• genelde saat 12 civarinda baslanan ve etraflarda kimse olmadigi icin "la olm kosana bah lan" ya da "berabercene gosalim ehehe" seklindeki tacizlerin yasanmadigi ancak saatin ilerlemis olmasi nedeniyle kimi zaman kosunun hizinin artirildigi spor aktivitesi.
  • havanin daha soguk ve temiz olmasi nedeniyle tercih nedeni olabilecek aktivite. arkadaslar veya aile arasinda garip diyologlarin gecmesinin sebebi de olabilir;
    - baba ben kosucam...
    - oha, deli mi zikti?
    - yok ya, canim istedi...
    - git gotu kaptir gel bakam.
    - 3.5... 3.5...
  • buz gibi soğuk gecelerde, kuytulara saklanmış ısınmaya çalışan kedilerin "allah akıl fikir versin" bakışları arasında koşmaktır.

hayvan bile bizden akıllı aq.
  • köpek?
  • koşan hayvanlara bakarsanız hepsinin omurgası yere paralel olduğunu göreceksiniz. insanın vücudu ise yere dik konuda hareket eder. yere dik konumda hareket edip uzun süre koşan hangi canlı gördünüz doğada? kısa süreli şiddetli deparlar insan fizyolojisine, anatomisine uygundur ancak uzun süreli koşular vücudu yere dik olan canlılarda sıkıntı yaratabilir...
  • bir haftadır deneyimliyorum bunu sokakta. gittikçe bağımlısı oluyorum. tek tük insan görüyorum, onlar da sallamıyolar zaten. havanın soğumasıyla nefes alıp vermek daha kolay. sadece koşu bittikten sonra direkt merdiven çıktığım için koşu sonrası rahatlamasını tam yaşamadım. tavsiye eder miyim? bilmiyorum, belki tekrar yazarım veya editlerim.
  • sokak köpeklerinden gerçekleştirilmesi zor olan spor.
  • çok güzeldir ama türkiye şartlarında zordur
  • sabah güneşin doğduğu saatlerde koşmakla yarışır. ikisinin de yeri ayrı. özetle koşmak candır, gerisi heyecandır kardeşlerim.
  • yarın izinli olmam sebebi ile yapacağım, hiç durmadan kaç km ise koşacağımı bilmiyorum sınırlar zorlanacak
hesabın var mı? giriş yap