şükela:  tümü | bugün
  • sakarya'da yks sınavına girmek için yanlış okula gelen ve asıl girmesi okula zamanında yetişemeyecek olan öğrencinin ağladığını gören polis ekibi, öğrenciyi polis aracına bindiriyor ve siren çala çala öğrenciyi sınava gireceği okula yetiştiriyor.

işte türk polisinden görmek istediğimiz davranışlar.

helal olsun, rabbim ayağınıza taş değdirmesin...

edit: sakarya'dan bir başka görüntü, yanlış okula giden bir başka öğrenci motosikletli polis tarafından sınava yetiştiriliyor.

öğrencilerin sorumsuzluğuna diyecek yok. ama polislerin davranışı alkışlanacak hareket.
  • gireceği okulu bilmeyen, bu konuyla hiç ilgilenmeyen bir adet kendini bilmez yüzünden devlet kaynaklarının boşa kullanılması durumudur. polislere sirenleri gereksiz yere açtıkları için işlem bile yapılabilir. polis kimseyi bir yere yetiştirmek zorunda değildir kimse kusura bakmasın. 2019 yılındayız amk 2019 ! her tarafımız gps her tarafımız navigasyon. öğrenci kardeşimiz zahmet edecek, sosyal medyadan kafasını kaldıracak, bir gün önceden gidecek okulunu bulacak yerini öğrenecek.
    otuzbir yaşındayım. milyon tane sınava girdim bu yaşıma kadar. asla sınav yerini bulamamazlık yapmadım. asla hiç bir sınava geç kalmadım. ki rahat bir insanımdır yanlış anlaşılmasın.
    oldu o zaman. her geç kalan öğrenciyi, her sorumsuz öğrenciyi polisler itfaiyeler sağa sola siren açarak yetiştirsin.
  • amma boş yapmışsın be arkadaş...!

devlet kaynakları boşa harcanmasın falan.
    varsın devlet kaynakları bu işlere harcansın.

telefonda navigasyon var falan yazmış birde.
    belki çocukta eski tip telefon var, belki çocuğun telefonunda navigasyonu açacak interneti yok? nereden biliyorsun?

bugün benim oğlum da sınava girdi, biz ailecek götürdük.
    ama misal sınav çıkışında bir çocuk geldi "ailemi arayabilir miyim" dedi.

yani çocuğun telefonunda kontör yok, dakika yok, belki sınava telefon alınmadığı için telefonu yok yanında.
    insanların durumunu nereden bilebilirsiniz ki?

evet öğrenci sorumsuz belki, zaten herkes öğrenciyi de eleştirmiş. ama polisimizin yaptığı hareket alkışlanacak bir insanlık değil mi?

varsın devletin kaynakları böyle işler için harcansın.
    hırsızlıklara, yolsuzluklara tepki gösterin, boş yapmayın...

hala devlet kaynakları diyenlere edit:
    ben bu ülkede 20 yıldır vergi mükellefiyim, şirket sahibiyim, şu an 23 personele istihdam sağlıyorum.
    bunca yıldır vergi ödüyorum ve şayet benim ödediğim vergilerden dolayı kullanılan bu devlet kaynağında hakkım varsa sonuna kadar helal olsun.
    tekrar ediyorum, hırsızlıkları, yolsuzlukları, talanı, yağmayı, peşkeşleri eleştirin, şu naif ve insancıl davranışı değil.
  • devlet kaynaklarının boşa kullanılması mı?
    şimdi mi aklınıza geldi lan devlet kaynakları? sanki aynı anda banka soygunu vardı da polis işi gücü bırakıp öğrenciyi götürmüş.
    öğrencilerin 4 senesini 2 saate sığdırmaya çalışırsan her türlü aksiliğin çıkması olası. devlet kaynaklarının bu sistemi niye değiştirmediğini eleştirin önce.
  • acıtasyon yapmışsın aferin. interneti yoksa, kontörü yoksa gerekirse 2 saat önceden gidecek okulunu bulacak bekleyecek kapısının önünde. biz de öğrenci olduk. hayatımın en önemli sınavlarına girdiğim zamanlarda akıllı telefonu bırak renkli ekranlı telefon yoktu amk.
    gene de hiç bir sınava geç kalmadım. sınav günü trafik olacağını tahmin ederek 2 saat 3 saat önceden yola çıktım.
    bak acıtasyonun kralını yapayım sana o zaman ben de. özellikle doğuda köyünden çıkıp şehir merkezine sınava gelen öğrenciler neden geç kalmıyor arkadaş? anlatsana bana bi?
    sorumluluk bilinci yetişmeyen bir birey gerekirse cezasını çekecek, bir sene daha bekleyecek. bir musibet bin nasihattan iyidir diye boşuna demiyorlar.
  • polis değildir. adam gibi adamdır. insiyatif almıştır. aylıktan kesme cezası verileceğini bilsem bile ben de olsam çocuğun 1 yılını kurtarmayı tercih ederdim.
  • polisin "insanlık" yaptığı davranıştır.

ulan bir şeyi de beğenin arkadaş. kendi hatası da olsa, büyük ihtimalle bir senesi heba olacak çocuğu, zorunluluğu olmamasına rağmen sınavına yetiştiren adamı bile eleştiriyorsunuz.

doğru yapılan bir şeyi eleştirirseniz, yanlışı eleştirdiğinde inandırıcılığınızı kaybedersiniz.
  • hassasiyeti ile diğer polislere örnek olması gereken polistir.
    arkadaşlar polislerle ilgili görüşlerim herkesinkinden farksız lakin askere gidenler aynı üniformayı giyen kaç milyon tane farklı yaşam formu olduğunu bilir.
    polisin bu yönüne ağırlık verdiği güzel günleri görmek dileğiyle, her şey daha güzel olacak.
  • devlet kaynakları halk için kullanılmayacak da ne olacak acaba?
    çok iyi olmuş çok da güzel olmuş tamam mı.
  • şu olaydan bile keyif alamamak, çocuklara öfkelenmek hemen polislere aferim demesinler diye polisin hatalı olduğu bir haber linki. sizden hiçbir bok olmaz, ülkenin eğitimli eğitimsiz her kesimi lümpenleşti neyi eleştireceğini neyi savunacağını bile kestiremiyor.

sınava yetişme işine gelince; sınavdan 1 hafta önce annem babam boşandı tabi olaylar da cabası, ben dahil herkesin kafası trilyon olduğu için götürecek de ilgilenecek de kimse yoktu, o zamanlar yukarda arkadaşın dediği gibi ultron çağında olmadığımızdan, hala insanca sıkıntılar, sorunlar devam ettiği için kendimi gpsle ışınlayamadım, otostopla sınava yetişmiştim.