• --- spoiler --- 9. bölüm

"fire, fire" diye ortada dolanan takımın donanmasının yanmasını ibretle izledik. bu meczup takımından geriye kalanları da khaleesi yakar umarım.

--- spoiler ---
  • s2e09 için;

--- spoiler ---

olum stannis'in ateş kadını nerede? o kara ucube nerede? ben sanıyorum ki stannis salacak bu kara ucubeyi o da milleti yiyecek falan. ne kadın var ne stannis var. zaten stannis gibi adam kral olmasın bir zahmet. elinde koskocaman bir ordu ve donanma var. bunlar en kötü şekilde nasıl kullanılır dersi verdin. gerçi cüce orada akıllı hamle etti ama stannis sen tam bir beceriksizsin. ayrıca o stannis'in meşhur gemilerine bakıyorum. düz çıkarma gemisi sadece. arkadaş bi savunma silahı bi hücum silahı olsun yahu. bütün adamları koskoca şehrin tek noktasından itelerden olacağı bu. beter ol beceriksiz adam. bir de cüceye kim vurdu yahu?

zamanında joffrey arkadaşıma gıcık oluyordum, artık kendisini çok seviyorum. olum sen ne korkak kral çıktın. nasıl da kaçtı savaş alanından. ilahi joffrey.

iki gerizekalı kral adayı insan (stannisle bunun kardeşi) efendi gibi ittifak olaydı, şimdi sonuçlar çok farklı olabilirdi. bu baratheon kardeşler hakikaten sığırmış.

--- spoiler ---
  • bütün karakterin öyle veya böyle bir zayıf noktası olan dizi.

--- spoiler ---

ned stark, fazla iyiydi ve güvenmemesi gereken kişilere güvendi.

cersei çocuklarına fazlasıyla düşkün. ki bu catelyn stark için de geçerli. hatta ejderhalı kız için de geçerli.

yaralı yüzlü köpek ateşten korkuyor.

ilginç bir şekilde robb, cüce ve jon snow'un zayıf noktası aynı: kadınlar.

stannis, istediği kadar kararlı ve acımasız olsun, iyi bir stratejist değil.

renly'nin zayıf noktası cinsel tercihleri idi.

kral robert'ın zayıf noktası içkiydi.

şu ejderhalı kızın abisinin zayıflığı aşırı hırslı ve bir o kadar da sabırsız olmasıydı.

littlefinger yavşağını zayıf noktası ise catelyn stark. (kanye best'e özel teşekkürlerimi sunuyorum)

--- spoiler ---

edit: jaime, tywin, joffrey gibi karakterlerin de elbet vardır bir zayıf noktası, ama henüz bilmiyoruz.

edit 2: yeni insanlar ve zayıf noktaları.
  • şu ana kadar zayıf noktası bulunmayan tek bir karakterin olduğu dizi.
    tahmin edebileceğiniz gibi:
    tywin lannister
  • şu ana kadar zayıf noktası bulunmayan tek karakteri lord varysdir. çünkü kendisinin çükü yoktur cerceinin dediği gibi.

edit: kings landing en iyi yalancılar top tende ilk sıralarda olan little fingerın bile varysden çekindiğini anlatan bir söz. kısa ve öz.

''hadımlara inanmakta zorluk çekiyorum, onların gerçekten ne istediğini kim bilebilir ki?''
  • 7. bölümü çarpıcı bir dizidir.

--- spoiler ---

cersei, onun piçi ve köpeği, lord stark'ın başına iş açacak gibi..

--- spoiler ---
  • şimdi blackwater savaşı diye bir hafta on gün kendimi gazladım o yüzden savaş olayı beklentimin altında çıktı. ama bu kötü olduğu anlamına gelmez. sadece benim bünyede yüksek beklentiden dolayı şu şekilde bir etki yarattı. neyse filme dönersek

--- spoiler ---

tyrion reyiz sen kral olacak adamdın cersei bokuna göt altına gitmiş gözüksen bile bu yiğitler seni unutmayacak. hem bak o ibne pederin bile gördü nasıl adam olduğunu. hepsinden önemlisi biz kaç bölümdür biliyoruz senin adamlığını, üzülme sen emi !

cofri piçi sözüm sana savaşta bulunmak fahişelere birbirini öldürtmek kadar kolay değilmiş değil mi ? akşam ezan okundu gitmezsem babam eve almaz korkusunu gördüm gözlerinde. anan haber salmasa savaş alanına sıçardın. bırak tekrar kılıcı öptürmeyi sansa'ya götü boklu diye taşak malzemesi olurdun. sarayda ortam içine sıçamazdın, pardon çıkamazdın. götü boklu kral olarak anılman bence güzel olurdu.

tywin bey amca sen robb'a doğru gitmeyecek miydin ne ara vazgeçip döndün geri. zamanlaman mükemmeldi, gerçi 1-2 saat sonra gelsen bence daha güzel olabilirdi.

stannis ne büyük hayallerim vardı senin için, gerçi bir kısmını kardeşini öldürmek için rahibeyi gönderdiğinde yıkılmıştı. delikanlılığı bozdu başına bir musibet gelir elbet demiştim rahiben gölge sıçtığı zaman. ama bu kadar kolpa kumandan olacağını düşünmezdim. tamam iyi kılıç sallıyorsun falan da strateji yoksunusun be birader kabul et. yarın öbür gün kral olursan ilk savaşta göte gelirsiniz benden söylemesi. onion knight bile gözümde senden daha adam bu saatten sonra.

shae adamını öldürdüler bu işin peşini bırakma bence. erini kim öldürdüyse bul ve işin aslını öğren sonra git kevgire çevir işin arkasındakini*

bu bölümün en güzel yanıydın sen catelyn, yokluğun filmi daha güzel yapmış resmen.

theon az daha bekle senin sıran da geliyor. yediğin kaba sıçtın sen oğlum !!11!!1 ama tebrik ederim cofri piçinin neredeyse iki sezonda elde edebildiği antipatiyi sen bir iki bölümde kazandın. bu da bir başarıdır ve fair play kapsamında tebrik etmek gerekir.

hound reyiz sonuna kadar haklısın davanda. sen adamları uyardın ateşi benden uzak tutun diye adam olan düşünürdü. üzülme sen her yiğidin bir kusuru vardır müsterih ol. ilk dikkatimi çektiğin günden beri gözümde delikanlı adamsın. cofri piçine verdiğin ayar sonrası yüzü beni çok mutlu etti keşke üç dört bölümde bir ayar vermiş olsaydın.

sansa "gül açıyorsun", cofri piçi yaşıyor falan bence ilk fırsatta üstüne de atlar senin. clegane geldi o kadar götüreyim seni diye sen afedersin sik var gibi otur odanda olmaz benim yerim erimin yanı de. kafan çalışsa zaten hound reyizin senin kaç kez götünü kurtardığını, kaç kez ipten aldığını falan akıl eder onunla beraber giderdin. sen hala kralım de, yarak de, kürek de. yarın öbür gün cofri piçi ölürse ya da ailene kavuşursan nasıl yüzlerine bakacaksın. biliyorum göt korkusuna söylüyorsun da sende de ne göt varmış. arya olsa şimdiye 50 sefer verirdi ayarı. hem de canını ortaya koyardı. kusura bakma ama yılan gibisin ayrıca götün hiç götün yok hemde.

brienne yükün ağır görevin zor biliyorum da özlettin be bacım kendini. gerçi king's landing'e gider ve stanley ile cenk ettikerini duyarsan seni kaybederiz gibi geliyor. düşündükçe üzülüyorum.

son olarak arya küçüğüm hasretle kucaklar gözlerinden öperim. kendini daha fazla özletmemen dileği ile.

--- spoiler ---
  • şaşıra şaşıra dizisi kitabından çok farklı denilen dizidir.

o kitap bu dizi lan. 10 bölüm yapıyorlar. 10 bölüme nasıl sığsın koskoca kitap. belli ki aralardan kesip birbirlerine bağlıyorlar konuları. e bu arada değişen hiç bir şey olmayacak mı sanıyorsun?

iyi dizidir. çok iyidir. ayrıca bin sayfalık kitapları hikayesini bildiğin halde oturup baştan okumak bana biraz vakit kaybı gibi geliyor.

onun yerine okunacak bir çok kitap var.
  • no kitap spoyliri no dizi spoyliri bu yalnizca sitem!!!!

selamlar, buraya geliş amacım hıyar bi trollun kitaptan sipoylır vermesini engellemek! geçen sefer sağolsun ovıncan'ın sipoylırına denk geldim elemanı tanıdığım için çok da küfür edemedim, ama eğer de içinizden birisi koca koca harflerle sipoylır verirse ana bacı karıştırırım sonra demedi demeyin bana!

2.sezon finalinde bence arya reyiz damgasını vursun öyle bitsin bu sezon! diyeceğim şimdilik budur, ejderhalar sizinle olsun!
  • bugün itibariyle 3.sezon için aramızdan ayrılacak, ve bizleri takribi bir on ay daha bekletecek şükela dizi.
hesabın var mı? giriş yap