• general mobile firmasının elife e7 cihazına türkiyede koyacağı isim.

bilgi kesin değil fakat yayınlanan skor tablosu onu gösteriyor, zira şu an bu puanı alabilen tek cihaz elife e7.
    skor tablosu : http://static.androidcanavari.net/…scoveryelite.jpg

yanılmıyorsam şubat ayı içinde tanılacak.

edit: link yenilendi. ayrıca telefonun özellikleri falan da ortaya çıktı. ayrı bir entry konusu olacak..
  • "merak ediyorum iphone5 mi yoksa gm discovery elite mi..test değil gerçek tecrübesi olan varmı acaba." dediğim telefon
  • dedikodulara göre elife e7'nin türkiye versiyonu olacak şık cihazdır. fiyatı umarım discovery gibi makul olur. bu arada gerçekten çok şık.
  • ardından gelecek olan samsung galaxy s5 yüzünden abisi general mobile discovery kadar çok satmayacak olan cihazdır.
    insanlar discovery'yi fiyat/performans'ı yüzünden seçti. en azından ben öyle biliyorum.

tanım: önceki sürüme göre özellikleri arttırıp fiyatı yakın aralıkta korumadığı takdirde seriyi baltalama ihtimali olan akıllı telefon.

7 ay sonra gelen edit:
    sözlerimi geri alıyorum
    samsung galaxy s5
    beklediğimiz gibi çıkmadı ve dumura uğrattı
    general mobile devam!
  • bugün donanımhaberde tanıtımı yapılacak cihaz.
    merakla bekliyoruz, fiyatı uygun olması dileğiyle.
  • aşmıştır. umarım patlamaz. özellikleri çok iyi ancak yazılımsal olarak da çok mühim. bakalım o desteği alacak mı?
  • diğer discovery e yapılan güncellemeleri gördükten sonra bu telefona da güncelleme gelebileceği rahatlıkla iddia edilebilir sanırım. güzel telefondur.
  • androidçilerin çektiği bu çile nedir yahu, 2.5ghz bilmekaç çekirdekli işlemci, 1gb ekran kartı ram'i + 3gb ram dediğiniz şey şu an bu yazıyı yazıdğım dizüstü bilgisayarla neredeyse aynı(pilim 4800mah, ram 6gb). tamam bu arm işlemci, doğrudan kıyas olmaz da benim şaşkınlıkla izlediğim konu telefon alırken aynen 2000'li yılların başındaki gibi işlemci, ram v.s. peşinden koşulması.

benim kullandığım iphone 4s 3 yaşında bir model, 800mhz, yani 0.8ghz işlemcisi var, 512mb ram'i var(bunlar resmi değil de donanımı inceleyenlerin buldukları, apple donanım açıklamıyor). şu an ios 7, yani en son sürüm işletim sistemi yüklü, yüklemek için de beklemedim, herkesle birlikte güncelledim.

en ufak bir takılma, yavaşlama yok cihazda, istediğim her uygulamayı, oyunlar da dahil olmak üzere kusursuz çalıştırıyor.

şimdi sevgili androidçi dostlarımıza sormak istiyorum, siz gerçekten de bu telefona 1200 lira verecek misiniz? bence gidin aynı paraya temiz 2.ci el bir iphone 5 falan alın, kafanız rahat olsun.

donanım özelliklerine göre telefon almak ne ki şimdi?

tamam, bu general mobile fiyat performans canavarı olmasıyla ün yaptı, şimdi de elit versiyonu çıkacakmış da, bu telefonu almadan önce gerçekten de android ekosistemine dahil olmak isteyip istemediğinizi bi düşünün.

ayrıca donanımhaber ilginç bir reklam kampanyasını yapıyor gibi geldi bana, inceleme yapıyoruz diyorlar ama bana daha çok reklammış gibi geliyor. bunlardan etkilenip bi ara az daha general mobile discovery alacaktım ama sorunları internetin derinliklerine, kalabalığa karışmış olduğunu fark ettim.

1200 lira olacağı söyleniyor ki az para değil, donanımhaber gibi bir kaç sitede okuduklarınızla yetinmeyin derim çünkü "çaktırmadan" reklam kampanyası yürütüldüğü ve cihaz hakkında sağlıklı bilgi bulmanın zor olduğu izlenimine kapıldım . iyi araştırın almadan önce.
  • general mobile'ın samsung galaxy note gibi telefonların* hitap ettiği kullanıcı kitleye gözünü diktiğini gösteren modeli.

fakat türkiye'de çoğu marka için geçerli olan teknik servis sorunu mevcut.
    özellikle bazı markalarda bu sorun, tüketicileri lanet ettirecek kadar can sıkan boyutlara varıyor.
    eğer gm, uzun vadede türkiye cep telefonu pazarında iyi bir paya sahip olmak istiyorsa, satış sonrası hizmetlerini, özellikle olayın teknik servis boyutunu muhakkak gözden geçirmeli.

servis tüketiciyi eşek yerine koyup, üretici hatası kronik cihaz sorunları için "kullanıcı hatası bu! zaten telefonu ucuza almışsın, neyin hesabını soruyorsun kardeşim?", "ver bedelini tamir edeyim, adam sen de!" havasında, insanları aptal yerine koymaya devam ederse gm sadece belli bir kullanıcı kitlesine sahip bir markadan fazlası ve türkiye'deki cep telefonu pazarında dünya devlerini tehdit eden bir marka olamayacaktır ne yazık ki.

rekabet için toplam kaliteyi şart birader.
    onu da müşteriye hissettirmek şart, yoksa dostlar alışverişte görsün.

edit: anlatım bozukluğu, imla falan fişman.
  • sınıfta kalmış satmayacak telefon.
    1300 lira fiyat nedir. nexus 5 gibi bir cihazın 1250 liraya satıldığı piyasada satmasına imkan olmayan adi cihaz.
hesabın var mı? giriş yap