• monitor isiginda sabahlayanlarin yorgun gozlerini dusunerek peydahladigim sozluk temasidir. bu isteki acemiligim nedeniyle halihazirdaki surumu cogunlugun tercihi ie ile firefox ve opera arasinda farkliliklar gostermektedir. temel olarak f11 tusu ile tam ekran kullanimi potansiyeli gozetilmistir.
  • sözlükte yıllardır kullandığım theme. renklerinin koyu tonlarda olması bütün gün bilgisayar başında olan insanlar için çok iyi, arka plan ve yazı renkleri arasında fazla contrast olmamasına ragmen yazılar oldukça okunaklı görünüyor, çok güzel ayarlanmış. teşekkürler çarşamba.
  • sözlükle ilgili bütün algıları değiştirebilen bir tema. yazar olduğumdan beri kullanıyorum. bana en çok huzur duygusunu hissettirdiği için kullanıyorum sanırım. insana yorgun iş gününden sonra meyhaneye uğrayıp, dönüşte de çakırkeyf bir şekilde varoştaki evine dönen adamın, gece vakti yaşadığı dinginliği hissettiriyor. o tatlı uyku halini. o kulagın içinde, uddan kalan ses gümbürtüsünü. heyecandan uzak belki ama, sığınacak bir liman hissi yaratıyor. bir tema nelere kâdirmiş be heyhat!
  • gece goru$u'nun olayı, koyu arkaplan üzerine açık font sunmasıdır. bu sayede göz yormaz, sağlığa faydalıdır, kemikleri güçlendirir, dişleri kuvvetlendirir, ayrıyetten aganigi naganigi.

bu temayı sevenlere, "keşke google, skyle, facebook, vs. de koyu renkli tema seçeneği sunsaydı" diye iç geçirenlere, gözleri yorulan cefakar bilgisayar kullanıcılarına dev hizmet!

benzer bir etki yaşamak isteyen windows 7 kullanıcıları için:

- windows logo+`+`'ya basılır (numpad'deki artı tuşu). bu büyüteçi etkinleştirir.
    - görüntü normale dönene kadar windows logo+`-`'ye basılır (numpad'deki eksi tuşu).
    - ctrl+alt+i'ye basılır. görsel bir orgazm yaşanır. sıkıcı normal hayata dönmek için tekrar aynı kombinasyon kullanılır.
  • en popüler sözlük temaları istatistiğinde onuncu sırada yer alan, kullanışlı bir arayüzü olan ve turuncu, beyaz ve gri renklerin kombinasyonuyla oluşmuş göz yormayan hoş bir tema
  • kesinlikle bağımlılık yapan, bir kere alışınca defalarca başka tema denemesi yapmanıza rağmen dönüp dolaşıp geri geleceğiniz mükemmel temadır. kürkçü dükkanıdır. neredeyse her ay yaklaşık 2-3 gün başka temalara geçiyorum, "alışayım bakalım belki olur." diyorum. ı-ıh. olmuyor. bağımlılık yaptı gece goru$u. göz dostu biricik sözlük temasıdır, kürkçü dükkanıdır yani. değeri biline.*
  • mesaj isigi ile arka plan renginin hayran olunasi bir uyum yakaladigi tema.

(bkz: seviyorum ulan)
  • "carsamba" imalati, siyahli-kirmizili sade bir theme.
    bilgisayarimin ayarinda* bir bozukluk yoksa, entry yazilan kutucuktaki yazi boyutu devasa ebatlarda. sanirim theme'in adi bu nedenle "gece gorusu".
  • sözlük yarasalarının mutlaka kullanması gereken pek şukela bir theme.
  • kendisini başka temalarla aldattığım 20 saniyelik süreçte burnumda tüten tema olmuştur. hemen koşarak kürkçü dükkanıma geri döndüm. şukela bir başyapıttır.
hesabın var mı? giriş yap