şükela:  tümü | bugün
  • monster tarzı profesyonel bilgisayar toplama firmasıdır. sitelerinde hakkımızda kısmında kendilerini şu şekilde tanımlamaktadırlar:

gamegaraj.com, türkiye’nin en büyük masaüstü bilgisayar-oem ürünleri dağıtıcı firmalarından eksa elektronik bilgi işl. a.ş. grup firması olarak kuruldu.

eksa’nın 18 yıllık tecrübe ve birikiminden faydalanan gamegaraj.com’un misyonu müşteri memnuniyetini ön planda tutarak her bireyin özel istek ve ihtiyaçlarına göre kaliteli, yüksek performanslı ve erişilebilir oyuncu bilgisayarı, aksesuarları ve ultra hızlı iş istasyonu çözümleri sunmaktır.

gamegaraj
  • piyasaya yeni girmiş olan türk oyun bilgisayarı markasıdır. şuanda satışta olan ürünlerini inceledim. fiyat performans olarak gayet başarılı duruyor. monsterla ufak bir kıyaslama yaparsak ssd kapasitesi hariç birebir aynı özelliklere sahip monster tulpar t5 v19.1 (256gb ssd) 7.599tl iken gamegaraj blaster 7tn'i (512gb ssd) 7,499.00tlye satıyor. kuran firma bilgisayar dağıtıcı firması olduğu için çok da şaşırmamak gerekiyor. normalde oyun laptopu olarak monster tulpar t5 alacaktım ama herhalde blaster 7tn sipariş edicem hem daha ucuz hem daha fazla ssd kapasitesi var. ürün elime geçince oyun performanslari fpsleri hakkinda vs. tekrar bilgilendirme yaparım ama asıl merak ettiğim olay klavyesi touchpadi ekranı vs.
  • kullanıcılarının yeşillendirmesini beklediğim yerli ve milli montaj sanayi örneklerinden.
  • bilgisayar almayı düşündüğüm markadır fakat güvenilir midir değil midir tereddütte kalmadım değil.

edit: bilgisayar aldım kesinlikle güvenilirler.

hızlı kargolama ve piyasadaki diğer tekel olmuş firmalara göre daha ucuz bilgisayar satan oem kuruluşu 1600 lira kara girdim.

aldığım bilgisayar aquarius 5an.

ekran kartını 1660 ti ve rami 16 gb upgrade ettim 4900 liraya denk geldi.

1660 super seçerseniz 4500e geliyor.

özetle memnunum.

firma yeni diye böyle kıyaklar geçiyor ve fp odaklı diye düşünüyorum.

ayrıca tişört de yolladılar, güzel hediyeleri için teşekkür ederim.

enisciğimin videosundan gördüğüm bu firma sınıfı geçiyor özetle.

toplayın rahat olun yani bir sıkıtı ya da scam durumu yok.
  • stokları tükenmiş, ne zaman geleceği ve ne kadar zamanda biteceği belli olmayan monster notebook abra a5 modeli yerine, donanım olarak tıpkısının aynısı olan game garaj blaster 5tn model notebook almaya karar verdim. exa bilgisayar'ı kadıköy'den bilirim. memnun kaldığım alışverişlerim de oldu. bu yüzden herkesin aklındaki o 'güven riskini' göze aldım. okuduğum kadarıyla da insanların aklındaki en büyük kuşku buradan kaynaklanıyor.

bir aksilik olmaz da ürünü alırsam, kullanıma göre buraya yorumlar yazabilirim. almak isteyenler için de bir rehber olmuş olur. zaten henüz çok yeni olan marka için doğal olarak uzun dönem kullanıcı yorumu yok. kısa dönem yorumlarla yavaştan başlatmış olurum.

edit 1:

5tn modeli elime ulaştı. kurulumu vs. hallettim. bu arada ciddi anlamda fiyat artışı oldu bunu da gözlemlemiş oldum. ben sipariş verdikten hemen sonra bile fiyat güncellendi. yine de monster'a göre 400 tl daha ucuza gelmiş oldu. bu 400 tl'nin karşılığı iyi mi kötü mü olacak göreceğiz.

cihaza gelirsek klavye tuşları gayet güzel. tasarımsal olarak çok bi özelliği yok zaten oyun oynamaktan başka çok bir işime yaramayacak. m2 ssd'nin akıcılığı başka güzelmiş onu da keşfetmiş oldum. nedense cihaz bana hafif geldi. ben biraz daha ağır olmasını bekliyordum. ekranın arkasındaki taraf metal diğer taraflar plastik. 3 adet fan çıkışı mevcut ama oyundaki sıcaklık vs. değerlerini henüz test etmedim. zaten etsem de şu an sadece cs:go'da test edebileceğim. bu da ne kadar fikir verir bilemiyorum.

şimdilik bir sorun yok, hissiyatından memnunum. sade ve işini gören bir cihaz olması benim için yeterli. umarım sorun çıkarmaz. olursa da buraya yazarım herhalde.

edit 2: iki ay sonrasında tekrar düşüncelerimi paylaşmak istedim. cihaz gayet stabil çalışmaya devam ediyor. henüz bir arıza çıkarıp teknik servise işim düşmedi. düşmesin de ama öyle bir durumda da teknik servis kalitesini görme şansımız olacak. soğutma performansı laptop sınıfına göre iyi gibi. şimdilik aşırı ısınma problemi yaşamadım. tabii bu benim oynadığım oyunlarla birebir bağlantılı olduğu için büyük konuşmak istemem. buradan bilgisayar alınır mı diyenler için şimdilik alınır diyebilirim.
  • fiyatı uygun olmadıktan sonra aynı seviyedeki bilgisayar konusunda yıllarını vermiş markalardan almak daha mantıklı...

(bkz: eluktronics) (bkz: evoc) (bkz: hidevolution)firmasının desteğini alarak meydana gelmiş gibi sanki kasaları benziyor.
    yazdıklarımda sanki toplama üretiyorlar gibi...
  • 10 gün önce 7499 lira olan makinayı,bu pazartesi almaya niyetlendiğimde fiyatının 7999 lira olduğunu gördüm, mail atıp indirim istedim. maile cevap gelmeyince ertesi gün (salı) telefon açıp sordum "indirim yapamayız" dediler. neyse 7999 liraya alayım dedim siteye girdim, sanki ben telefon açtığımdan dolayı olmuş gibi fiyatını 8125 liraya yükselttiler. haydaaa dedim, dün akşam(salı) 8125 liraya alıp almamak arasında gidip geldim ve kararımı bugüne bıraktım. şimdi fiyata bakıyoruz : 8499 lira.

dolar artıyor tamam da, senin stoktaki malına bunu yansıtmaman yada daha geç yansıtman gerekmez mi?

bu saatten sonra 300 lira fazla verir monster alırım. telefondaki hanımefendi de "ıhh cık cık olmaz, otomatik o ıııhh yapamayız" gibi bir tavır takınınca zaten soğumuştum.

bir cacık olmayacak firmadır.

edit : https://www.gamegaraj.com/blaster-7tn/
  • türkiyede büyüyecekler kesinlikle.
  • kullanıcıları yeşillendirebilirse sevinirim.
  • (bkz: victor gaming machines)
    serbest çağrışım