şükela:  tümü | bugün soru sor
 • bokda boncuk aramanın bilimsel adi....
 • gun boyunca envai cesit kakayı koklama, tatma, gözleme, takip etme, gerekirse nezarete atma işlemi. nezaretten sag cikabilenler, testi gecmis demektir.
 • (bkz: gaita)
 • kafam ağrıyor, gözüm ağrıyor diye gittiğinizde bile doktorun yaptırmanızı isteyebileceği tahlildir..
  doktorun bir bildiği vardır diyip biyokimya laboratuvarına gittiğinizde ilk yapmanız gereken tahlil ile ilgili kişinin kim olduğunu öğrenmek olmalıdır..
  ilgili kişi rüyalarınızı süsleyecek kadar güzel bir hatun ise bırakın tahlili mahlili hemen kaçın..hastalık bu eninde sonunda geçer..siktiredin..
  zira, az sonra içine uğraşa didine sıçacağınız kabı bu kızın elinden almak, kızın az sonra neler yapacağınızı biliyor olması ve bu sebeple yüzünüze müstehzi bir gülümseme ile bakması günler boyu kimsenin yüzüne bakmamak için kafanızı kaldırmadan yerlere bakarak yürümenize sebep olabilir..
 • bok testi
 • yediğiniz bi haltın bünyenize olan etkisinden şüphelenen doktorların istediği testtir.en çok acil doktorları ister bunu, "doktor bey/hanım götüm arıyo, midem, başım, çok fenayım iğne vurun geberiyorum" diyen hasta küflü peyniri 234214 yıllık sirkeli salatayla yemişse acile gider genelde, doktorda "al bu kaba sıç, yakının teste yollasın" diyerek ayar verir gizliden..

  gayta testi için sıçardın kaba sen
  plastik kutuya bırakırdın hain bokunu
  eldivenlede tutsam, sıcacıktı o kutu
  böylece tutulur biyokimya yolları..
 • türkün kenefle imtihanının kazık sorusudur. yıllarca bilmişsinizdir, kenefte ne yapılacağını, nasıl oturulacağını. pek gençken asker koleksiyonunuz bile olmuş olabilir, her başarılı imtihandan sonra. belli bir yerden sonra büyürsünüz, askerler kesilir; kıç silme şekilleri konusunda metodik araştırmalara girersiniz, okuma yazma öğrenmişsinizdir, faydasını görürsünüz. .
  bunların hepsi iyidir güzeldir de mabad-ı şahaneniz bir rahatlığa alışmıştır. dışkı tahlili, adamı zıvanadan çıkartır. öncelikle olayın kendisi bir tuhaftır, değinmeye gerek görülmemiştir lakin küçücük kaba yapma zorunluluğu kişinin ilhamını kaçırır. zaten nazlı bir prenses gibidir sizinki. hele bu tahlile başvurulmuşsa, çoğu zaman kendisi ile bir sorununuz olduğundan, mutlaka bu sorun kapla mücadele sırasında katmerlenir veyahut istikâmet değiştirir. af buyrun kabızsanız cırcır, cırcırsanız kabız bile olabilirsiniz bu tahlil esnasında. tünersiniz bir tuhaf beklemeye koyulursunuz. uzun bir mücadeleden sonra bir şey üretirsiniz. tabii ilk tahlilinizse bir acemilik vardır üzerinizde, ürettiğiniz opus magnumunuzu hemen solunuzda yer alan dolabın içine bırakmanız gerekir fakat tabii emin olamadığınız için miktardan hâli ile bir görevliye danışırsınız. normal koşullarda söz konusu numunenin kaç katını üretmeyi başaran mabadınız size hain bir oyun bile oynamış olabilir. neyse, dersin bu bölümü kolay öğrenilir ve sonraki seferlerde miktar hususunda kasılmaz, dolabın yeri bilinir lakin kapla olan mücadele devam eder, velhasıl kelam eğlencelidir dışkı tahlili, sonunda birşey çıkmasın yeter...
 • ahmet çakarla osman tamburacı arasındaki diyaloga konu olmuş test.
  ahmet çakar: adam olacak çocuk büyük abdestinden belli olur derler. hakem olacak çocuk da iki düdüğünden belli olur...
  osman tanburacı: o zaman hakemlerin hepsine gayta testi yaptıralım da belli olsun...
 • (bkz: gayta uzmanı)