• gearbest'te bir sorun yaşayınca ilk yaptıkları paranın onda birini teklif etmek, ikinci aşama puan teklif etmek ve son aşama ödeme yapmayı kabul etmektir. çirkef gibi pazarlık ederler. aliexpress ile farkı ise, gearbest hepsiburada (5 yıl önceki hali) ise aliexpress gittigidiyor'dur. o yüzden gearbest aliexpress'den biraz daha pahalıdır ama yarı kurumsal ve güvenilirdir.

gearbest'te bir ürünü aliexpress'den daha pahalıya alırsınız ama başlığında orijinal yazıyorsa o ürün orijinaldir. ayrıca çoğu kişi bilmez, gearbest 100 dolara kadar ürünlerin gümrük vergisinin tamamını, 100 dolar üstündekilerin ise yarısını ödemeyi taahhüt eder. bu bile aradaki fiyat farkını kapatabilecek bir özellik.

aliexpress'de ise satıcının insafına kalırsınız. siparişi beğenmezse yollamaz, dispute açarsınız, uğraşırsınız. ya da sahte bir takip koduyla yollar, 60 gün beklersiniz paranızı almak için. ya da 1 ay beklediğiniz ürünün orijinal olmadığını paketi açınca anlarsınız, ispat edene kadar göbeğiniz çatlar.

ama...

sağlam satıcıları bulabilirseniz aliexpress tadından yenmez. facebook'da bu konuda gruplar var, güvenilir satıcılar listeleniyor hatta ingilizce bilmeyenler için paket mail şablonları bile var. aramaya inanın.

nihayetinde, her ikisinin de artı ve eksileri var. alışveriş yapıp yapmamak sizin risk algınıza bağlı.
  • ems express seçeneğiyle 3d printer aldım. acaba faturayı düşük gösterebilirler mi gümrük vergisini az ödemek için? mesaj falan atmam lazım mı? burdan daha önce 200-300 dolar üzeri alışveriş yapmış arkadaşlar yeşillendirirse sevinirim.
  • diğer çin menşeili sitelere göre avantajlı bir alışveriş sitesi. öncelikle türkiye'ye özel ödeme sistemleri ve kargo tipler var. türkiye için hızlı kargo seçerseniz (hollanda, singapur vs. harici) 7 günde ürününüz elinize ulaşabiliyor. ayrıca türklere özel indirim kuponları veriliyor bu sayede ilgilendiğiniz ürünü diğer sitelerden daha ucuza alabiliyorsunuz. ara ara puan toplama kampanyaları oluyor, bunları değerlendirdiğinizde de sonraki alışverişlerinizde indirim olarak kullanabileceğiniz puanları toplamış oluyorsunuz.

severek kullanıyoruz.
  • güvenilir ve hızlı site.

donanımhaber'de bazı ürünler için kodlar veriyorlar, çok uygun oluyor fiyatlar.

tavsiye ederim.
  • turkey priority mail ile 4 günde ürün teslim aldım. mng kargo getirdi..
  • donanımhaberde dağıttıkları kodların hiçbir işe yaramadığı site. 10 birime sattıkları ürün donanımhaberdeki kodla 5-6 birime düşüyor. aynı ürün aliexpresste 4 birim zaten.

birde gümrük vergisini ödüyoruz diye hava atmışlar. senden gümrük dahil 100 birime aldığım ürün aliexpresste 50 birim+20 gümrük birimi şeklinde zaten.
  • müşteri hizmetleri tırt olan site. bir ticket açıyorsun 24 saat sonra cevap veriyorlar. uzak durmak en iyisi.
  • ticket açarken aradaki saat farkına dikkat etmenin elzem olduğu site. türkiye'de saat öğlen 2'de çin'de saat akşam 7 oluyor. adamlar dükkanı kapatmış, evde pirinç lapası yiyorlar o saatte. daha heyecanlı hayatları olanlar bukkake alemine akmış oluyor. gerçi bukkake japon adeti ama kültürler karıştı artık, adanalı da swinger yapıyor.
    o yorgunlukla sabah 8de masaya oturup bir saat çay içip gazete okusalar burada gece 2 olur. size cevap yazarlar, siz sabah 9da uyanıp okuduğunuzda ulan illa ki 24 saat bekliyor sarı götlü tembeller dersiniz.

o esnada hepsiburadaya 1 hafta önce yazmış olduğunuz şikayet mailine copy paste bir cevap gelir, müşteri memnuniyetiniz tavan yapar.
  • ayın 25'ine kadar çok çok iyi indirimler ile ürün satan çin menşeili online alışveriş sitesi.
    meizu ep 51 şu an en uygun 145 liraya alınabilirken 78 liraya az önce satın aldım. umarım ürün incelemelerdeki gibi çıkar ve sıkıntısız şekilde elime ulaşır.
    bilgilendirmeyi bir görev bildim.
  • acikcasi eksi sozluk'te hakkinda yazilan olumsuz yorumlari okuyunca hayli sasirdigim, cinli bir alisveris sitesi... polonya'da yasayan birisi olarak, son 1 yildir aktrif bir sekilde kullaniyorum. cep telefonu, kulaklik, ev esyalari, dekoratif esyalar, kiz arkadasim icin makyaj malzemeleri gibi pek cok esya aldim ve her birisi sorunsuz bir sekilde elime gecti. ne teslimatin kendisinde, ne fiyatlarda, ne de teslimat suresinde bir sikinti yasamadim. yukarida bir arkadas bahsetmis ama ben de bir kere daha soyleyeyim; olumsuz yorumlarin ve yasanan sikintilarin nedeni turkiye'deki gumruk kurallari sanirim... bir sey almadan once kullanici sozlesmesini okumakta ve turkiye'deki gumruk kurallarina bir goz atmakta fayda var sanirim. ben son derece memnunun kendilerinden.
hesabın var mı? giriş yap