• son 1-2 aydır galatasaraylı kardeşlerimizi sözlükte ilgiyle takip ediyorum.burada amacım kimseyi neden seviyorsun yada neden savunuyorsun diye suçlamak değil. sadece rakamlara , takıma ve gidişata göre ; riekerink bey diyeceksiniz! , o bir taktik deha!, derbinin ilk yarısı son 10 yıldır izlediğim en kaliteli futboldu... gibi cümleleri ve sanki galatasaray'ın başına gelmiş en iyi hoca gibi davranılmasına şaşırıyorum.aslında bu galatasaray taraftar profilini ortaya koyuyor. "takım iyi gittiği sürece herkes kral"

öncelikle hamza hamzaoğlu ; kendisinin başlığında "yetersiz" olarak aratınca 3 sayfa entry çıkıyor , hamza'nın kariyeri

hamza galatasaray'ı bir enkaz olarak devralmış bu sürede 2,06 puan ortalaması yakalamış , 3 kupa kazanmış ve ligde 2. sırada iken görevine son verilmiş.

takımın en iyi oyuncularından melo yeni sezonda gönderilmiş.bunun yanında mali yönden zor durumdaki galatasaray'a getirmek istediği oyunculardan dolayı eleştirilmiş ve taraftarın sürekli aşağıladığı , dalga geçtiği bir adam olmuştur.

detay arayan arkadaşlar (bkz: hamza hamzaoğlu) başlığında yazılanları görebilirler.

gelelim yeni sezona ,
    galatasaray'a hafif geldiğinle dalga geçilen adamın arkasından gelen ve el üstünde tutulan hocanın kariyeri
    kasımpaşa forveti , bursaspor defansı , bursaspor'un gönderdiği orta sahası , hertha berlin den orta saha , 35 yaşında ön libero ve adını bilmediğim bir forvet oyuncusu alındı.tabi ki bunlar alınabilir gayet de normal.
    anormal olan şu ki sadece niasse transferinde bile burada kopan kıyameti biliyoruz.(kendisini everton 13m sterline aldı)

şimdi burada (bkz: hamza sen misin?) ,(bkz: noldu zoruna mı gitti?) gibi espriler dönecektir.hamza en yakın örnek diye onu verdim , amaç riekerink'i veya oynattığı futbolu eleştirmek değil , riekerink çok yetenekli bir adam da olabilir ama şuan da ben arkasına teneke bağlanıp gönderilen hocadan daha iyi olduğunu , rakamlarda ve yapılan icraatlarda göremiyorum.

bakın yine (bkz: hamza hamzaoğlu) başlığında sabri aratınca 17 sayfa entry var ve sabri'nin oynamasını ırkçılığa bağlayanlar var.bugün sağ bek yine sabri.

şimdi dürüst galatasaraylı arkadaşlara soruyorum , bu takım fazla değil çok kötü oynadığı karabük ve kayseri maçlarını kaybetseydi yine riekerink bey mi olacaktı? yada yukarıda yazılan transferleri hala vizyon, işte eren , işte tolga olarak mı konuşacaktınız? yoksa "vizyonunuzu sikeyim kasımpaşadan forvet , trabzondan yedek sağ bek alırsanız yanınada hayatında hocalık yapmamış adamı koyarsanız olacağı bu" mu diyecektiniz?

ha gerçekten böyle değilseniz biz yine riekerink bey diyelim.

edit: aramaya inanırsanız riekerink'in futbol ve taktik bilgisini övenleri bol bol görebilirsiniz. bir de arkadaş demiş ki çekemiyorlar.güzel kardeşim, hocan maşallah dünya çapında başarılara doymuş he biz çekemiyoruz. hocana laf eden yok , gözünüzle okursanız anlamsız şekilde adamı göklere çıkarmanızı konuşuyoruz burda.
  • (bkz: hamza sen misin?)

sonuçta formatın anasını siktik, bari gelenekleri yaşatalım.

şaka bir yana galatasaray hamza hoca tarafından şampiyon yapılmadı. şampiyonluğa giderken bile aklı başında taraftarlar seneye hamza hoca ile olmaz diyorlardı. o gün sadece inanmışlık şampiyon yaptı takımı, sonra bu inanmışlık egoya evrildi, daha sonra ise yönetim sözcülüğüne savundu hamza bey ki tarihin gördüğü en basiretsiz yönetimin sözcülüğünü yaparak bütün okları üzerine çevirdi.

riekerink ise kişilik olarak özel bir adam. karakteri belli ki diğer takım taraftarlarının sempati duyması da bu yüzden. iyi bir antrenör, ancak yeterli bir teknik direktör olup olmadığını ilerleyen günler gösterecek. ayrıca hamza hamzaoğlu'nun yönettiği takımın bir maçı ile geçen haftaki beşiktaş maçının ilk 60 dakikasını karşılaştırırsak futbolun sadece alınan skor olmadığı bariz bir biçimde ortaya çıkar.

sanırım anlaşılmıştır.
  • yalnız bu şekilde olmaz. riekerink bey diyeceksiniz.
  • (bkz: riekerink bey sevdası)

kanatlı medyaya, adanalıya yedirmemek için taraftarın teknik direktörüne sahip çıkmasıdır. bu kadar insan salak değil; hakkında yazılan art niyetli yazıları, kendisine acaip sorular soran embesil muhabirlere inat hocamızın arkasında duruyoruz olay bu. bak bugün fatih altaylı riekerink yetersiz diye bir yazı yapmış. bunu görünce riekerink'e olan sevgim arttı mesela.
  • biz galatasaray'ın evladı romantikliğinden bıktık. hamza çıkar ben galatasaray'ın evladıyım der, transfer yapmaz, yaptırmaz. mustafa denizli gelir ben galatasaray'ın çocuğuyum der, fatih terim gelir galatasaray benim yuvam der. böyle böyle takımın anasını ağlattılar. biz artık bu işi profesyoneller yapsın istiyoruz. bu riekerink olur, bir başkası olur. ben artık takımın başında uzun süre çalışacak aklı başında teknik direktör istiyorum. şu amatör ruhtan kurtulup, onun evladı, bunun yuvası geyiğini bitirmemiz lazım. bu yüzden taraftar riekerink başarılı olsun istiyor. adam sempatik, egosuz, basın mensubu olacak cahillerin en saçma sorularını bile gayet sakince cevaplıyor, takıma yakışıyor. hamza hocanın başarılarına hiçbir zaman çamur atmıyorum, ancak aynı durumu bursa'da da yapıyor. hadi bilal'i aldın anladık, merter yüce kim abi? bursa şimdi iyi gidiyor, kimse ses etmiyor da başakşehir'e kendi sahasında yenildiğinde burası akhisar diye bağıran bursa taraftarını hatırlayın. sadece biz değil, şu an kendi taraftarı da aynı şeyi düşünüyor ve söylüyor. şu an iyi gittikleri için unutuldu sadece o kadar.
    bu arada josue'yi bursa göndermedi, adam kiralıktı. de jong'da 35 değil, 32 olacak. hani siz yine abartın da, ben doğrusunu söyleyeyim. eren'in sağladığı katkı ortada. galatasaraylılara kalsa bruma'dan da bir yol olmazdı, satılmalıydı. onu da görüyoruz şimdi. tolga geldiğinde dalga geçenler, bugün açıp istatistiklerine bakabilir. hoca olmak bunu gerektirir. hamza hoca 4.yıldızın üstüne bu takımın transfere ihtiyacı yok dedi, forvet aldırmadı ya, gördük ihtiyacı. sırf bu yüzden bile eleştirilmeyi hak ediyor.
  • bazi takimlar uefa dan ceza alirsa belki avrupaya bile gidebiliriz diyen bir adami da cikip burda savunuyorlar amk cocuklari. umutu yuruyene kadar galatasarayda oynatirim diyim adam kendi takimina bile almadi. gittigi kayseri forvet bile oynatmiyorlar. hamzanin irkcilikla oynattigi adamlar gonderilince isteyen takim bile cikmadi hala gelip hamza diyorlar vizyonunu siktiklerim
  • düne kadar yerlere göklere sığdıramadıkları şenol güneş'i, iki maçtaki kadro seçimi yüzünden yerlere vuranlara dert olmuştur.
hesabın var mı? giriş yap