ludvigboltzmann

  • azimli
  • mangal yürekli rişar (515)
  • 1191
  • 1
  • 0
  • 0
  • 2 hafta önce

fazıl say

dünya çapında, türklerden daha çok türk olmayanların dinlediği bir türk.

saat olmuş 3 buçuk, bana bunu yazdırıyorsunuz. kendisini yerenlerin de, övenlerin de, eserlerini hakkıyla dinlediğine inanmıyorum. arkadaş, bak gerçekten "bu adam şunu söyledi haklı", "şunu dedi haksız" demiyorum. şu yazdıklarımın şu başlıkta konuşulanlarla zerre alakası yok emin ol. "şunu dedi saçmaladı", "bunu dedi çok iyi dedi" diyeceğinize sabahtan akşama kadar, gidin bir müzik markete, alın birkaç albümünü, bir oturun dinleyin bakalım neymiş bu adam, ne çalıyormuş, ne yapıyormuş.

yıllardır vır vır vır, fazıl say aşağı fazıl say yukarı konuşup duruluyor, acaba konuşanların ne kadarı bu adamın ne yaptığını biliyor gerçekten merak ediyorum. türk kafası işte, hala. evet bu adam arada konuşuyor dengesiz dengesiz, çünkü insan, homo sapiens. hata yapmak gibi bir özelliği de var takdir edersen. sen yıllardır memleketinde yapılan katliamları, baskıyı, şiddeti, darbeleri, yolsuzluğu, insanlık adına kötü leke bırakan ne varsa konuşma, sus, sonra gel dünyaca ünlü bir müzisyenin senin konuşamadığın şeyler üzerine, doğru veya yanlış iki çift laf etti diye konuş dur. sataş dur. neymiş efendim, "memleketin müzik kültürüne hakaret ediyormuş muş". allah allah. çok büyük hakaret, abooo hemen asıp keselim. senin fevkalade başbakanın aynı topraklarda yüzyıllardır yaşadığın bir kültüre hepten kültürsüz, ahlaksız, dinsiz dediğinde; maraş'ta, sivas'ta onlarcası, yüzlercesi katledilirken neredeydin lan?

bu adam müzisyen arkadaşım. dinleyeceksin. bu yapılan yüzünden bizden çok alman dinliyor bu adamı, fransız dinliyor, japon dinliyor, ingiliz dinliyor. yıllardır aynı terane. iki dakika ne söylediğine bakmadan ne çaldığını dinle bir. babanın dedenin hayrına bir dinle şunu bak bir neciymiş, sonra konuş.

ama nerde, türk kafası. türk'e fazla fazıl say gibisi. gitsin de kurtulun. nazım hikmet de, yılmaz güney de, ahmet kaya da ve onun gibi onlarca sanat insanı da fazlaydı zaten bu memlekete. gece gece konuşturdunuz beni amk spor gazetesi.

devamını okuyayım »