şükela:  tümü | bugün soru sor
  • "general götü açık" olarak değil de "general dal taşak" olarak çevrilmesi daha doğru olur sanırım. böyle gaddar bir adamın adının da bu kadar komik olması inanılmaz.
  • asıl adı "joshua milton blahyi" olan liberyalı faşist bir pislik. 90'larda liberya iç savaşında gerçekleştirdiği vahşet ve zalimliklerle bilinir. önceleri kabile büyücüsü gibi bir şey olan blahyi savaş sırasında hristiyanlığa geçip vaiz olmuştur. savaştırdığı askerleri ayakkabı ve bot hariç hiçbir şey kullanmadan çıplak savaşırmış.çünkü bu manyak bu şekilde savaşmanın kutsal olup askerlere kurşun işlemeyeceğini düşünürmüş. kendisinin adına çekilmiş "the redemption of general butt naked" adlı bir belgesel mevcuttur. ayrıca liberya iç savaşı ile ilgili bilgi sahibi olmak isteyenler vice news in çektiği "the vice guide to liberia" adlı belgesele bakabilir. mahvetmişler güzelim ülkeyi lanet olsun sana emperyalizm.
  • vice'ın liberya'yı anlatan belgeselinin merkezinde yer alan yamyam cani.

    https://www.youtube.com/watch?v=zruss0iifyo
  • saf kötü adam. sanmıyorum ki eylemlerini gerçekleştirirken çıkar amacı gütmüş olsun. modern dünyada "kötü" diye bildiğimiz ne varsa bu adamın katliamlarını gerçekleştirirken mensubu olduğu ata dininin emirleri arasında. çocuk kurban etmek, çocuk yemek, insan yemek, tecavüz, insan katletmek... şimdilerde yaptıklarından pişman olduğunu iddia ederek evanjelist olmuş. din değiştirmesinin akabinde de işlediği savaş suçlarından aklanmış.
  • aklıma geldikçe beni güldüren general. hele o vice news belgeselinde muhabir elemana giydirdiği beyaz ceketle kilise kilise dolaşmaları da tam bir müsamere. halbuki adam dümdüz, buz gibi kannibal. nijerya'da et yiyor bu eleman sonra bi anda yediğinin hayvan değil insan eti olduğunu farkedip polisi arıyor. ben böyle biriydim etin tadını bilirim ayağı vesair. nijeryalılar da teşekkür ediyor. kalp ve göğüs bölgelerini yiyorlarmış bir de oraları yumuşak oluyormuş.