyorsam 14 sayı attı sadece o periyotta. açık ara maçın adamı...

bence hala eksiklikleri var. özellikle savunma konusunda çok zayıf duruyor sahada ama o da bugün zayıf chicago karşısında sırıtmadı. bir de hücumlarda takımın geri kalanına uyum sağlayamıyor gibi geliyor bana nedense. belki çizilen oyunun öyle olduğundandır ama topun aktif olduğu bölgeden uzakta kalıyor genelde. bugün şutları sokunca özellikle oyunu ona çevirdiler ama sıradan bir gününde aldığı dakikaları ileri geri giderek, neredeyse hiç topa dokunmadan geçiriyor.

oyun zekası euroleague temelli neredeyse her oyuncu gibi nba ortalamasının çok üstünde. yapması gereken 1-2 özelliğini sivriltmek sadece. sharpshooter klasmanına tam anlamıyla geçerse yüksek kontratlar alabilir diye düşünüyorum.
hesabın var mı? giriş yap