• tam da bu kızım ben. her haltı yedim evlenmeden önce. yaş 30'da evlendim. eşim de her haltı yemiş evlenmeden önce. şimdi güçlerimizi birleştirdik ve her haltı beraber yiyoruz. örnek bir aileyiz bence.
  • gençken her haltı yeyip 30 unda evlenmek isteyen bir erkek olarak taliplisi olduğum kız
  • (bkz: #106125669)

ne güzel ya aldatmayı paraşütle atlamak, kamp yapmak gibi şeylerle beraber anlatıp sıradanlaştırmak.

aklı başında olan hiçbir bireyin böyle insanlara birlikte olmaması gerektiğini düşünüyorum.

edit:yazar trollmuş, uyaran yazarlara teşekkür ederim.
  • huuuuv, yine kız. yine o hamdullah'ın çocuklarının anası olmak için yanıp tutuşan kız. yine manşet olmuş hamdullah kafası yıl: 9 sayı: 1300, günlerden cuma itibariyle.

bak hamdi, bu kafayı hangi oğluşum da oğluşum, değerli çüklüm, dünyaya hakim olacak spermin sahibi, yaşlılığımda bana bakacak gelin garantisi aman da aman gazlamalarıyla kaç yılda edindin, bu erkek olmanın dayanılmaz hafifliği nirvanasına nasıl ulaştın bilmiyorum ama o göster amcana pipini apartmanı, daire: sen erkeksinden biraz çıkıp beynini dış dünyaya uzatsan göreceksin ki kazın ayağı hiç öyle değil be güzelim.

hani zannediyorsun ya 30 yaşına kadar her haltı yemek isteyen kız senin top havuzu kadar sınırlı algındaki tek halt olarak döne döne 7 düvele vermek istiyor, 30 yaşına kadar bekar durmanın tek geçer sebebi sınırsız partner özgürlüğüdür asıl niyet sınır tanımaz bir kaşarlıktır falanfilanfalanfilan, beynine silikon yaptırıp az biraz düşün, belki toprak ekip biçmek istiyor, belki kitap yazmak istiyor, belki deli para kazanmayı aklına koymuş, belki sadece devrilip uyumak istiyor, senin ağaç kovuğu kadar kapasiteli zihninde seks seks seksten başka bir şekilde vuku bulamayan her halt belki sadece yan gelip yatma, çiçeklere su verme aktivitesi filan?

ya da gece kalkıp ağlayan çocuğa bakmama özgürlüğü, kendini buna hazır hissedene kadar doğurmama özgürlüğü,
    işten vakit bulunan tek uyuma sabahı bayram seyranlarda kendini bol laf sokuşlu bir kaynana kahvaltı masasında bulmama özgürlüğü,
    akraba adı altında evrim terk, kuran kursu terk, portakal terk çeşit çeşit freak'e tahammül etmek zorunda olmama özgürlüğü,
    "çocuklarımın anası olamazsın milenyumsu!" diye ağlayarak bir küçük ceylan sytla, bir ibrahim erkal-canısı tandansı yakalamış erkeğin üremesi sonucunda dünyaya gelecek ve beyinleri bir yer elması büyüklüğüne ulaşınca gelişimleri duracak nesillere engel olma çabası mesela?

nasa mı inceledi, mit onay damgası mı bastı, isveç kraliyet ailesi basın açıklamasıyla dünyaya mı duyurdu "istanbul'un yeni gelişmekte olan bir semtinde doğup büyümüş, dersanelerde dirsek çürütürken akli dengesini yitirmiş, şu an anadolu'nun yemekteyiz düzenlenecek kadar gelişmiş bir şehrinin tek üniversitesinden aldığı diplomasıyla çalıştığı ofisteki bilgisayarından patrona yakalanma korkusu içinde açtığı ekşi sözlük'te göt-meme-adriana lima başlıklarında hızlı hızlı http arayan ve 4 sene içinde saçlarının hatırı sayılır miktarını kaybedecek olan türkocan'ın spermleri bir dünya mirasıdır, onun çocuklarının anası, anasının gelini olabilmek bir şereftir, siz sex and the city izleyen 30'luk kevaşeler, bu şerefe asla nail olamayacaksınız!!!! allah bilir gossip girl de izliyorsunuzdur haa.." diye de, bu kof özgüven oradan mı lütfen kaynak belirtin yahu.

neyse fazla uzattım dikkatin dağıldı biliyorum annesinin bitanesi, demem odur ki o kız "hamdi'nin çocuklarının anası olamadıığğmm, 50 yaşına kadar hediye yüzü görmemiş annesi aldığım anneler günü hediyesine burun kıvıramadıığğ" filan diye ağlamıyor zannettiğin gibi. çok üzgünüm maryo ama o pirenses başka bir masalda, daha okuldan mezun olmadan yemekli düğününü hangi burjuva mekanında yaptırabileceğinin hesaplarında, bence ona yönel anneleriniz "takılar kimde kalacak" diye car car kavga ederken siz de gerdek gecesi yapacaklarınızı kikirdeşerek anlatıp mutlu bir aile aurası yakalayabilir, boy boy cundullah berk ve fadime tuanalar'a sahip olabilirsiniz.
    benim tanıdığım o "30 yaşına kadar her haltı yemek isteyen kız" 24 yaşındayken okyanus ötesine göçmen olarak gitti, senin fotokopisini görmeyeceğin diplomasına rağmen kapılar tak tak açılmadı, ama kendi vatanında kadın olmak istemediği, insan gibi yaşamayı aklına 10 yaşında koyduğu için pes etmedi, kaldırımlara oturup ağlamadı mücadele etti, şimdi oranın vatandaşı, en iyi bankalarından birinin en iyi yöneticilerinden biri, 30'una değil 34'üne kadar gezdi, sen iki merdiven çıkınca doldurulmuş patates gibi yığılırken o sporunu da yaptı, içkisini de içti, kendi bahçesini ekti, görmediği şehir, adım atmadığı kültür kalmayana kadar devam edecek, ve kadına bakışı senin çöl kafanı 100 yıl geride bırakan bir yeni memleketlisi ile de yakında, nasıl diyim, çatır çatır evlenecek sen burada "ulan bu çocuk da hiç bana benzemiyor bizim ailede hiç renkli gözlü yok lan" diye kendi kendini yiyip düğüne ettiğin masrafları düşünürken. ha canım.

ne kazandığın para, ne tipin, ne gıcık akrabaların, sen kadına ipek olursan göze görünmez, ama sen bir parça ipeği yaşıyla, geçmişiyle, saçıyla başıyla böyle hoyratça tırmalarsan her fırsatta, evindeki halının kıvrık ucu bile büyür büyür, seni ötekileştirir. benden de söylemesi.
  • hayata dair hiçbir halt görmeden ve yaşamadan 15 yaşında evlendirilip, 30 una geldiğinde;
    bir kesimin işte saflık ve temizlik abidesi kadın yorumlarıyla,
    muhtemelen 5 çocuğuyla,
    hala tanımadığı kocasıyla,
    hiçbir şey hissetmedigi halde sadece kocası arasında gidip gelsin diye açtığı bacaklarıyla,
    kocaman mutsuzluğuyla,
    hayat cahilliğiyle,
    sonrasında yine türk erkeği ve hatta türk kadının işte tipik türk kızı diye aşağılamalarıyla,
    kullanılmışlığıyla,
    ezilmişliğiyle,
    dünyanın birçok nimetinden nasibini alamamışlığıyla hayatın tam ortasında duran kadından çok daha iyidir.

ayrıca her haltı yemek ne demek?
    senin için yaratılmış dünyayı bucak bucak gezmen mi?
    hayvanların bile fütursuzca icra ettiği en temel haklarından biri olan cinselliğini yaşaman mı?
    kendi tercih ettiğin hayat görüşün doğrultusunda bazı faaliyetlerde bulunman mı?
    dışarıda müzik dinleyip, birkaç kadeh şarap içmen mi?
    arkadaşlarınla tatile gidebilmen mi?
    senin de bir birey olduğunun farkında olan ailenin sana tanıdığı özgürlükler doğrultusunda tek başına yaşayabilmen mi?

ne ulan ne? her haltı yemek ne?
    hiç kusura bakma canım kardeşim artık kadın senin sandığın kadar saf, kolay sindirilen, senin istediğin gibi şekillendirilen bir meta değil. devir senin atını koşturduğun devir değil!
    geçmiş ola!...
  • siz nerelerde yaşıyorsunuz bilmiyorum ama benim çevremdeki lise ve üniversitede her haltı yiyen, her hafta başkasıyla takılan tipler 30’dan önce evlendi. hala evlenmemiş olanların büyük kısmı doğru düzgün sevgilisi bile olmayanlar. sırf erkeklerin rahat takılmalarına müsade etmediği için sürekli terkedilenini biliyorum. çirkin falan değil. dışarıdan rahat gibi göründüğü için sanırım, hep piçler buluyor kızı.
  • bunun erkek versiyonuyla bi sohbetim olmuştu;

erkek: 30uma kadar her şeyi yaşayıp sonra evlenmek istiyorum

ben: her şeyi yaşayabildiğin ve bunu yaparken mutlu olduğun insanla evlensene?

erkek: evlenince insan her şeyi yaşayamaz

ben: oğlum * senin her şey dediğin ne peki? seks mi uyuşturucu mu... evlenince niye olmuyor?

erkek: karın o senin

ben: bu durumda mutlu olduğun dönemlerin her şeyi yaşadığın 30 öncesi... ama sonra mutsuz ve durgun bir adam olacaksın. karına da haksızlık değil mi bu?

erkek: .....

ne cevaplar verdiği önemli değil. zira hiçbiri mantıklı değildi. hiçbirinin tutar yanı yoktu. öyle ezberlenmiş cümleler..

-30uma kadar her şeyi yapıp sonra evlenicem
    -gece ıslık çalınmaz uğursuzluktur
    -affet ama neden affettiğini unutma
    -dönerse zaten senindir
    .
    .
    .

hepsi birbirinin aynı. hepsi kulaktan kulağa dolanan, insanların bir müddet sonra kendi fikri sanmaya başladığı cümleler. tüm bu ezber cümleleri bir anda silsek beyinlerden, o an herkes fikirsiz kalacakmış gibi hissediyorum. reset atmak gibi. fikir üretmek için ilk kez düşünmeye çalışacak beyinler. yepis yeni fikirler, karakterler, birbirine benzemeyen insanlar oluşacak sanki...

sanki bu ezber cümleler bizi içten içe kemiren, beynimizi ele geçiren uzaylı düşmanlar. kurtulmalıyız.
  • yanlış yapan kızdır hiç tasvip etmiyorum, 30'da evlenmeyin daha gençsiniz güzelsiniz yukarıdaki sığır gibilerle denk gelip muhatap mı olacaksınız?

kendi ayaklarınızın üstünde durmaya devam, eğlenmeye gezmeye devam, karşınıza düzgün biri çıkarsa da evlenirsiniz size kalmış.

yukarıdaki sığır gibiler de mekanlarda 'anaa bu kızı kim emcüklüyor acaba? keşke verse de emcüklesem' diye bakar, sonra namuslu edebiyatıyla kendine 'emcüklenmemiş' kız arar. yüce tanrı sizi öyleleriyle aynı mekanda olmak zorunda bile bırakmasın.

(bkz: ahlak bekçisi namussuz)
  • türkse böyle damga yiyen kızdır. avrupalı veya yabancıysa taş gibi hatun kategorisinde taze gelin olarak aileye vizesiz giriş yapabilir bu.delikanlılık da bu işte ama dimi?eytttt be!
  • 30'una kadar bir halt yiyemeyen bir erkekle evlenecektir.
hesabın var mı? giriş yap