• çok denedim dostlar. ne özel hayatımda ne iş yaşantımda bu mutluluğa eremedim. eğer doğuştan gelen bir özellikse bu gamsızlık, benim ne suçum vardı lan? amaaan siktir et deyipte bir çok işi kendimin hallettiğini gördüm. var mıdır bunun çaresi? yoksa böyle mi geçecek ömür?
    kitap okumakla geçer mi acaba?
  • hasiktir diyebilmek.

önemli bir düşünürün de dediği gibi; "...işte hepsine birden 'hasiktir' demenin bir şeyi var yani 'hasiktir' lafı önemli bir laf. bunu dediğin anda zaten iş biter."

kaynak: https://www.youtube.com/watch?v=x3_adurxybi
  • akrabalardan uzaklaşmak.
  • bunun nasıl olabileceğini ben de öğrenmek istiyorum.
  • acıların artık etki etmemesi. acıya doymak. çok fazla mutsuz olmak. ne yaparsan yap hiç bir şeyin değişmemesi. sonradan da olunuyor merak etme.
  • olaylardan sonra "bana bişey olmasın da geri kalanının amını eşek siksin" diyebilmeyi öğrenmek.
  • (bkz: akasya durağı)
    (bkz: sinan)
    (bkz: hallederiz)
  • kendimden biliyorum hayatta tutku ile bağlandığım bir amacımın olmaması idi. ne zamanki bir bebeğim oldu gamsızlıkta bitti.en basitinden şu örneği vereyim, ev yansa en fazla cuzdanımı alıp, otele gidip mis gibi uyku çekecek olan ben, hırsız görsem görmezden gelecek olan ben ,gece her tıkırtı da yarasa gibi evi dinliyorum bir sıkıntı var mı diye . geleceğe dair umudun oldukça gamsız olamazsın bence .bu da o kadar kötü değil yönetmesini bilirsen.
  • çok bilmek. çok araştırmak. mantıklı ve zeki olmak. bunları yaparsanız bazı şeyleri kafanıza takmanın gereksiz ve bazı şeyleri ise ne yaparsanız yapın değiştiremediğinizi anlayacaksınız. insanlar sizi gamsız sanacak ama siz mantıklı olacaksınız.
  • hayat tarafından evire çevire sikilmek, evet tarafından.
hesabın var mı? giriş yap