• bir son feci bisiklet şarkısı. müziği sade sözleri çok güzel, buyrunuz;

beni tam olarak anlamanız için
    geçtiğim yollardan siz de geçin
    bilirim delirdim ama bana bir seçim bırakmadılar be kardeşim.

siz de mi buraları seversiniz?
    buranın derdi bitmez hiç, bilirsiniz
    kendinizi bi gözden geçirseniz, beni sevindirirsiniz
    zira beni siz delirttiniz

karısını öldürmüş gururlu bir adam
    çocuk yaştakiler de çıkmaz aklından
    dilinden de düşmüyor ki yaradan
    bana pes dedirttiniz
    ve beni siz delirttiniz

bir kız var gözü sürekli aynada
    pek dert değil ne oldu bu dünyada
    6 milyarlık ıssız bir adada 1500 arkadaş yapmış
    kanatlarını satıp da aşk almış

dostum sen de ne hızlı ne yavaşsın
    ne önder ne yandaş ne de arkadaşsın
    2000 yılda pek de bir yol almamışsın
    bunun ne anlamı var, bana anlatır mısın?

*
  • canlı versiyonu aşağıdaki linkten dinlenebilecek harika son feci bisiklet şarkısı

http://www.youtube.com/watch?v=cwfc16b339w
  • en güzel sözleriyle, bilmem ki niyedir bana ankara'yı hatırlatan şarkı.
  • bilmem kaç milyon yıllık insanlığı, 2 dakika 47 saniye içinde mükemmelce özetleyip eleştiren şarkı.
  • cem karacaya resmen cameo dur
  • yavaş yavaş delirdim kimse fark etmedi notuyla intihar etmeden önce dinlenebilecek son feci bisiklet şarkısı.
  • "6 milyarlık ıssız bir adada 1500 arkadaş yapmış, kanatlarını satıp da aşk almış" diyerek sadece günümüz kadınlarını değil, erkeklerini de özetlemiş şarkı. herkes kendine göre şekillendirip alabilir bu cümleyi.
  • her karşıma çıkışında, dinleyişimde aklıma istemsizce onun nakaratıyla aynı isme sahip cem karaca şarkısını getiriyor.

(bkz: cem karaca)
    (bkz: beni siz delirttiniz)
  • üzerine entry girmek için epeyce beklemek zorunda kaldığım kulağa oldukça hoş gelen son feci bisiklet şarkısı.

entry girme konusunda elimi korkak alıştırmamın sebebi efenim, bittabii ki o dönem tüm ekşisözlük zevat-ı kiram'ının sanki sözbirliği etmişçesine bu arkadaşları hunharca, linç kıtlığından çıkmışçasına, yarın yokmuşçasına, sanki çocukcağızlar tanrıya küfretmişçesine linç etmesi.

haliyle korkuyo insan.

haketmişler etmemişler konusunu tartışmak benim haddime düşmez. zaten o konuda pek değerli sözlük feylosoflarımız son sözlerini söylediler, ekşisözlük hakimler ve savcılar kurulu (bkz: ehsk) kararını verdi, kalemi kırdı.

`ben, occam the sinek kaydı olarak, bu karar karşısında sadece sessiz kalabilirim.` `ve lakin kararı tanımak, saygı göstermek zorunda değilim`*

zaten o karara immanuel tolstoyevski itiraz edebiliasdadıfsdfksdhah, neyse daha fazla cıvıtmadan şuraya akorlarını da bırakayımda tam olsun.
  • "karısını öldürmüş gururlu bir adam
    çocuk yaştakiler de çıkmaz aklından
    dilinden de düşmüyor ki yaradan"

diyerek subliminal mesaj verdiğini düşündüğüm şarkı.
hesabın var mı? giriş yap