• eger ki bu blogların içinde "şu kafede şunu mutlaka yiyin" gibi bi kısım varsa o blog dandiktir.

ha sizin geziden beklentiniz de paralel dandiklikteyse sorun yok tabi.

adam gitmiş parise mesela. evinin dibinde bi kafeye oturmuş. sandaviç yemiş tadını beğenmiş hemen bloga yazmış. mutlaka bunu yiyin. lan amk paris merkezin 2 ucu arası 8 km. senin evin ordaymış yemişsin, benim oraya gitmem için gerekçe nedir? neden o kafe özel? ne ayırıyor onu diger tüm paris kafelerinden?? onun cevabı blogta var mı? yok. kendi gitmiş begenmiş, hemen gidin.

bana desen ki atıyorum "parisde yumurtalı sandaviçler meşhurdur. bulursanız yiyin" dersin. anlarım. blog dediğin böyle olur. gitmiş öğlen limonata içtiği kafeyi yazmış. "mutlaka gidin!!!!!". he gidin gidin.

ha ama bak bi blog okumuştum 2-3 sene evvel. adam yazmış ki "pragta şöyle bi restoran keşfettim. ortacağ ambiansında yapılmış, servisler de ortaçağ usulu yapılıyor, değişik bir yer" gidin demiş. ben de hakkaten dediği yere gittim bayıldım. çok farklı bi deneyim cunku. bunu yazan bloga ben kurban olurum. o gerçek bi gezi blogudur.

ama öyle spesifik bi tanım yapmadıktan sonra bi blogun içinde "zart kafesinde zurt yemeği yiyin" diyen her blog dandiktir. istisnası yoktur.
  • 3-5 yer gezen yeni nesil çiftlerin hemen gaza gelip açtığı, 2-3 yazıdan sonra internetin sonsuz çöplüğüne terk edilen bloglardır.
  • çok yakın zamanda başlayacağım. hayat arkadaşımla yapacağımız her türlü gezileri not alacağım.
  • sadece letonya üzerine yazıların bulunduğu letonya rehberi isimli blog.
  • 2012'den beri yollarda olup dünyanın pek çok yerini adımlarıyla geçmiş, venezuela'da yerlilerle yaşamış, şu sıralar sırbistan'ın dağlarında bir küçük köyde yaşamını sürdüren güneş akdoğan'ın tecrübelerini paylaştığı blogu hayır duası almak maksadıyla sizlere sunuyorum:

http://drummerlizard.com/
  • "roma'da mutlaka yapmanız gereken 5 bilmemne" tarzı içeriklerden bıktıysanız ve hikaye tadında blog arıyorsanız çayınızı kahvenizi ayarlayıp şuraya göz atın. yüksek dozda iskandinavya ve balkanlar içerir.

http://www.guneyegiderken.com/

ayrıca instagram ve facebook
  • oitheblog

baya espritüel ve samimi üslupları ile tek geçtiğim blogdur. idil ve öykü geziyor, deneyimliyor,paylaşıyor, klişe gezi kurallarını yıkıyorlar efendim. öykü'nün seslendirmesi ile çekilen instagram hikayeleri ise baya eğlenceli. açıp açıp gülüyorum baya sldgnslkdn
  • gezi md hekimler olarak gezdiğimiz yerlerin anatomisini, patolojisini, gastro haritalarını çıkarıyoruz. farklı bir konsept denemeye çalıştık. yakın zamanda tüm hekimler ve hekim adayları, gezdikleri yerler hakkında yazı yazabilecekler.

tanım: benim de var dediğim başlık

edit: artık tüm hekim ve hekim adayları siteye üye olup kendi gezilerini yazabilirler.
hesabın var mı? giriş yap