şükela:  tümü | bugün
 • türk dizi sektörünü adeta zehirleyen format. zaten ahım şahım bir dizi dünyamız yok bir de bunlar türemeye başlayınca iyice çekilmez oldu.
  hoş, arz talep meselesi değil mi? kitle belli.
  başlık dandik oldu.
 • allah onların belasını versin bu tarz dizileri yapan yazan oynayan herkes vatandaşlıktan çıkarılmalı, çok saçma bir insanın hatta insan topluluğunun böyle bir ürün çıkarması.
 • en çok genç iş adamlarına yarayan format. bu dizilerden gaza gelen bayan çalışanlarını tarla gibi sürüyorlar.

  (bkz: bir arkadaşım ekolü)
 • gerçekleri yansıttığı için yadırganmaması gereken durumdur.
  bütün bir ülke güzel kızları işe alırım diye iş adamı olmak istiyor.
  iş görüşmelerinde seyahat engeli tabiri sevişmeye açık mısın anlamında kullanılıyor.
  konfeksiyonda kız çalıştırmak isteyen amcalar ülkedeki tekstil sektörünü şahlandırdı.
 • alayının senaryosu güney koreden araktır bir de. yok yalancı aşkmış yok kiralık aşkmış yok sikik sokuk aşkmış. karakterler bile birbirinin kopyası amk
 • olur da erken sevgili olurlarsa karakterler ve dizi tutarsa, hemen ayrılık sonrasında kıskançlık vs. vs . ile 654 bölüm daha devam edebilen dizi türü.
 • adamlar izleyici kitlesinin kalitesine göre dizi çekiyor, çok görmemek lazım.

  aynı senaryonun yandan yemiş halini belki 473829 defa farklı isimle çektiler, hala çekiyorlar. demek ki izleyen var.

  konsept belli doğulu aşiret dizisi, maço tavırlı zengin ağa oğlu, bu zırtoya dibi düşen birkaç tane kadın. diğeri ise ege veya karadeniz şiveli diziler çekmek. ocak’lardan ırak azalarak bitseniz keşke.
 • (bkz: dolunay) ve (bkz: kiralık aşk) gibi saçma diziler çok izlenince bundan sonra ekranda çok görülecekler dizilerdir .
  artık eskisi gibi aile dizisi,sit com yada düzgün birşeyler anlatan diziler çekilmiyor.
  nerede varsa intikam ,dayak bütün dizilerde tek konu.
  hal böyle olunca kimse izleyecek düzgün birşey bulamıyor.millet izledikçe yenisi yapılıyor.
 • genelde yaz gelir gelmez fox’ta başlar bu diziler. esas oğlan kendini beğenmiş zengin bir züppedir başlarda, ama kızımız zamanla kibirli genç iş adamını yola getirmeyi başarır. esas kız ve esas oğlan birbirlerine en başta gıcık olsalar da kader onları hep bir araya getirir. sonra yavaş yavaş nefret aşka dönüşür. birbirlerini kıskanıp dururlar. oğlanı kapmaya çalışan içten pazarlıklı bir tip vardır, yine aynı şekilde kafayı kıza takmış biri daha mutlaka çıkar. sürekli yanlış anlaşılmalar olur, iki üç kez ayrılırlar, ama aşklarının büyüklüğü onları en sonunda bir şekilde bir araya getirir.

  kızın ailesi genelde zengin koca meraklısıdır nedense. aşıklarımız olur da evlenmeden sevişirlerse kızımız hemen hamile kalır. çünkü nedense türk dizilerinde korunarak birlikte olmayı başarabilen birileri yoktur. o yüzden hamile kalmayanlar genelde kısırdır. bazen de hamilelik işi evlendikten sonra bırakılır, ama dizi bitmeden mutlaka en az bir kez doğurması şarttır esas kızın. çünkü ancak o zaman tamamlanır mutluluk çemberi: zengin biriyle evli ve çocuklu.

  işte yalnızca haftalık bölüm fragmanlarından bile rahatlıkla takip edebileceğiniz leş gibi bir yaz dizisi daha.
 • gerçek dünyada kürtajla sonuçlanıyor.