şükela:  tümü | bugün
  • hani demezler de, ola ki dediler, sınırı geçecek vizemiz yok lan ne acı.
  • vize yasağı eşit değildir sınır yasağı. halihazırda var olanlar çatır çatır gidiyorlar delirdiniz mi???

gerzekçe bir tespit. ülkenin yarısından fazlasının 10 senelik usa vizesi var ve sınır yasağı yok, yeni başvurular askıya alındı. minik troller. beslenmek mi istediniz? (zorunlu kalınan 3. edit. ülkenin yarısı diyerek mübalağa ettim, açıklamak zorunda kaldım. melâli anlamayan mübalağayı görmezden gelen nesle aşina değiliz. )

edit 1: diplomatlara da ( beşinci edit: vizesi hali hazırda varsa ya da en yakındaki bakü, tiflis, atina ya da başka bir ülkenin usa elciliginden çatır çatır vizesini alırsa ki veriyorlar) bir yasak uygulanmıyor. üst düzey guvenlik mensuplarına da. diplomatik pasaport? sen bunu hiç duymamak?
  • doğru tespit.
    vize yasağı diplomatik pasaportlara da geçerlidir.
    azıcık elçiliğin yaptığı açıklamayı okusak, hatta genel olarak *okusak*, ülke 20 sene ilerleyecek.
  • hayır işin daha da kötüsü var. misilleme olarak biz de onların vize başvurularını askıya aldık sanırım. feto yarın çıkıp ''tamam ulan sizin gelmenize gerek yok, ben zaten yolu biliyorum'' dese işte o zaman seyret eğlenceyi.

gelen mesajlar üzerine edit: ironiden anlamayan neslin amk.
  • soyundum gelin alın

serbest çağrışım işte naparsın.
  • ust entride bahedilen nasil bir ulkeymis lan oyle? ulkeye bak, yarisindan fazlasinin 10 yillik amerikan vizesi varmis. ulkenin yarisindan fazlasi fakirlik sinirinda yasiyor, bircogu aclik siniri altinda pasama gore ulkenin yarisindan fazlasinin amerikan vizesi varmis. adeta bir cennet.

simdi "mecazi" soyledim olur tabi.

su icler acisi durumda bile "aslinda oyle degil soyle" diye aciklamaya calisanlar oldugu surece cok sikinti yasariz biz.

bir tespit. ne yazik.
  • "paket yapıp yollayın" dersin ne olacak.
  • ben alır gelirim lan sıkıntı yok. kapı gibi 10 yıllık vizem var.

daha vize başvurusunun durdurulması ile ülkeye giriş yapılmasını ayıramayan adamlar var bu ülkede.

ha adam gelmeye kalkarsa seyreyle yazmış bir diğer süper zeka. lan adamda türk pasaportu var vize mi soracaklar fetö ye.

sayenizde kendimi einstein gibi hissediyorum tenk yu.
  • sözlük formatından selam
    biri birine biri diğerine cevap vermiş güzel olmuş. konuyu saçmaya devam edelim. ustaları gülen vatandaşlıktan çıkartıldı . sırf rahat etsin diye. tişikkirlir sipirmin
    sözlük formatından selam

tanım: bittabi komik günler yaşıyoruz. esprili bir başlık olmuş evde denemeyin