• bu filmi izlemeye harcayacağınız 1,5 saatinizi tetris oynayarak geçirseniz bile, iddia ediyorum ki daha kaliteli zaman geçirirsiniz.

hakkında genellikle "şahaser değil ama eğlenceli" denilen; ancak, eğlencenin "e"sini dahi göremediğim, son derece sığ ve sıradan bir filmdir.
    bir de "ticari film olduğu afişinden bile belli zaten, eleştirilmesine gerek yok" denmiş ya, en çok oraya takıldım. kardeşim, ticari olsun ama amerikan sinema endüstrisi olarak her sene yüzlerce ticari film çekiliyo; bari belirli bir beğeni eşiğinin üzerinde olaydı. ticari film demek, çöpe atılacak film mi demek ki?

--- spoiler ---

yakışıklı, kariyerli ve hiçbir kadının hayır diyemediği çapkın, zaten kafası da karıdan kızdan başka hiçbir şeye basmayan zengin dallama; bedenlerinin tek geceye mahsus, bir mal gibi kullanılmasını umursamayan yüzlerce kaşar; bu kaşarlara göre nispeten aklı daha başında çocukluk aşkı ve "ben yaptım sen yapma" diyen, rahmetli amcanın hayaleti... bir film daha ne kadar boktan olabilir ki?

--- spoiler ---

sevgilinizle hoşça vakit geçirebileceğiniz, hafif bi romantik komedi izlemek istiyosanız, gidin when harry met sally veya notting hill falan izleyin. bu rezalete tahammül etmek zorunda değilsiniz. zaten şu matthew mcconaughey yavşağının da bir tane bile doğru düzgün filmini izlemiş değilim bugüne kadar! sıçayım main stream sinemanıza da, hedef kitleniz olan izleyicinize de! dünya üzerinde, sinema ve müzik sektörlerinde olduğu kadar başarısız olunup da, eşek yükü para kazanılan bir sektör daha yok anasını satayım. bu beceriksizlikle damacana su bile satamazsınız lan; bir ayda batar o dükkan! salak herifler...

(bkz: şimdi sinirden kendimi sikecem)
  • film 2007 yapımı olmasına rağmen sevgili jennifer garner ne kadar yaşlandığını gözler önüne seriyor. michael douglas yaşlılık hali insanın gözüne hiç çarpmıyor. sevgilinizle birlikte çok fazla bir şey beklemeden izleyebileceğiniz romantik komedi filmidir, ondan ötesi yoktur. amca rolü resmen michael douglas için yazılmış diyebilirim, oyunculuğu çok güzel hatta diğer karakterlerden fazladan rol çaldığını söyleyebilirim.
  • meşhur kadrosunun harika performansı ve senaryosunun çiğliğinin güzel kombinasyonuyla izleyicilere güzel vakit geçirten bir film olmuş, iyi ki yapılmış.

--- spoiler ---

özellikle matthew mcconaughey abimizin pastanın devrilmemesi adına mutfakta yaptığı dengeleme çabalarının ardından ortaya çıkan twister sahnesi çok iyiydi. adam kamera karşısında resmen devleşiyor.

--- spoiler ---
  • en son demin seyrettiğim ve üstteki yorumların aksine oldukça eğlenceli bulduğum film.

belki de kırk yaşını görüp hala evlenmemiş olmanın ve her ne kadar mcconaughey'in yaşadığı hayatı yasamasam da yavaştan yalnızlığın dank ettiği zamanlara gelmiş olmanın karşılığında, mutlu sonu görmüş olmanın rahatlığı var üzerimde.

ayrıca, 'bir iliskinin gücü, onu en az onemsiyenin elindedir' lafını da çok beğendim filmden ve hafızamın bir kenarına not ettim.
  • keyifli bir pazar sabahı filmi.. klise ama vicik vicik edilmemis bir romantik komedi.
    matthew mcconaughey'nin ne kadar cekici bir adam oldugunu fark etmeyen birileri kaldiysa, filmi izledikten sonra fikirleri degisecektir..
  • ulan şu erkek halimle nereden aklıma geldiyse
    şimdi açıp yıllar sonra tekrar izleyeceğim film.

demek ki güzel bir tortu bırakmış hafızamda.
  • 2009 yapımı amerikan romantik komedi filmi. başrollerinde matthew mcconaughey, jennifer garner ve michael douglas var.

film pek tabi bir chick flick ama nispeten orijinal bir işlenişe sahip. ben pek beğendim çünkü konudan bağımsız matthew mcconaughey gerçekten e kendini izleten bir aktör. bu adam interstellar ya da dallas buyers club 'da 10 üzerinden 138 ile oynuyorken araya serpiştirdiği bu chick flicklerle de adeta pasta süslüyor. gerçekten inanılmaz.

öyle uzun uzun övgüler yazamam ama hiç sıkılmadan izledim. haftasonu kanepe&battaniye filmi arayanlar buyursun yapıştırsınlar.
  • kadrosu ile dikkat çeken bir film. ne var ki filmin genelini seks ve kız muhabbetleri oluşturuyor, a christmass carol efsanesinden esinlenmiş olacaklar ki kötü bir adamın geçmişini hayaletler aracılığıyla kendisine sorgulatarak ders vermeye çalışıyorlar ve reddetdiği kişiye olan aşkını kanıtlatmaya. tabi bu geçmiş hikayelerinde de yine uçkur muhabbeti hakim. çok eğlenceli bir film olduğu söylenemez, boş vaktiniz belki bir gözatın derim, o da kadro hatrına.

https://www.planetdp.org/…irlfriends-past-dp16822#1
  • komik bir film izleme gayesiyle izlerseniz sizi pek tatmin etmez diye düşünüyorum. çünkü komik olan pek bir sahnesi yok gibiydi. yani alışılageldik bir romantik-komediden ziyade sadece romantik bir film gibiydi. tabii bir de aynı zamanda fantastik türüne girdiğini de eklemek lazım.

aslında iyi bir kadrosu var, hep tanıdığımız, sevdiğimiz isimler... ancak ben daha eğlenceli bir film izlemeyi bekliyordum. yine de boş bir vakitte izlenebilir belki... matthew mcconaughey sevenler de izleyebilirler.

5/10
hesabın var mı? giriş yap