• bütün ay deli gibi çalışıp bankamatiğe gittiğinde maaş olarak sana layık görülen rakamsal ifade gerçekleri bi anda yüzüne çarpar: çalış köle!
  • almanyadaki annemle telefon konusmamizda olmayacağını bildiğim halde 'gel o zaman benimle kal ev arkadaşı buluncaya kadar' dememin akabinde kulagimda cinlayan kahkahalari.

ek olarak doğru şeyi yaptigimdan en cok emin olduğum an: kahkaha bitmeden telefonu yüzüne kapatmak. sonrası çok farklı. artık eski ben değildim.
  • benim için bugün bir camii avlusunda arkadaşımın 1 haftalık bebeğinin o buz gibi taşın üzerinde duran minicik tabutuyla yüzleşmem sonucu oldu. ne acılarımız varmış ki üzülmüşüz, canımız acımış, ölümmüş en korkuncu.
  • her şeyi gizlemeye bayılan türk halkının başına gelecek en vahim olay bu olacaktır.
  • hapşurduğum andır. evet az önce o anı yaşadım. durmak bilmiyor.
  • gerçeklerle bir an durumumuz yok. her an yaşıyorum fakir olduğumdan sağolsun hiç yalnız bırakmıyor.
  • işten kovulma anı. hem de asgari ücretle kıytırık bir işten.
  • yaşayamazsın ama bu "yaşamak" eylemi hayatta iken -maz ekini almaz o sever gereklilikleri -malıları.
  • ilk evre inkar sonra sinirlice bir isyan,e sonrası el mahkum bir kabulleniş
  • hayata tekrar döndüğün andır, duygularınızla hareket etmek gerçeklerin netlik ayarıyla oynamaktır.
hesabın var mı? giriş yap