• butun gun yemek yemeyince basa gelebilir.
  • (bkz: osuruk)
  • (bkz: sizofreni)
  • insan beyninin garipliklerinden biridir. radyoda bir şarkı çalar, bir anda bir yaz öğleden sonrasının kokusuyla bir kadının saçlarının kokusu birbirine karışıp burnunuza dolar. çekili perdelerden geçen loş ışık dolar odaya hafifçe, halıdan mobilyalardan, nevresimleden yansır, maviye boyar herşeyi, tarifsiz bir huzur vardır. renkleri, sesleri hatırlar da insan, bir kokuyu neden hatırlar? bilmem, fakültede anlatmadılar. insan beyninin bir azizliği olsa gerek...
  • eger kokunun sebebi kisinin kici ise muhtemelen artık adı gaiptir.
  • bazi insanlarin parfum kokularini duyduktan birkac saniye sonra kendileri tarafindan araninca daha da killandiran durum. ya cok allahin sevdigi kuluyum; ya da cok feci yaktim balatayi..

bakalim; bekleyip gorecez..
  • evde dört ayaklı tüylü bir canlıyla yaşıyorsanız zaman zaman gaipten kokular duyabilirsiniz. bu durum bir süre sonra paronoyaklaşıp akşam akşam evin her köşesine her koltuğun altına bakmanıza yavrucağın günahını almanıza neden olur. halbuki o öyle kötü şeyler yapmaz..
  • birden burna gelen yabanci parfum kokusu, ozellikle tek kisilik bir odada iseniz (bkz: kampus) "len, hayalet mi var, benimle koku araciligi ilen temas mi kurmaya calisiyorlar" diye tirsilir, bir sure deodorant sisesinden uzak durulur..
  • son dönemlerde basıma sık sık gelen durum.yanlıs hatırlamıyorsam iki gece önce -tahminimce saat 3-4 sularıdır- bilgisayarımın başında oturmuş,haftalık raporumu hazırlar iken burnuma mayhoş bir koku geldi....ekşi elma reçeli!işte o andan sonra, yaklasık bir saat boyunca elma marmelatlı krep hayali ile yandım tutustum.
    bu sabah ise keskin bir limon kokusu ile silkiniverdim,bu seferde midye dolma kokusu alıyordum.
    son donemlerde kimse ile beraber olmadıgımı da hesaba katar isek as erme olasılığı ortadan kalkmıs oluyor.
    hımmm...
hesabın var mı? giriş yap