• stv'de yayınlanan ilginç bir program. baştan sona hiç izlemedim ama anladığım kadarıyla konusu şöyle: salt kötülük aşkıyla yanıp tutuşan bir insan oluyor. bu insan karısına/çocuğuna/anne babasına/komşusuna kötülük yapıyor. sonra birisi bu insanı gereği düşünüldü programına şikayet ediyor. gidiyorlar zanlının evine kamera koyuyorlar. bi süre sonra da bi mahkeme kurup zanlıyı yargılayıp cezalandırıyorlar. itiraz ettiği yerler olunca da kamera görüntülerini yüzüne yüzüne çarpıyorlar. kimse hakkında bir şey yazmadığı için üstünkörü bi tanımlayayım dedim. şimdi asıl yazacaklarıma başlayayım:

bu programdakiler kurgu. hatta kurgu demeye bile dilim varmıyor, kurgumsu diyelim. ama bunu gerçek bir reality show gibi aktarıyorlar. hani söz fato'da falan vardı ya bi zamanlar, onun gibi. bugün -zorunlu olarak- izlediğim bölümünde bi anne çocuğunu balkon parmaklıklarına sarkıtıp bağlamıştı. bi bölümde de 85 yaşındaki komşusuna tecavüz eden manyak bi kapıcı vardı. siz cnbc-e'de conan o'brien, tnt'de gregory house izlerken yurdum kanallarında ne kadar fantastik şeyler dönüyor ey sözlük ahalisi. türk televizyonculuk tarihinin açık ara en saçma yapımı olduğunu düşündüğüm bu programdan ciddi şekilde rahatsız oluyorum. neden mi?

anneannem ve dedem oradaki olayların gerçek olduğunu sanıyorlar. eğer bu programı bu kadar ciddiye almaya devam ederlerse "yavrıııım, sen de bize böyle yapmazsın de mi yavrııım" diye diye kahırlarından ölecekler bir gün ve ben de stv'nin çakma sömürü mahkemesinin karşısına gerçek bir mahkemede gerçek bir davacı olarak çıkacağım. sözlükte gge diye bir şey olmasaydı şöyle güzelce bi ansiklopedik tanımını yapardım ben bu programın ya neyse..

şu programı çekerken bi anlık bi durup da ulan biz napıyoruz demiyorlar mı merak ediyorum...
  • bunu gerçekmiş gibi seyredenler var. onlardan ikisi şu an bizim salonda...
  • geçmiş 9243 bölümü kaçıranlar için kısa bir özet: ''tüm başörtülüler melektir, tüm başı açıklar da iblisin yeryüzündeki çocuklarıdır''
  • stv'nin fantastik kuntastik, reality show görünümlü, ancak reel olmayan bir programı.
    dedem izliyor her gün, yazık, adama gerçek olmadığını, tiyatromsu bir oluşum olduğunu anlatamadım.o gerçek mahkeme sanıyor ve "vay anasını, allah cezasını versin, tiii" diye izliyor.*
    bi çakma mahkeme ortamı var, "teknoloji gelsin, bakalım teknolojinin hikmetleri bize neler gösterecek" diyerekten kötüleri yaptığı kötülüklerin gösterildiği kamera kayıtları getiriyorlar, böyle hep aynı evin hep aynı köşesinden gizli çekimler var.
    üstelik programda maruz kalınan oyunculuk fıkralarla türkiye ile yarışıyor bir de.

keşke yeniden brezilya dizileri yayınlansa da ananeler, babanneler, büyükbabalar saçma program araştırma gereğine girmeden marimar, roselinda, hose maryo, antonyo diye geçirseler günlerini.
  • daha önce yazılmış entryleri okuyana kadar yalnızca benim dedemi etkisi altına aldığını sandığım programdı, demek ki bütün dedeler üzerinde hipnotize edici etkisi mevcut, dedemi üzülerek izlemekteyim, kızıyor, ahlıyor,vahlıyor...
  • kırk yıl kadar önce bazı hâkimler aynı anlama gelen "icab-ı bitteemmül" derlerdi.duruşma tutanaklarında genellikle "g.d. :" diye kısaltılmışı yazılır.icab-ı bitteemmül yazanların kısaltması ise "i.t :" idi...
  • başı açık olan kadınların ve onların suç ortaklarının, başı örtülü mazlum insanlara ne kötülükler ettiklerini ispatlayan bilinçaltı yönelimli bir acayip programımsı.

o da değil de, hani iddiaları reddediyor suçlular önce de, sonra video görüntüler delil olarak geliyor ya ekrana. o görüntüler ekrana geldiğinde canlandırma yazıyor, işte o an dağılıyorum sevgili sözlük. ulen komple canlandırma bir programın sadece o bölümlerinde nedir o yazı?
  • şahan skeçlerinden daha inanılır olmayan görüntülerden müteşekkil tv şeysi.
  • bir zamanlar (bir zamanlar dedigim de gecen yaz fln) kardesimle benim anneanneme gittigimizde en buyuk eglencemiz olan tv programi. anneannem nerdeyse her aksam izler biz de ona gittigimizde kardesimle izleyip dalga gecerdik. kesinlikle anneanne, dedeyle fln izlenmesi gereken bir yapim, cunku her olayda onlarin "bak suna bak, tuuu serefsiz" tadindaki yorumlari cok iyi oluyor. hakim amcanin tavirlari mukemmel, hele oyuncularin oyunculuklari bir brad pitt'e tas cikarir nitelikte.

asil sacma kisim ise hakim amcamizin her programin/durusmanin sonunda anlattigi konuyla alakasiz hikayeler. tabi ki hikayelerin ders verici nitelikte ve dini icerikli oldugunu soylemeye gerek yok.
  • seslendiren elemandan şu cümleyi duydum acaba yanıldım mı dedim ama yok değilmiş yanılmamışım cümle şu;
    tüm aramaların sonunda x'i parkta zıkkımlanırken buluyoruz...
    pess diyorum dahada bir şey demiyorum...

edit: imla
hesabın var mı? giriş yap