• bu sene ilk başvuruların 31 ekim'de son bulacağı üç günlük eğitim etkinliği. detaylar ve cample ilgili aklınıza takılanlar için yardımcı olabilirim.
  • video mülakatını yapmayı unuttuğum, süremin dolmasına bir kaç dakika kala 30 snlik dandik cevaplar vererek kabul edilme şansımı yok ettiğim etkinlik. bravo bana.
  • yeteneğinizi boşa harcamayın
  • video mülakatına çağırıldığım sey. abi bunları görünce yeminle korkuyorum lan. video mülakatı demek binlerce mezun işsiz var demektir. hayır oraya gidip barış manço'nun sabah programındaki gibi şarkı bitince sandalyeye oturmalı etkinlikler olacağına eminim zaten.

tahmin ettiğim video mülakat soruları şunlar:

-neden talent camp?
    - bankacılık hakkında neler biliyorsun- düşünüyorsun vs?
    - tecrübelerin neler?
    - kendinden bahset ?

bende şöyle diyorum size.
    bu arada şaka bu yana bu konuda tecrübe yaşamış arkadaşlar yeşillendirebilirse iyi olur.
  • video mülakat sorularının aşağıdaki gibi olduğu garanti bankası eğitim programıdır.

-talent camp'e neden başvuruyorsun?
    -takım olarak çalışırken karşılaştığın bir güçlüğün altından nasıl kalkabildin?
    -içinden çıkılması güç bir durumda kendini ifade edip, derdini anlatmak gerektiğinde bunu nasıl başardın?

soruların hepsi ingiliççe, mot-à-mot çevirememişimdir büyük ihtimalle, ama sorduğu şey buydu.
    genç kampçıların fav'larını bekliyorum öhm.
  • (bkz: #58605888)
  • bir hafta sonu kadar sürede bu kadar çok şey öğrenilebilir mi, bu kadar efor sarf edilebilir mi, bu kadar güzel insanla tanışılabilinir mi diye sorular sormamı sağlayan garanti bankası etkinliği
  • kasım ayında yaptığım başvurunun olumlu değerlendirilmesi üzerine genel yetenek, ingilizce video kayıt ve birebir online görüşme gerçekleştirerek umutlarımın tükendiği bir gün aldığım telefonla nisan ayında yapılanına katıldığım etkinlik.

yaklaşık 40 tane en az bir konuda yaşıtlarından farklılığı olan öğrenci katılmıştı bu organizasyona. klasik iktisat, işletme, endüstri mühendis olmaktan ziyade yüksek yabancı dil notu, yurtdışı stajı, yurtiçinde aşırı popüler bir staj, çok yüksek not ortalaması ve sosyallik, çift anadal vb. farklılık yaratan özelliklere sahip değilseniz katılmanızın zor olduğu bir organizasyondur. bu organizasyondan sonraki gün ikcılarla yapılan görüşmede garantiye dair hoşunuza giden 3 birimi nedenleriyle birlikte söylemenizi isterler ve işe alım süreciniz başlar. ik ve ilgili birimlerin müdürleri(işe alınmanız durumundaki birinci amirleriniz) ile yapacağınız görüşme sonucunda ya teklif gelir ya da sonucunuz olumsuz değerlendirilip, en başta söylediğiniz 3 birimden diğerleriyle görüştürülürsünüz.
  • yakında ingilizce test sınavına gireceğim eğitim programıdır. bu testi geçersem sırada genel yetenek testi, kişilik envanteri ve video kayıt etapları olacakmış. daha önce genel yetenek testleri çözdüğüm için bu kısımda bir sürpriz beklemiyorum. video kayıt kısmında da yukarıda birisi 9 yıl öncenin sorularını paylaşmış, aynı ya da benzer gelir diye düşünüyorum. ancak bu programa katılmayı gerçekten istiyorum, o yüzden daha önce bu testlere girmiş kişiler bu entry'yi okurlarsa bana deneyimlerinden bahsetmelerini rica ediyorum

edit: kampa kabul aldım. kamp içeriği hakkında yeşillendirmek isteyen olursa dm'den yazabilir
hesabın var mı? giriş yap