• hakkinda yalnizca emsal kalfa adındaki karakteri hatırladığım, sessiz film oyunlarının güzide sorularından olan pek eski bir türk dizisi.
  • musfik kenter, rutkay aziz, nurseli idiz, ege aydan gibi tiyatro oyuncularinin rol aldigi, turk dizileri henuz rating kavgalarina kurban edilmiyorken cekilmis dizi film. oldukca iyi kurgulanmis bi yapisi vardi, rahatsizlik verecek derecede huzursuz eden ama konusunun surukleyiciligi ile izleyici toplamıs yapimdi. belki de 80 sonrasi turkiye'nin aydin kesmini en iyi yansitan dizidir kendileri..
  • hala ne zaman verilse hevesle başına oturup izlediğim dizi, canavar bi kadroya ve karanlık bi havaya sahiptir, çekilmiş en başarılı türk dizilerinden biridir kanımca.
  • (bkz: mehmet gunsur)
  • bu dizide yillar sonra paris'ten oyunculuga donen filiz akin'in basrol oynadigini belirtmek isterim.
  • trt'nin drama kuşaklarının en okkalılarından biri. üstelik yeni zamanlı bir kurgusu vardı. asırlar öncesinden alınma edebi metinler söz konusu değildi dizide. bizimkiler dizisinde, ayla hanımın aşık olduğu adam* bence bu filmde hatırlanabilecek en önemli husus. (çünkü ben bir tek o adamı hatırlıyorum. sesi itibarı ile)
  • yanılmıyorsam senaryosu atilla ilhan'a ait idi.
  • bahsi gecen dizideki mimozalar fìliz akin ve rutkay aziz'in dugunlerindeki gelin buketinde veya sapkasinda yer almakta, ve hayalleri saniyorum temsil etmekteydi..
  • ailedeki, baharın ilk mimozalarını anne ile babanın birbirine armağan etmesi geleneğinin, bir çaputlu şeytan tarafından babanın aklı çelinmek suretiyle sekteye uğratılması nedeniyle, o felaket yılındaki mimozaların adının "geçmiş* bahar mimozaları" olarak yeniden düzenlendiği gibi bir şey hatırlıyorum hayal meyal. hatta sanki o fettan kızın adı da mı bahar'dı ne...sanki, "bahar geldi, bizim mimoza geleneği geçti" falan gibi; atilla ilhan'ın öyle geniş zamana yayılı uzun soluklu söz oyunları peck meşhurdur hani; şu esas kadının adı beyza bulut olup, çengelköy'lü bir grup eski arkadaşın başından geçenleri anlatan -adı geceli bir şeydi sanki- ve trt dizisi olan senaryosunda da vardı öyle şeyler.
  • http://www.birzamanlar.net/ sayfasinin mucidi ve turk pop musikisi asigi hakan eren'in radyo d'de hazirladigi nefis radyo programi..

kendilerinin bile kendilerini unuttugu sanatcilari bulup cikarmada sn. eren'in ustune yok..
hesabın var mı? giriş yap