• takıma ne lato ne linnes gerçek sol ayaklı bir sol bek lazım. bir adet gerçek on numara ya da hiç olmazsa belhanda ile yarışa girecek bir on numara bir adet gomis alternatifi ve bir adet de tolga'nın teknik olanı lazım. serdar'ın yerinesini falan geçtim artık.
  • galatasaray bugün tolga'nın sakatlığı nedeniyle olması gerektiği gibi iki kanat oyunculu dizilişle sahaya çıkmıştır. burda hoca umarım görmüştür daha etkili ataklar çıktığını. fernando'nun olmamasından ötürü orta saha biraz yumuşak kaldı. ileride çok pozisyon harcandı. daha sakin ve akıllı tercihler yapılabilirdi. ama takımın isteği güzeldi.

fernando takviyesi orta sahayı toplar. rodrigues ve feghouli ikilisi birlikte kanatlarda verimli işler yapabilir. ndiaye ileriye destek verdiğinde çok etkili oluyor. bunu daha çok yapmalı.

değinmek istediğim diğer bir konu ise; ıslıklayarak gönderilen latovlevici bu takımın bir parçası. bizim formamızı terletiyor. kapasitesi bellidir, ona göre de mücadelesini veriyor. oyuncu tabii ki eleştirilebilir. lâkin böyle davranılmaz. ayıptır. yakışmadı.

alanya spor istekli ve hırslı oyun sergilediler. onları da tebrik ederim.
  • devre arası sol bek, orta saha ve forvet takviyesi yapması gereken takım. sol bek için çok bir şey söylemeye gerek yok. mariano'nun solda oynayanı lazım. orta sahamız ise bence en zayıf noktamız. ne fernando'yu yedekleyecek bir oyuncumuz var ne de ndiaye ve belhanda'yı. bu durum hem oyuncuları vazgeçilmez yapıyor hem de bir sakatlık veya ceza durumunda takımın ciddi açıdan zayıflamasına yol açıyor. aynı durum forvet mevkisi için de geçerli zira gomis'in olası bir uzun süreli yokluğunda eren ile şampiyonluk gider.
  • büyük maç kazanamıyor falan filan goygoyuyla sezon arasına 4 maç kalmışken beşiktaş'a 6, fenerbahçe'ye de en kötü 6 belki daha fazla fark atmış takım. ve unutulmasın ki, o seri yapılan ve büyük maç oynamadığımız iddia edilen maçlar başlayacak tekrardan. peki galatasaray, aynı seriyi yapıp sezon bitimine 7-8 hafta kaldığında size 15 puan takarsa, bu büyük takım sıkıntısı olan galatasaray şampiyon olmaz mı? unutmadan, önümüzdeki akhisar ve göztepe maçlarını içeride, beşiktaş malatya maçlarını dışarıda oynayacağız. beşiktaş'a yenilsek de, diğer üç takıma yenilme şansımız yok gibi bir şey. şayet bu takım içerde maç bırakmıyor.

son bir ekleme yapıyorum, ikinci devre fener maçı hariç tüm büyük maçlar da tt arena'da. bjk, ts, başakşehir.

şöyle bi baktım da, biz şampiyon olacağız şaka maka.
  • takımım.

"galatasaraylıyım" diyen bazı taraftarlar (?) takımı desteklediğini sanıyor ama, kendi takımının teknik direktörünü boklayarak takıma zarar verdiğini bilmiyor.

takımını destekliyorsan, sezon arası bile gelmeden "beğenmedim değiştir" demeyeceksin.

takımını destekliyorsan, daha kurulalı 3 ay olmamış kadroya 120 kilometre koşturan, onlarca pozisyon yarattıran adama "antrenör yeeaa, büyük takım yenemiyor yeeaa" demeyeceksin.

takımını destekliyorsan, en kötü oynayan oyuncunu bile ıslıklamayacaksın.

takımını destekliyorsan, hesaplaşmayı sezon sonuna bırakacaksın; sezon ortasında takımı mental olarak çökertecek tavırlara girmeyeceksin.

bu takım kaç sezondur çalkalanıyorsa başındaki kötü teknik direktörlerden değil, mancini'den beri bir teknik direktörün bile istediği takımı kurup istediği oyunu oynatmasına izin vermediğiniz için çalkalanıyor.

büyük takımlar zırt pırt teknik direktör değiştirmez. 3 aylık takımı 13 haftadır zirveden indirmeyen bir teknik direktörün üç kötü maçını hazmedemiyorsanız, takımın oturmasına sabır gösteremiyorsanız, gidin 3-5 haftada bir teknik direktör değiştiren anadolu takımlarını tutun.
  • kadrosu yetersiz takım. devre arası transfer yapılmazsa şampiyon falan olamayız. bunu beşiktaş'ın 6 puan önünde liderken ve kazandığımız hafta yazayım da sonra skor taraftarı denmesin.

ligin başından beri söylüyorum, bizim iyi bir "kadromuz" yok olsa olsa iyi bir "11'imiz" vardır diyebiliriz, onun da sol beki yok. bir tane yaşlı ama üst düzey bir santrforumuz var yedeği yok. bu şekilde lig gitmez. sadece 2 tane iyi stoperimiz var, başka yok. orta saha 3lüsünün(belhanda, ndiaye, fernando) alternatifi hiç yok.

bu oyuncular elbet sakatlık yaşayacaktı, cezalı duruma düşecekti veya formu düşecekti bunlar olduğunda yerlerine koyacağımız bir alternatifleri yok. o yüzden eldeki adamları da(selçuk, yasin, sinan v.s.) kazanmamız gerekiyor.

mümkünse devre arasına kadar üst düzey efor sarfedip, konsantrasyonumuzu koruyarak en az kayıpla girmemiz gerekiyor ve bunu da tudor'a sövüp, lato'yu ıslıklayarak yapamayız. unutmayın galatasaray kenetlenirse başarılı olur.

devre arasında bir iki takviye yapılacak sanırım, bir sol bek mutlaka alınacak. bir de mutlaka bir orta saha lazım. onun dışında kiralık olarak cengiz ünder lafları geçiyor. umarım 3 transfer yapabiliriz devre arası.
  • uzun olacak affola,çok doluyum.

ben galatasaraylıyım.neden böyle bunu belirterek başladım ?

çünkü artık çok az kişi kaldı galatasaraylı.

çok büyük bir kıstas-makas koymayacağım.40+ yaş üstüne gerek yok.bizim gibi 15 sene şampiyonluk bekleyen taraftar geyiğine de gerek yok.30+ yaş üstü taraftarlar bile anlayacaktır.

sosyal medya denen yaratıktan en çok çeken,en çok zarar gören ve her geçen gün taraftarı ile bağı kopan kulüp.

2007-2008 gibi facebook vebadan daha hızlı yayıldı ama o zamanlar en azından ilk iki sene insanlar sadece arkadaşlarını ekleyip,hatta uzun süredir görüşmediği arkadaşlarını bulup özel mesajlaşmadan konuştukları,buluşma ayarladıkları bir gereçti.

resimler paylaşıldı.''ne düşünüyorsun'' kısmına hep romantik veya geçmişinden,geleceğinden,anından paylaşımlar yapıldı.

sonra hangi orospu çocuğu yazdı bilmiyorum ama içimizden birisi ''ne düşünüyorsun kısmına'' futbol ile ilgili,kendi tuttuğu takım ile ilgili yorum yapıp bu akımı başlatarak önünde durulmayacak bir çığ yarattı.

twitter o zamanlar yok.

herkes artık facebook'tan takım kurtarmaya,arkadaş listesinde ki ezeli rakibi tutan arkadaşlarını kudurtmak için tuttuğu takımın küfürlü,küfürsüz resimlerini,videolarını paylaşıyordu.

kadınlar bile.eskiden galatasaray/fenerbahçe/beşiktaş forumları mühendislik fakültesi gibi araya 1-2 kadın kullanıcı gelirse şaşırıp,tüm forum hatuna yazmaya başlardı.

artık kadınlar bile facebook sayesinde skibbe'nin anasına sövüyor,bülent korkmaz'ın galatasaray tarihinde ki oynadığı ilk maçta daha babası bile ergenken ona laf etme hakkını kendinde buluyor;

aragones'e,zico'ya laf edecek zekaya sahip olduklarını düşünüyor,onların dünya tarihinde futbola kazandırdıkları kadar daha evine 10 lira kazandırmamış insanlar hakaret etmekten çekinmiyorlardı.

sonra twitter peydah oldu.

facebook'tan daha çok boka sardı her şey çünkü bu sefer bir maskenin arkasına saklanabildiler.

yaşı,cinsiyeti,ailesi,dostu belli olmadan herkes ahkam kesmeye başladı.

facebook'ta ki velet-i zina ''fatih terim'in aq..siqtirsin qitsin'' yazarken kimse onu sallamıyordu çünkü.algı oluşturamıyordu.çünkü biliyordun o çocuğun kapı komşunun oğlu 16 yaşında bitli piç olduğunu.

twitter da ise al şöyle bir isim ''ultras_1453'' yap profil resmini ultraslan'ın amblebi,google'dan bul bir afilli sarı-kırımız foto.

kaybedilen maçtan sonra gir yaz.

''terim'in gitmesi gerek artık.bir moğol atasözü der ki '' ındıya hıjka cuvhbnahi''
    yani '' egosu tren kadar olanlar,tünele girince hiç birşey göremezler''

çak altına da bir ''sadece galatasaray'' resmi.

bekle fav gelsin.yenile sayfayı yenile amın evladı.acaba dm'den yazdılar mı? ara sıra oraya bak.kaç kişi rt etti otur onu hesapla orospu çocuğu.

sonra yavaş,yavaş kadro yapmaya başla.

''sabri yine ilk 11.maçı seyretmeyeceğim.yeter artık ya''

bu öyle bir canavar ki; fav'ına göre kendini kulübün sahibi görmeye başlıyorsun.

'' stoper'e adam alınması şart.2 sol bek,3 sağ açık.2,5 forvet.1'de diet kola lütfen''

scout oluyorsun.

''brezilya'da sikgarafogo takımında 22 yaşında bir sol bek var.ziginho.seneye 40m euro ya psg'de at fava bekle.bizim kiler görmez ki böyle adamları''

at fava.at tavaya.

21 yaşında ki piç football manager'den futbolcu bulmuş,gelmiş twitter'dan koskoca çınarlık galatasaray'a adam öneriyor.

önersin.ona lafım yok.kayış şurda kopuyor.taraftarlığımızı burada kaybediyoruz.

bu istediği adam alınmadığı için??!!!??! veya beğenmediği futbolcu oynadığı için artık işi inada,kine,nefrete ve bitmek bilmeyen bir oburluğa yol açıyor.

artık ok yaydan çıkıyor.

taktığı x futbolcu gol atsa bile sevinmiyor.ilk 11'de ismini görürse kötü oynasın diye içi içini yiyor.maçı bırakıp sadece o kişi hata yapsın diye bekliyor.

baktı hata mı yapmadı o maç,iyi mi oynadı.

bu sefer 21'lik piç şunu yazıyor;

'' her maç böyle oynasın laf etmeyiz''

bak bak sen.

sene 1998.

kapalı tribünde iğne atsanız düşmez.yalan yok güvenlikler bile lanet etmiş içeri girmişler.merdivenlerde durmalarının imkanı yok.uefa kuralları falan hak getire.coşku büyük ama hüzünde büyük olacak.

dortmund ile şampiyonlar ligi grubun ilk maçı.

ümit aktan diyordu ya manchester maçı 3-3'lük,kubilay'ın 3.golünde.

''nasıl yükleniyoruz,nasıl bir tempo''

aynen öyle eziyoruz dortmund'u.

80 dakika ezdik.gol atamadık.orta sahadan dortmund'lu birisi uzun top attı,bülent korkmaz ıska geçti.chapuisat attı.0-1 kaybettik.büyük hüzne rağmen ne bir ıslık,ne bir tepki.

4 gün sonra.

beşiktaş derbisi.korkmaz yedek.

60'da girdi oyuna.yine bir hata.amokachi attı.2-0 kaybettik.

allahtan twitter yok amk.

ne korkmaz kalırdı ne terim.

uefa kupasının da anca resmini görürdünüz google'dan.keşke de öyle olsaydı diyorum.uefa kupasından sonra oluşan kitleye baktıkca diyorum ki ''aynı takımı tutuyor olabilir miyiz bu insanlar ile?

anı çok.

istatistik gidelim.

2008-10 arası yaygınlaştı bu sosyal medya hastalığı dedik di mi?

1959 yılında kurulan profesyonel lig tarihini baz alırsak; galatasaray 33 teknik direktör ile çalışmış 2008'e kadar.

49 sene 33 td.

profesyonel sosyal medyadan sonra 9 sene de 13 td.

fenerbahçe,vitor perreira'yı saymassak ki hadi sayalım;
    en son 2002'de sene ortası teknik direktör değiştirmiş.

hem de aziz yıldırım'a rağmen.o sabırsız taraftar kitlesine rağmen.galatasaray'dan daha sabırsızlardır hem camia-hem taraftar profili olarak.

beşiktaş ise;
    2011'de schuster ile yolları mart'ta ayırdıktan sonra 6 senedir hiç bir sezon devam eder iken td değiştirmedi.

galatasaray ise bu süreçte;

hagi kovuldu.bülent ünder ile yola devam edildi.
    terim kovuldu.mancini geldi.
    prandelli kovuldu.hamza geldi.
    hamza kovuldu.denizli geldi.
    denizli kovuldu.rieekerink geldi.

ebenizin amı.tamam mı?

lan ben çocuktum,büyüdüm bıyıklarım çıktı ilk td kovulmasını saftig ile gördüm galatasaray'da.şimdi ki çocuklar birisi kovulmaz ise rahat etmiyorlar?

niye 3-5-2 çıktın kov.
    niye ahmet oynadı kov.
    niye fenerbahçe'yi yenemedin kov.

hasta mısınız evladım siz?

belhanda adam değil.pas atamayan 10 numara.

selçuk zaten artık itibarı kalmadı.

yasin nargileci,çeşmeci.

ahmet çalık yancı.

latovlevici yeni gözdemiz.ağlatana kadar ıslıklayın amk.

rodrigues'de iq yok.

badou dengesiz.golü yok,asisti yok.pas hatası çok.

maicon çok ağır.başakşehir maçı sonrası adamın ne onuru,ne şerefi kaldı.hadi onları geçtim valla bak..bu maicon ile cl'ye kalırsak haşat olurmuşuz.teknik-taktik dehalara bak ya.

neyse devam;

serdar aziz..yetersiz..kazma..ayağını kullanamıyor..sık sakatlanıyor..

aha buraya yazıyorum..gomis 2 maç ya..2 maç gol atamasın zırlayacaklar..öyle böyle değil hemde..

fenerbahçe ve trabzon maçı sonrası başlamışlardı hemen yeme operasyonuna da araya gençler maçında 2 tane sıkıştırdı falan da bir sustular ama pusudalar biliyorum.

ya bu ergenler allahtan hakan şükür'ü falan canlı-kanlı seyretmediler.

hakan şükür galatasaray'a bursa'dan ilk geldiğinde kaçırdığı golleri görseniz 3.maç ıslıklardınız.daha 20 yaşında ki adamı.

allahtan biz vardık ya o zamanlar tribünde.

allahtan sosyal medya yoktu.yoksa zaten galatasaray'da olmazdı ya.

galatasaray'ı yönetenlerin acilen ama çok acilen tüm sosyal medya hesaplarından yayılan sivilce,ergen kokusuna karşı burunlarını kapamalı,daha sesleri çatalaşan ergen seslerinden kulaklarını tıkamalıdır.

yoksa bu işin sonu hiç iyi bir yere gitmiyor.

biliyorum çünkü bugün tudor'u yeseler;
    terim gelse.

en fazla 3 hafta sonra terim'den başka hoca mı kalmadı bizi satanı niye getirdiniz diye onu da yiyecek.

tuchel'i getirsen;
    dortmund yönetimi ile anlaşamayan dembele'li,aumbayeng'lı,götze'li kadro ile leipzig'i geçemeyen adamı mı başa getirdi diyecekler.

analarının amını getirsen aaa bu da çok tanıdık oldu diye itiraz edecekler.

sol beke asamoah'ı alsan getirsen;
    2.kötü maçında iyi olsa juve bırakmazdı diyecekler.

belhanda'yı kovup;
    galatasaray'dan üstün gördükleri sneijder'i getirsen bu nice'de oynaymayan şişme portakalı niye getirdiniz diyecekler.

latovlevici yerine linnes diye ıslıkladılar bugün.
    o linnes kadar kademe hatası yapan konsantrasyonu düşük bir oyuncu yok.yarın 1 gol yedirse ki yedirmişliği var onu da gömecekler.latovlevici iyi di aslında diyecekler.

olay çok başka.

zihniyet.

sosyal medyada yaratılan iğrenç zihniyet.

adam sırf ben haklı çıkıyım,bakın görün ben yazmıştım demek için galatasaray kaybetsin ister mi amk ya? çıldıracağım.

ben levent topsakal galatasaray'a geldi diye 1 sene basketbol maçlarına gitmedim.
    ne kimseye sövdüm.ne kimseye laf ettim.ne maça gidip levent'i ıslıkladım.

ergendik.galatasaray'a küstük sadece.sebep? fenerbahçe'li topsakal'ı aldık diye.

sizde bi küsseniz keşke.

gelmeseniz maça.yapmasanız yorum.

twitter ve facebook kapanmadan galatasaray'dan sürekli bir başarı beklemeyin.

ya yönetim hiç sikine sallamayacak bu ergenleri - ki görüyoruz 10 senedir bayağ bir sallıyorlar.

ya da onların her mal mal kustuklarına kulak asıp,6-7 ayda td değiştirip,kadrodan oyuncu yollayacaklar.

çok sıkıldım bugün ya.

latovlevici'yi niye ıslıkladınız lan amk çocukları? :(

tudor ile bitir sezonu işte ne olacak yani? olamadın mı şampiyon? olma amk ya..olma..

seneye olursun..tudor'u yollayıp yeni gelen hoca ile.

yine mi olamadın? sabır et lan biraz.olursun.at ile deve değil..

haziran'da lig bitiyor..kupayı alıyorsun..eşin ile dostun ile dalga geçiyorsun..1 gece tura çıkıp,içip sıçıyorsun sonra ağustos'da yeni lig başlıyor

dünya kupası değil la bu amk..4 senede bir düzenlenmiyor..

hopp 2 ay sonra yenisi başlıyor.

şampiyon olan şampiyonluğunu unutup 2 ayda şenol'a sarıyor..olamayan 2 ay sonra en büyük benim diyor...

sosyalinizi medyasını twitterını siktiğimin sabırsız,çabuk tüketen,zevk alamayan,nefret kusan,irin akıtan,cahil akp dönemi çocukları sizi :(
  • dünkü maçta leto'yu ıslıklayarak adamı sıfıra çeken, teknik direktöru her maç sonrasi yerin dibine sokan, bir halt beğenmeyen bu taraftara bu güzel adamlar çok fazla. bu bok atmacı taraftara geçen yılki veya daha önceki senelerde çektiğimiz baris özbek'li takımı vereceksin. o kadar kötü kadrolar vardı ki eleştirmeye gerek kalmiyordu. ulan o lato 5 yediğimiz basaksehir maçındaki tek asisti yapan eleman. daha futbolun dengesinden haberi yok soayal medyadaa ego yapmak için, hava atmak için bir oyuncu seçip ona kilitlenir olmuslar. ha hep de bir kişiye ama... sonra bütün elitistliğiyle insanlara "koyun gibi millet" derler. kendiniz koyunsunuz lan. birisi leto'ya laf eder tüm herkes ısliklar ve sosyal medyada yerin dibine sokar. kendi fikrin, gözlemin, bir ayird ediciligin olsun.
    öte yandan...
    hayatinizda bir kere topluluk karsisina ciktiniz mi? 1000 kisiden fazla insana bir spor aktivitesi, bir sunum, bir sanatsal aktivite veya konser verme sansiniz oldu mu? benim işim bu. binlerce insana her hafta canli performans veriyorum. arada bir en iyi halimde olmama sansim veya hakkim var, insanim. yine de hasta da olsam, astımım da tutmus olsa sahneye çıkıp o gitari çaliyorum en iyisini yapmaya calisiyorum. millet beni zevk icin ısliklasa nasil kötü olurum düşünemiyorum.
    o yüzden dün gece lato için çok üzüldüm. sahadan çikarken yakin plan çekmişlerdi, gözlerindeki hayal kirikligini gördüm. bu noktada onu isliklayan taraftarin yaninda degil lato ve tudor yanindayim. bu görmemiş, arsiz, değer bilmez, lümpen ve şımarik tayfa da galatasaray taraftar profili değildir. biraz büyüklerinize sorun o rengin değerini.
    ben üniversitede ögrenciyken param olmadigi icin kapidan giremedigimde, sami yen önündeki gs liseli bir tayfa toplanip bilet parasi cikartip beni aralarina almislardi. yeni acik üst'te toplanirlardi. budur takim destegi, rengi sevmek. sen iki islik caldin rahatladin, sosyal medyada adami nik altina saklanip yerin dibine soktun, o bir boka yarama alti boş egon sisti. o oyuncun belki depresyonda sayende. bu malliktan vazgeçmedigi sürece başariyi haketmeyen takimdir. ne kadar hasta galatasarayli oldugumu anlatmama gerek yok sanirim.
    kisacasi kendinize gelin. tesekkurler.
  • terim bizi idare ederken yeni bir flört buldu ve hem milli takımı hem bizi idare etmeye kalktı, büyük başkan ünal aysal buna müsade etmedi ve terim ile yolar ayrıldı.

sonra roberto mancini geldi, gelmesine karşı biriydim (niye ben de bilmiyorum *) lakin takımın başında olduğu için atkısına kurban olduğum dedik bağrımıza bastık. adam ligi tanıyamadan gönderdik, ki kalması gerektiğini, başarının süreklilik ile geleceğini savundum. (bkz: roberto mancini/@brhmbl)

ardından italya’yı dünyanın zirvesine taşıyan claudio cesare prandelli geldi. yine kendisinden hoşnut olmasam da savunmuşum hocayı. (bkz: claudio cesare prandelli/@brhmbl)

tabii prandelli’yi tenekeler bağlayıp gönderdik ve hamza hamzaoğlu geldi takımın başına. gelir gelmez wesley sineijder hakkındaki söylemleri gündem oldu ve daha takımın başında maça çıkmadan gömdüler adamı. ben de dahil. ama ben en başında değil de yaptığı/yapmadığı işlerden dolayı. ki en çok hamza hoca hakkında yazmışım ve ısrarla dursun özbek gitmezse kendisinin gitmesinin bir anlamı olmayacağını söylemişim. sonuç hamza hoca gitti pisuvar reis hala devam. (bkz: hamza hamzaoğlu/@brhmbl)

mustafa denizli konusuna girmeye bile gerek yok. neden geldiğini kendisi bile bilmiyordu bana göre.

sonra beklenmedik bir olay oldu ve alt yapı koordinatörü olan jor takımın başına getirildi. herkes ne olduğunu anlayamadan yaftayı yedi: sneijder’in adamı!!!!! jor aldırış etmedi, takımdaki asalakları gönderdi ve göze hitap eden bir oyun izler olduk. riekerink bey diyeceksiniz dedik. yukarıda saydıklarım da dahil en çok kendisinin uzun yıllar takımın başında kalmasını istedim. ama bay dursun özbek kendisinin ve kardeşinin beceriksizliğini jor’a yıktı ve gönderdiler adamı. (bkz: jan olde riekerink/@brhmbl)

igor tudor’u getirdiler. dürüst olmak gerekirse de dürüstçe getirmediler. hem jor’a hem karabük’e ayıp ettiler. her hocaya olduğu gibi kendisine de görüş beyan etmişim. çok anlıyorum ya bu işlerden, kambersiz düğün olmaz mantığındayım. * derken hoca jor’un ardından aldığı takımı daha kötü bir seviyede oynatmış. yalnız takımda hoca değiştikçe dursun özbek yönetiminin de sayesinde entry girişlerim azalmış hocalar hakkında. tudor’a geldiği zaman sahip çıkmışım ve daha yazmamışım. (bkz: igor tudor/@brhmbl)

şimdi de tudor gitsin terim gelsin goygoyu dönüyor. arkadaş dursun işte takımın başında adam. ne kadar kötü olursa olsun, dursun! yukarıdaki arkadaşımızın güzel güzel yazdığı gibi 49 yılda 33 td değiştiren takım, 9 yılda 13 td değiştirmiş. demek ki problemin ana kaynağı hocalar değil! yönetimler ve oyuncular üzerine odaklanmak gerekir. ki oyuncu grubunu bir şekilde prandelli ve jor ile düzene soktuk tudor ile altın vuruşu yaptık. demek ki geriye tek seçenek kalıyor: yönetim.

sadete gelirsek; arkadaş şu hocaların yakasından düşün de adamlar istedikleri gibi takım kursun istedikleri gibi oyun oynatsınlar. evet, ben de rahatsızım ibb’ye 5-1 yenilmekten, evet ben de rahatsızım arena’da fenerbahçe’yi yenememekten, evet ben de rahatsızım sol bekte latovlevici’nin oynamasından.

ama bırakın da adam işini yapsın, takımın başında sezonu bitirsin, sonra takımı güçlendirsin, daha ileri taşısın, yeni gelen yönetim kendisiyle sözleşme uzatsın, genç bir td bulmuşken biz onu geliştirelim o bizi geliştirsin. böyle böyle sürdürelim bu ilişkiyi işte. bir kere de bir hocaya sabır gösterelim yahu!

neyse gaza geldim çok uzattım, kusura bakmayın.

(bkz: dursun özbek istifa)
    (bkz: dursun özbek/@brhmbl)
    (bkz: galatasaray/@brhmbl)
  • takımda bir pislik yapmamış, mücadelesini elinden geldiğince yapan oyuncuya ıslık çalip protesto yapmak en basitinden haksizca yapilmis bir harekettir. burada olaylari her zamanki gibi çarpitip "protesto edilmesin mi" argümanina kadar sığlaştiranlara şunu söyleyelim:
    arda bu formsuzluk ve umursamazlikla sadece torpiliyle gelirse protesto et, selcuk geçen yılki gibi yan pas geri pas çarkina girip umursamazca teknik adam kuyusu kaziyorsa et, burak yilmaz gibi bir adam es kaza gelir de düz yolda kosarken kendini yerlere atiyorsa et... ama sol kanadi olmayan bir takimda sol bekini sacma sapan ıslıklama. protesto edeceksen yönetimi et. mail at, twit at, yönetim istifa diye bagir, pankart aç, yaratici ol ne bileyim. leto'ya islik calmak kolay ama degil mi? yönetim sol kanatsiz takim kursun laf söyleyeme. yürü git afedersin. gücünüz tek bireye yeter anca. güc sahiplerine gelince el pençe divan olursunuz. ultraaslan leto'yu istemiyormus bir de bu cikti. biz de ultraslan istemiyoruz yıllardir ne büyük tesadüf.
hesabın var mı? giriş yap