• bir galatasaray'lı olarak benim bile aklımdan çıkan maç.

allah kimseyi bu gibi tek maçtaki başarılarıyla övünecek kadar düşürmesin.
  • başlık: galatasarayın beşiktaşı 6-0 yenmesi

entry: 'evet biz böyle konuların tantanasını yapan bir camia değiliz.hiçbir zaman olmadık.yok 3 attık yok 5 attık.'

mal mısınız amk?

edit: yanlış anlaşılmasın. ben beşiktaşlıyım. ve sahada resmi bir müsabaka varsa yedek veya as farketmez. müsabakayı futbol kulübü yapar. yedek çıktık vs. gibi bir şey söylemek yanlış olur. biz de manchester united'ı deplasmanda yendik diyebiliyorsak diyebiliyoruzdur. tarih bakmaz 'kadroda kim vard'ı, 'kim yoktu', 'yok şu oynasaydı yok bu oynasaydı' - diye. aslolan sonuçtur. galatasaray'ı tebrik ederim.
  • recep çetin, rahim, yankov, ertuğrul, kırmızı karttan sonra mrmic'in oynayıp; ronaldo, pele, baggio, maldini gibi oyuncuları oynatmayan beşiktaş'ın faturayı ağır ödediği maçtır.
    lig maçında bjk nin sahasında kazanıp deplasmanda 3–2 yenildiği sezonu; galatasaray , kupada 6–0 ile geçtiği beşiktaş'ın 27 puan önünde bitirmiştir.
  • beşiktaş sahaya,

bülent ataman(mrmiç)
    recep-k.ali-rahim-mutlu
    mustafa öztürk-tayfur-yankov-yusuf tokaç
    ertuğrul hikmet 11'i ile çıkmıştır.

galatasaray da ise
    volkan kilimci
    filipescu fatih akyel vedat ergün
    davala tugay suat ergün
    arif ilie
    oynamıştır.

o sezon galatasarayın en çok oynayan oyuncuları,

popescu, bülent, hakan ünsal, okan, hakan şükür ve hagi sahada yoktur.

fatih akyel'in 20 yaşında galatasaray formasıyla ilk maçıdır. ümit davala, vedat rotasyon, osman yedek oyuncusudur.

daha sonra davala ve fatih'in iyi seviyelere gelmesi bu maç için yeterli olması anlamına gelmez.

beşiktaşta ise en çok oynayanlar,

mrmiç, yankov, alpay, recep, mutlu, tayfur, mehmet, yusuf tokaç, letchkov, oktay, amokachi.

alpay, mehmet, letchov, amokachi ve oktayı eksik görebiliriz.

ama öbür tarafta da popescu, bülent, h.ünsal, h.şükür, hagi, okan yok.

sonuç, 0-6.

ama mühim değildir. sezon öncesi ciddi bir hazırlık turnuvasıdır sadece. tsyd kupasının son yıllarına denk gelir.

daha öncesinde ise ölüm klım maçlarının oynandığı bir kupaydı kendisi.
  • bu maçta beşiktaşa giden arabalar hakkında derhal hukuki işlem başlatılmalı.kendi seyircisi önünde(inönüde) galatasaray beşiktaşı şike şike öhhm pardon şikeyle yenmiş olması muhtemel.

gırgır bi yana galatasaraylıların çoğu bu maçı kale almaz iplemez.garibim beşiktaşlılarda kupa maçıydı bla bla diyerek kendilerini teselli ediyorlar.kıyamam.
  • hatırlıyorum o maçı. kaleci dahil tamamen rotasyonlu kadroyla çıkmıştık sahaya. galatasaray ise hagi hariç herkesi oynatmıştı. bu maçtan 2 ay sonra ligde karşılatı aynı iki takım. tsyd maçında oynamayan şifo mehmet ve amokachi'nin golleriyle kazanmıştık. bilgi olsun diye yazdım.
  • yaz günü, ben de çocuğum daha. dayımın bürosunda çalışıyorum. bunlara 6 attık. kimse iplemedi. gündem bile olmadı. o zaman da pek ciddiye alınmazdı bunlar.

bi kaç gün sonra fenere de 4 atmıştık final maçında. o zaman farkına vardılar galatasaray güçlüymüş diye. dediler işte galatasaray şimdiden şampiyon. lig beklediğimiz kadar kolay geçmedi aslında o yıl ama yine de haklı çıktılar tabi.
  • haber değeri taşımaz. hayatın olağan akışı içerisinde değerlendirilir. büyüklüğü genlerinde taşıyan bir kulüp ve onun büyük taraftarı için çok da önemli olmayan bir hadise.

haber değeri olan ve 20 yıldır kutlanılan olay ise fb nin galatasaray ı 6-0 yenmesi. fener tarihinin en büyük başarısı.

galatasaray için en büyük başarı finalde real madrid i yenip süper kupayı kazanıp dünyanın en büyük kulübü olduğunu tescillediği andı.
  • gündeme dahi getirilmeyen galatasaray icin basit bi olay.
  • 6-0 galip gelen galatasaray değil de beşiktaş olsaydı her sene anma günü yapılır, maç tarihini ve golleri kimin attığını tüm beşiktaşlılar ezbere bilirdi. işte büyüklük böyle bir şey
hesabın var mı? giriş yap