şükela:  tümü | bugün
  • yaratıcı fikirler enstitüsünün anadolu mutfağını yeniden kimliklendirme projesi imiş. çıkış noktaları da 'höşmerim de cheesecake kadar 'cool' olur mu?' sorusu imiş. bir de bu sene ilki düzenlenen kaybolan lezzetler festivali
    var. takip edilesi, desteklenesi faaliyetler.
  • gençler, her şeyiniz iyi, hoş bunu baştan diyelim.. tadımlar yapıyosunuz, çağırıyosunuz gelip yiyoruz, şefler tatlı, ortam kolektif.. birinin evinde yetiştirdiği mayayla ekmek yapılıyor, fıccın'ın sahibi hanım döktürüyor falan...

ama hacılar size iki sorum var, sizi kim finanse ediyor? nihai amacınız ne? bu işin sonunda kitap mı çıkacak? yarışmalara mı katılacaksınız? söyleyin, bi yerlerde yazın ki bilelim, ona göre katkıda bulunalım. köftehor gibi yiyip içip kaçmayalım.
  • anadolu mutfağını yeniden kimliklendirirken turşu kapaklarını "unpickling" diye açıyorlar. yeni kimlik ingilizce olacak herhalde!
  • geçtiğimiz hafta sonu bu topluluğun düzenlemiş olduğu festivale katılma gafletinde(!) bulunduk.

bu kadar rezil bu kadar amaçsız bir festival ben daha hayatımda görmedim. o kadar bilet parası alıp içerde her şeyin ama her şeyin*parayla satılması hangi festival mantığına sığar ben akıl sır erdiremiyorum.

bir tane aşçı vardı önlüğünde kerevitolog yazıyodu ona da baya güldüm :)

seneye tekrar bir festival düzenlerlerse ve siz de buraya okursanız size demek istediğim tek bir şey var:

gitmeyin ve çevrenizde kim gitmeye çalışıyorsa ona mani olun.

edit: düzenlenen festivalin kendileriyle bir alakası olmadığına ilişkin instagramdan açıklama yapmışlar.

tık

doğru olanı böyle bir etkinlik yapılacağı açıklandığında açıklama yapmalarıydı. etkinlik geçtikten sonra yapılmış açıklamanın bizler için hiçbir faydası yok.